Triky výsadby řepy na otevřeném prostranství, odrůdy a termíny pro regiony Ruské federace

V nejužitečnější a kořenové zelenině z ovoce jsou také jedlé listy.Na boršč, salát, přílohu - zelenina je dobrá jak vařená, tak syrová.A co řepa smoothie, kde je velké množství zdravých ingrediencí?I nováčkové letní obyvatelé to mohou pěstovat bez větších potíží.

Počasí nejsou pro tuto rostlinu tak důležité.Řepa potěší zahradníka v každém případě, pokud je výsev pouze správný.Takže tipy na výběr odrůd, doporučení, jak správně pěstovat řepu se semeny v zahradě, budeme dále zvažovat.

Obsah

Jaké jsou odrůdy na otevřeném prostranství a jak zvolit správnou možnost

Pokud správně přistupujete k otázce výběru správného typu pro každé konkrétní období, můžete pěstovat zemědělské produkty s vysokou chutí a výnosem.

Z editora - Zajímavé! Divoká řepa byla použita před kultivační fází.Ve 2. tisíciletí před naším letopočtem byla do kultury zavedena listová řepa - předpokládá se, že ve Středozemním moři je to zelenina i léčivá rostlina.

Na začátku naší éry se objevily kulturní druhy řepy obecné a v 10-11 století se staly známými v Kyjevské Rusi;v 13-14 století - získal distribuci v zemích západní Evropy.A teprve v 16. až 17. století.došlo k oddělení zeleniny do jídelny a krmné varianty a v 18. století se cukrové řepy získaly z hybridních odrůd.

Odrůdy, kteréjsou populární mezi ruskými letními obyvateli:

 • Červená řepa Borshcheva , tmavě červená.Jemná a šťavnatá kulatá plodina s bílo-růžovými kroužky, dorůstá do 500 g. Vyznačuje se něžností a šťavnatostí.Zraje za 80–128 dní, je dobře skladován.
 • Odrůda „Mulatto“se nebojí chladného počasí.Zaoblená kaštanová řepa s chutnou čistou červenou dužinou, maximální hmotnost 370 g. Má dobrou prezentaci, sklizeň po 4 měsících.
 • „Válce“s tmavě červenou kořenovou plodinou odpovídajícího tvaru a největší hmotnosti.Hmotnost jednoho může dosáhnout 600 g. Buničina se vaří rychle, velmi chutně a šťavnatě, má bílo-růžové kruhy.
 • „býčí krev“s vysokým obsahem cukru 200–250 g. Doba zrání 110–120 dnů.Poskytuje stabilní plodinu, dobře skladovanou, odolnou vůči chladu.Tmavě červené maso je sladké chuti.
 • Burak "Red Ball"nejrychleji zraje - za dva až tři měsíce.Barva a tvar odpovídají názvu, s šťavnatou, jemnou nasládlou dužinou.Rostlina nedává šipky, ovoce od 200 do 500 g.
 • Kultivátor z červené řepy„Betina“lze skladovat po dlouhou dobu, kultura je odolná vůči chorobám.Tmavě červená buničina nemá prsteny a hrubá vlákna.Burgundská kořenová plodina zraje za více než 4 měsíce a dosahuje hmotnosti 200 až 250 g.

VálcovýRivalský stupeňmá vysoký výnos, řepa s vynikající chutí.Husté maso v "One-seed", plody jsou odolné vůči cercosporóze.

Yodrůdy Libero kořenové plodiny jsou v půdě pouze poloviční a relativně rychle dozrávají.Můžete také získat sklizeň z Detroitu dříve, červená řepa vážící až 215 g s velmi krátkým axiálním kořenem, sladká chuť, šťavnatá.

Příprava semen

Toto je důležitá fáze před setím, protože kvalita sazenic bude záviset na přípravě semenného materiálu.

Kde pěstujete řepu v zemi?
Výsledky
Načítání ...

Zpracování osiva:
 • určíme míru klíčení klíčením malého množstvísemena na mokrém hadru, ubrousek, ve vlhkých pilinách na teplém místě při 18–25 stupních;
 • všechna semena před setím po dobu 2 dnů se nechají namočit do vody (15–20 stupňů), je proto vhodné tekutinu pravidelně vypouštět a nalít do nové dávky;
 • řešení dřevěného popela pomůže urychlit proces bakterií, můžete použít speciální stimulanty.

Klíčící semena klíčí asi o 7 dní dříve, pomocí této metody je možné identifikovat figuríny a regulovat setí v zahradě.Obecně platí, že semena řepy zůstávají jakostní po dobu nejméně pěti let.

Kdy zasadit na otevřeném prostranství podle lunárního kalendáře

Doba výsadby závisí na rozmanitosti a místě, tj. Na klimatických charakteristikách regionu.Můžete procházet i měsíční kalendář.V roce 2019 tedy vesmír navrhuje zasít řepu na otevřeném prostranství od 9. do 11. a od 18. do 20. června.A ve druhém letním měsíci - od 25. července do 31. července.Pro přistání není doba nepříznivých dnů rozhodně nevhodná.

Výsadba řepy a jejích funkcí

Semena se zasouvají po namočení.Aby byla semena chráněna před mrazem, jsou drážky vykopány do hloubky 3–4 cm, nejsou vysazeny hustě: rychlostí 1–2 g na metr čtvereční.Po výsadbě napojena.

V případě Ruské federace se vybírají odrůdy odolné proti chladu, které nedávají šipku, vyznačují se dlouhou skladovatelností a vysokou chutí.

Ošetřování a zalévání

Uvolňování, včasné ředění, zalévání a vrchní zálivka jsou hlavními body péče o sazenice řepy.Jakmile se objeví, musíte zeminu uvolnit, abyste zajistili cirkulaci vzduchu.Tato událost je důležitá v případě dlouhodobých dešťů, jinak, pokud jsou postele zaplaveny vodou, sazenice začnou bolet.

Které odrůdě řepy se vám líbípředevším pro kultivaci v Ruské federaci?
Výsledky
Načítání ...

Ředění je rovněž povinným postupem, protože 2-4 klíčky rostou okamžitě z řepy glomerulus (semeno).Kořenová zelenina potřebuje prostor pro růst a normální vývoj.Odstraňte přebytek po dešti nebo zalévání, ale ne v žáru.Chcete-li to provést, vyberte zatažené počasí.

Ředění samo o sobě pro sezónu nebude stačit, přinejmenším by měly být dvě:

 1. Poprvéjsou odstraněny slabé výhonkya příliš blízko u sebepříteli.Tenké až do vzdálenosti pěti centimetrů mezi kořenovými plodinami.Po cestě odstraní plevel a další rostliny mohou najít útočiště na jiném místě, jsou docela vhodné pro přesazení.
 2. Sdruhým ztenčenímzůstává vzdálenost mezi kořenovými plodinami řádově 7-10 cm, i když někteří zahrádkáři odstraní větší přebytek, činí 15-20 centimetrů.Nadbytečné množství z lůžek lze spotřebovat, protože mladé kořenové plodiny jsou odstraňovány podruhé.

Po prvním ztenčení začíná zalévání, okamžitě hojně navlhčí půdu.Pak stačí každých sedm dní.V období sucha (červenec) řepa opět potřebuje hodně vlhkosti, proces zintenzivňuje.

Spotřeba je přibližně 10 až 15 litrů na metr čtvereční.Neututujeme voduu řepných plodin, pokud to nestačí, bude plodina malá, drsná a bez vysoké chuti.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Zalévání shora, takže listy jsou také nasyceny vlhkostí.2 týdny před sklizní se zalévání zastaví.

Jsou nezbytné dresinky na řepu?

Aby bylo možné získat vysoce kvalitní plodinu s vysokými požadavky na chuť, je nutné řepu nakrmit několikrát:

 • První krmení se provádí roztokem popílku dva dny po výsadbě.Jedna a půl sklenice popela se naléhá na několik hodin do kbelíku s teplou vodou a napojí se.
 • Po prvním naředění se rostlina opět naplní mulleinem zředěným v teplé vodě.Vhodné jsou také travní infuze.
 • Při třetím krmení se kyselina boritá (polovina lžičky) zředí v kbelíku s vodou.Můžete si vzíthnojivo "Mag-Bor". ​​
 • Nedostatek tohoto prvku povede ke nekvalitním kořenovým plodinám, ve kterých se vytvoří dutý střed.

  • Poslední obvaz se provádí za účelem zvýšení obsahu cukru v řepě za použití soli.Měsíc před sklizní se zalil solným roztokem v množství jedné polévkové lžíce na 10 litrů vody.Nebo můžete použít dusičnan sodný.

  Zemědělská technika pěstování chutných a zdravých zemědělských produktů je jednoduchá.Poskytnutí vitamínového produktu bude vyžadovat trochu znalostí a úsilí.