Tipy pro zahradníky a zahradní triky, které fungují přesně naopak

Někteří smutní zahradníci dávají taková doporučení, že je správné popadnout hlavu.Naneštěstí nováčci radu přijmou a bez pochyb ji následují.Výsledkem je, že dostanou malou úrodu zeleniny, problémy s rostlinami a obecně zůstávají bez sazenic.

Obsah

Existuje spousta tipů a ne všechnyz toho jsou dobré

Před provedením doporučení zhodnoťte moudrost rady.

Za prvé, zeměpisné rozšíření je skvělé.To, co lze v jižních oblastech udělat, není na severu možné.Například při výsadbě sazenic v květnu v půdě, na Sibiři budete určitě ponecháni bez rajčat a okurek.Pokud v Krasnodaru rajčata nemohou být nevlastní, pak v Krasnojarsku nemůžete obejít bez manipulace.

Ne všechny rady jsou vhodné i z logických důvodů.Například doporučení pro odtrhnutí kořenů sazenic lilku je velmi nepřiměřeným opatřením, které rozhodně povede ke smrti rostliny.A existuje mnoho takových rad, proto musíte nejprve myslet, a to až později.

Několik pravidel líného zahradníka:

  1. Není třeba výrazně zasahovat do života půdy .Země existuje miliony let a bude naživu, dokud se příroda sama postará o své procesy.Do něj zasahuje méně lidípřirozené proudy jsou lepší.Nekopírujte, kde se můžete bez něj dostat.

Aby nedošlo k narušení přirozené výměny vzduchu v půdě, lze půdu ošetřit do hloubky nejvýše 10–15 cm.

  1. Nenechávejte holá lůžka.Je lepší zasadit zelený hnůj nebo přikrýt mulč, aby nedošlo k narušení strukturování půdy.
  2. Je třeba být líní s myslí .Pokud se rozhodnete vytvořit úrodnou vrstvu, musíte půdu nechat po dobu nejméně 2-3 let.Můžete plevel a pěstovat siderata.
Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Úkolem zahradníka není zvyšovat náklady na pracovní sílu, ale zvyšovat produktivitu práce.Čím méně ruší přírodní cykly, tím lépe.

Intenzivní prohloubení

Maximální hloubka kořenů není větší než 5-7 cm. Pokud je oblast větrná, doporučujeme výsadbu hluboko.

Nejlepšími způsoby kontroly jsou chemikálie

Jedná se o extrémní metody ničení škůdců, nikoli však nejlepší.Všechny agresivní sloučeniny působí na zemi jako antibiotika na lidské tělo a ničí „bakterie“ škodlivé a prospěšné.Proto by se tato rada měla používat s maximální opatrností.

Existuje mnoho přirozených nepřátel, kteří bojují proti škůdcům rostlin.Keř hlávkového salátu atd. Pomůže od brukvovité blechy v ředkvičkách.

Rostlinné cibuloviny v rašelinových květináčích

Docela podivné rady, kdy byste neměli pěstovat pouze tulipánové cibulenebo gladioli vrašelinové hrnce, ale také je naplňte rašelinou a vystavte je slunnému místu.Z takového množství „výživy“ žárovky jednoduše vyschnou.

Posloucháte doporučení jiných lidí pro zvýšení výnosů?
  • ]
Výsledky
Plnění ...

Minerální hnojiva jsou vždy a všude potřebná

Stejně jako v případě chemikálií škodlivých organismům jsou minerály pro krmení extrémním měřítkem.Je lepší používat organická hnojiva ve formě kompostu, humusu.

Zalévání fytosporinu od časného jara do pozdního podzimu

Dokud teplota nezvýší z +15 ° C, není použití kompozice zbytečné.Všechny bakterie ve směsi žijí pouze v teplé sezóně /den.V létě je z Fitosporinu nějaký smysl, na jaře a na podzim - ne.

Není možné vůbec mulčovat

Špatná rada, která může zahradníkům přinést hodně zármutku.Půda bez mulče rychle schne, musí být neustále uvolňována, což narušuje přirozené kanály výměny vzduchu.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Postřikováním mulčového lomu dovolíte půdě a kořenům normálně dýchat, vyvíjet se a získat dostatek tepla, světla.

Rostliny se pěstují v octě a vroucí vodě, aby se zabil hmyz.

Špička je velmi užitečná, ale pro plevele.Pro pěstované rostliny, zejména pro květiny, není kategoricky vhodný.V extrémních případech je přípustné stříkat ovocné keře a stromy vroucí vodou až do doby pohybu mízy (na jaře), aby se odstranily vajíčka a larvy převalených parazitů.Musíte to však udělat tak, aby se vroucí voda dostala do formy rozptýlené suspenze a stříkala na jedno místo déle než 3-4 sekundy.

Nahé postele jsou dobré.

Ne, to je prostě špatné.Holá půda neobnovuje strukturu, ztrácí úrodnost, odpařuje vlhkost mnohem rychleji.Je přísně nepřijatelné ponechat postele bez rostlin.Pokud si nepřejete nic zasadit, ale plevele také nejsou povzbuzující, postele by měly být pokryty silnou vrstvou mulče, střešního materiálu nebo membrány.

Dostali jste nějaké skutečně „špatné“ rady?
Výsledky
Načítání ...

Před přijetím dalšího doporučení „zahradníka“ o víře je třeba zvážitkolik to jepřiměřeně.Zda se v přírodě vyskytuje holá úrodná půda a zda jsou všechny škodlivé hmyzy tak škodlivé - správná odpověď přichází sama o sobě a doporučení jsou zaslána do koše.