TOP 5 problematických vodoměrů, které je lepší vložit do bytu

Vodoměry jsou nezbytným zařízením pro každý domov, jehož nájemníci nechtějí přeplatit za veřejné služby.Voda je státní zdroj, za který musí populace platit měsíčně.

Výhody instalace měřičů jsou značné a projevují se již v prvním měsíci od okamžiku instalace.Platba se provádí pouze za množství použité vody.

Obsah

Jaké jsou vodoměry a jejich vlastnosti

K tomuto účelu jsou vodoměrydomácí a průmyslové.

Na druhé straně se dělí na:

 • Závisí na elektřině.Připojte se k síti nebo běžte na baterie.
 • Nezávisle na elektřině.Nepotřebujte jídlo.

Struktura rozlišuje:

 • Mechanická .Toto jsou nejběžnější modely.Používají se i při nedostatečném čištění vody, ale doporučuje se před ně umístit hluboké filtry.Skládají se z turbíny o průměru 50 mm nebo více, oběžná kola o průměru 40 mm.Není třeba žádné napájení.
 • Elektromagnetická .Použití pro zásobování komunální vodou.Působit na principu magnetické indukce.

Ve ​​většině případů je výběr omezen na mechanické typy vodoměrů.Spolehlivost a životnost jsou vysoké, cena modelů je přijatelná.

Co je třeba hledat při výběru měřiče pro účtování vody

ZnačkaNásledující položky vám pomohou při správném výběru:

 • stupeň přesnosti odečtů;
 • záruka výrobce;
 • servisní podpora;
 • instalační rozměry vodoměrů;
Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
Projektant, vynálezce
]
Při nákupu měřiče se doporučuje foukat do přívodního potrubí a zjistit, zda na krytu zakrývajícím mechanismus dochází k zamlžení.Pokud dojde k zamlžení, je zde místo odtlakování zařízení.Je lepší koupit vodoměry s přívodem elektrických impulsů a přepnutím na jiný standard.

Rozlišujte zařízení pro studenou a horkou vodu.Modrá je studená, červená je horká.Nelze použít modrou namísto červenou, vnitřní komponenty čítače nebudou tolerovat teploty nad 40 stupňů.

Jaký vodoměr máte?
Výsledky
Stáhnout...

Časové rámce pro potvrzení shody měření měřidel pro přívod studené a teplé vody jsou odlišné.První se provádí po 6 letech, druhý po 4 letech.Existují však typy zařízení s celkovou kontrolou 6 let.

Instalace měřiče znamená začátek životnosti aproto se ověření provádí ode dne instalace a ne ode dne nákupu.

Čím jemnější je filtrační síto, tím lepší je čištění vody.Vyberte mechanické filtry s jemnou sítí, což zvyšuje životnost zařízení.

Nejhorší vodoměry pro instalaci v domě nebo bytě

Editorial .Hodnocení špatných čítačů se sestavuje nejen takto, ale na základě četných neuspokojivých hodnocení zákazníků.Převážná většina majitelů zařízení není spokojena a důvody jsou odlišné.Abychom nebyli neopodstatněni, předkládáme také skutečné recenze.

Zvažte nejpraktičtější měřiče pro účtování vody:

 • „Norma“. U horkého a studeného dopravce je interval ověření 6 let.Vybaven snímačem pulsu.Odolné vůči vysokému tlaku vody a překročení přípustné teploty.Záruka platí 3 roky.Přibližná cena je 450 - 600 rublů.

Nevýhody: minimální úspory, výrobní závady, křehkost, mechanismus je spojen s chybami.

 • „Ekonomika“. Univerzální.Období mezi kontrolami je 6 let.Instalační sada je nedostatečná, některé části nemusí stačit.Průměrná cena je 900 rublů.Úspory jsou malé a přeplatek za zásobování vodou je obrovský. Krátkodobé, často úniky .
 • „Arzamy“. Chyba měření je minimální.Čítače jsou univerzální.Interval ověření je 6 let.Záruka - 6 let od data instalace aoperace.Častojsou bezcenné .Můženadhodnocenokvůli černému kovu.Sklo bez tlaku a mlha.Cena je 500 rublů.
 • Rovník. Vhodné pro účtování studené a horké vody.Má ochranu před magnety.Cena je 500 rublů.Povolené teploty vody od +5 do +90 stupňů.Ověření se provádí každých 6 let. Časté poškození způsobené počítacím mechanismem .
 • Gerida“. Vane univerzální vodoměr.Má antimagnetickou ochranu.Ověřovací období - po 6 letech.Díly, které přicházejí do styku s plastovou vodou, se často lámou;velké množství vad továrny.Cena je 550 rublů. Jemný odpad ve vodě ucpává oběžné kolo a ničí ho.

Které čítače jsou nejlépe nastaveny - nejlepší?

Výběr byl vytvořen na základě spotřebitelských přezkumů, které dříve využívaly výše uvedené možnosti.

Levná zařízení

DECAST 1/2je univerzální měřič pro domácí použití.Odolává teplotám od 5 do 90 stupňů.Typ - okřídlený.Kvalitní díly zajistí trvanlivost konstrukce.Pěkná sada s extra kováním a těsněním.Soulad cena-kvalita.Cena - 800 rublů.

ITELMA WFW20 D080- nejoblíbenější typzařízení pro měření vody.Vysoká kvalita sestavení, vylepšený vzhled.Životnost je vysoká.Ochrana proti magnetickým polím.Připojení k pulzním senzorům je povoleno.Cena je 700 rublů.

Počítadla střední třídy

ITELMA WFW24 D080- shromážděná německou společností podle standardů kvality.Používají se pouze vysoce kvalitní materiály.Odolejte vysokému tlaku vody.Záruka asi deset let služby.I bez nainstalovaného vodního filtru funguje bezchybně.Typ - okřídlený.Cena je 1500 rublů.

ZENNER ETWI-N DN 15je německé zařízení s vysokou kvalitou, které prošlo kontrolou.Univerzální pro studenou a horkou vodu.Má pulzní senzor, přenáší údaje na velké vzdálenosti.Průměrná cena je 1700 rublů.

Prémiové modely

ECAST METRONIK VSKM 90- univerzální mechanické měřící zařízení.Vysoká spolehlivost součástí (oběžné kolo, mechanismus, pouzdro) a přítomnost pulzního výstupu je hlavním rysem tohoto typu.Odolává teplotám až 150 stupňů.Dlouhá životnost.Průměrná cena je 3500 rublů.

METER VK 25GI- domácí měřič s litinovým tělesem s vysokou pevností.Všestranný a odolný vůči vysokým teplotám.Minimální doba práce je 12-14 let podle hodnocení zákazníků.Obrazovka je vybavena ochranným krytem.Typ - lopatka, suchá, vícesměrová.Průměrná cena je 5 000 rublů.

Anketa

Už jste narazilinarazíte na poruchu vodoměru?
 • ​​
 • ]
Výsledky
Načítání ...