Teplé zasklení balkonů

Mnoho majitelů bytů se dnes snaží, aby jejich balkon byl co nejvhodnější jako plnohodnotný obývací pokoj izolovaný od vnějšího světa.V takových případech může pomoci zasklení balkonů, které může výrazně zvětšit dostupnou obytnou plochu.

Obsah

Teplé zasklení balkonů a lodžií - znaky

Lodžie, na rozdíl od balkonu, který sousedí s nosnou stěnou domu pouze po jednomstrana a na všem ostatním je omezena parapetem, má tři stěny, takže teplé zasklení lodžie je možné pouze zepředu.

Pro zasklení se používají tři druhy skla.Nejoptimálnější z nich jsou plastová okna („teplé“ zasklení fasád), které poskytují nejvyšší tepelnou izolaci nejvyšší kvality.Jsou dokonale vhodné právě v případech, kdy je nutná expanze obytného prostoru.

Na moderním stavebním trhu je představen obrovský sortiment barev rámů, což vám umožňuje vybrat nejúspěšnější variantu pro navrhování nové místnosti.Teplé posuvné zasklení by přirozeně mělo být plně kombinováno s barevným schématem fasády, zejména pokud žijete v bytovém domě.

Technologie pro zasklení balkonů a lodžií

S cílem co nejúčinněji izolovat balkon od vnějšího prostředí, okenní rámynutné nainstalovat na parapet.K provedení potřebné práce je vhodné kontaktovat odborníky, protože existují určité technické body, které mohou vyřešit pouze odborníci.Při výběru vhodné společnosti byste samozřejmě měli věnovat pozornost portfoliu a recenzím služeb vybrané společnosti.

Tepelné zasklení balkonů vždy začíná měřením, po kterém pokračuje výrobou dvojitých oken a profilů a poté samotnou instalací systému.

Instalace oken se provádí v závislosti na tvaru parapetu (v úhlu nebo v řadě).Základem návrhu jsou dva vodicí profily, z nichž jeden je umístěn níže, druhý shora.Mezi nimi jsou vertikální nosiče, které rozdělují rámy oken.

V případě potřeby je zasklívací linka vyvedena mimo parapet (například pokud potřebujete rozšířit interiér místnosti nebo plot)má složitý zlomený tvar).Při instalaci těžké struktury z PVC se tyto operace naopak velmi nedoporučují.Pokud struktura zabírá velkou plochu a mezi horním balkónem a parapetem je impozantní vzdálenost, měli byste věnovat pozornost teplému hliníkovému zasklení.

Interiér balkonu, jehož podlaha je menší než „strop“, může být poněkud poněkud mírnější.zvýšení v důsledku odstranění.

Za tímto účelem jsou na parapet balkonu přivařeny ocelové držáky ve tvaru písmene L, které spolehlivě podpírají průsvitnou strukturu spojující střechu s prodloužením.Aby byl vzhled struktury v dobrém stavu, jsou kovové části skryty pod obkladem nebo podšívkou.Díky těmto akcím získáte široký parapet, který vizuálně zvětšuje plochu místnosti.

Izolace pro balkon

Po zahřátí balkonů, jejichž ceny se mohou lišit v závislosti na ročním období, bude teplota na balkóně mírně vyšší.spíše než na ulici.Pokud získané výsledky nejsou dostatečné, můžete přemýšlet nad otázkami týkajícími se izolace místnosti.

Nejprve bude zapotřebí vysoce kvalitní hydroizolace parapetu, která ochrání balkon před deštěm a větrem.Díky tomu bude teplota vzduchu na balkónu ještě vyšší asi o 5-10 stupňů.Kromě toho si můžete objednat podšívku na oteplování.Pro tyto účely je ideální polystyrén, minerální vlna nebo termální fólie.Druhá možnost je stejně pohodlná, protože zabírá velmi málo místa.

​​

Interiér a exteriérové ​​dekorace balkonů

Dekorace balkonů je poslední fází opravy po provedení tepelně izolačního zasklení balkonu a jeho izolace.Dokončení je nutné nejen zevnitř, ale také z vnějšku balkonu nebo lodžie.Pro dekoraci na vnější straně se doporučujepoužít vinylové obklady, protože tento materiál má nejlepší ukazatele odolnosti vůči vlivům prostředí.Je schopen odolat nejen významným změnám teploty, ale také odolávat různým otřesům nebo mechanickému poškození.Jednotlivé panely materiálu jsou snadno vzájemně spojeny, což vám umožňuje rychle a spolehlivě připevnit sekce různých konfigurací.

Kromě toho obkladová úprava umožňuje získat krásný vzhled konstrukce.Následující vlastnosti stojí za zmínku zvlášť: obložení balkónu, které bylo vyrobeno s použitím tohoto materiálu, nemění svou barvu v důsledku vystavení ultrafialovému záření, nevyžaduje další péči a není zničeno změnami teploty.Vnější dekorace lodžie nebo balkonu obkladem znamená nejen obložení zdi, ale také povinnou instalaci přílivů a hledí, které jsou vyrobeny z hliníku.

Vnitřní výzdoba balkonů a lodžií zahrnuje obložení stěn s šindelem a podlahou.Podšívka může být rozdělena do dvou typů: dřevěná a plastová.

Dřevěná podšívka

Dřevěná podšívka je vyrobena z různých druhů dřeva, a je proto nejekologičtějším materiálem.Tento typ opláštění je poměrně odolný, dokáže si zachovat svůj původní tvar a dát místnosti zvláštníPohodlí a teplo.Nevýhodou v tomto případě je, že zasklení lodžie za tepla, jejíž náklady závisí na materiálu, bude dražší.

Plastová podšívka

Plastová povrchová úprava je ideálně kombinována s téměř jakýmkoli typem zasklení.Plastová podšívka může být namontována na jakýkoli povrch, včetně nerovných, bez předchozího vyrovnání a přípravy.Tento materiál má obrovské množství výhod: spolehlivost, odolnost proti vlhkosti, mrazuvzdornost, požární bezpečnost, flexibilita, flexibilita, absence potřeby zvláštní péče, zachování jeho barvy pod vlivem ultrafialového záření, může působit jako vynikající přídavný zvukový izolátor.

Dokončení lodžií

Ve většině případů zahrnuje tepelné zasklení lodžií, jejichž ceny se počítají jednotlivě, vnitřní výzdobu plastovými panely.Jejich hlavní rozdíl oproti PVC podšívce je ten, že mají velkou šířku a ve spojích nejsou žádné švy.

Po měření je vybrán materiál potřebný pro zakrytí balkonu.Náklady na různé typy opláštění se liší a závisí na kvalitě materiálu.Ceny za dřevěnou podšívku zpravidla závisí na odrůdě a druhu dřeva.