Tento jednoduchý lék zvýší výnos černého rybízu třikrát

Téměř každé léto žijící na webu má křoví černý rybíz.Ale aby se chutná a hojná plodina potěšila každý rok, je třeba vyvinout velké úsilí.Bez ohledu na typ rybízu je citlivý na různé nemoci.Existuje více než 70 druhů hmyzu, které poškozují keř.

V podstatě jsou rybízová onemocnění léčena postřikem.Manipulace se provádí za sucha a bez větru.Uhličitan a uhličitan sodný se používají v kombinaci s jinými složkami.

Obsah

Jak porazit šedou hnilobu na rybízu?

Toto onemocnění je vyvoláno zvláštní rozmanitostí hub.Nejčastěji se onemocnění vyvíjí ve druhé polovině června, kdy končí první vlna výhonků.Větve rybízu začnou vyblednout, listy jsou pokryty šedým a bílým květem a poté se drobí.

Směs jedlé sody s dalšími složkami pomůže tento problém odstranit.K tomu se smíchá 50 g uhličitanu sodného s 50 g mýdla a nalije se 10 litrů vody.Stříkejte jednou týdně.Poslední postřik se provádí 20 dní před sklizní.

Léčivé vlastnosti jedlé sody a léčivých rybízů

Jedlá soda se používá nejen v každodenním životě.Mělo by být ve výzbroji každého obyvatele léta, protože se používá k léčbě okurek,rajčata, keře - červený a černý rybíz, angrešt.

Jedlá soda prodlužuje dobu plodnosti, zlepšuje chuť plodů, pomáhá ničit parazitární mikroorganismy a eliminuje různé choroby.

Hydrogenuhličitan sodný poskytuje dezinfekční účinek.Prášek se používá, pokud keře trpí šedou hnilobou, múčnatkou, mšicemi a jinými parazity.

Doporučujeme si přečíst:

Ošetření černého rybízu:

  1. Je snadné vyléčit keř z plísní, hlavní věcí je vědět, jak.Je nutné připravit lékařské řešení: do 20 litrů vody se přidá 160 g hydrogenuhličitanu sodného a osmdesát gramů tekutého mýdla.
  2. Pokud rybízové ​​keře trpí pozdní plísní, používá se soda nejen k léčebným, ale také k preventivním účelům.Použijte recept: ve 20 litrech vody přidejte 120 g jedlé sody.Keř se ošetřuje stříkáním každých sedm dní.Praxe ukazuje, že zlepšení jsou viditelná 3-5 dnů po prvním ošetření.
  3. Pokud byl keř vybrán parazity, kteří rádi jedí chutné a šťavnaté listy, použijí jiné řešení.Lze jej použít i během květu.K vaření se smíchá 20 litrů vody, 200 g sody a 80 g tekutého mýdla.Koruna keře je hojně navlhčena, druhé ošetření se provádí za týden.
  4. Když se na křoví objevilo mnoho slimáků, a tady bezsoda nestačí.Roztok se připraví standardně: do kbelíku s vodou přidejte 40 g sody a stejné množství tekutého mýdla.Zpracování se provádí jednou za deset dní.

Kombinace složek pomáhá zbavit se mšic: 100 g dřevěného popela + 10 g tekutého mýdla + 30 g hydrogenuhličitanu sodného a 5 l vody.Keře se stříkají pouze za suchého počasí, časový interval mezi manipulacemi je tři dny.Zpracované keře až do úplného zotavení.

Metody použití sodového popela pro rybízové ​​keře

Uhličitan sodný se používá k léčbě rybízových keřů pro léčbu a prevenci nemocí.Správným přístupem si můžete zachovat zdraví keře, což povede k vynikající sklizni.

Použití v závislosti na problému:

  • Proti plísním se připraví roztok: 25 g uhličitanu sodného se smíchá s pěti litry vody.Poté se ke směsi přidá 20 g tekutého mýdla.Hnětejte dobře.Ke keřům je třeba přistupovat dvakrát týdně.Bude potřeba celkem 4-5 ošetření.
  • Mšice představují vážné nebezpečí pro budoucí sklizeň rybízu.K očištění listů přidejte 10 g sodového popela v pěti litrech vody, načež se do směsi odešle 10 g čerstvého kaše z cibule.Smíchat.Výsledný roztok je ošetřen keři.Proveďte 1-2 ošetření za 10 dní.

Pokud jsou rybízy pravidelně ošetřovány sodovou tekutinou, vytváří se tak spolehlivá ochrana proti parazitům a chorobám a také to pomáhá zvyšovat hydrogenuhličitan v zemi, což zvyšujeplodná.

Správná péče o rybíz