Technologie švových spojů, fotografie a design dvoutónových strečových stropů

Běžné jednobarevné strečové stropy nejsou tak působivé jako dvoubarevné plátna.Navíc, ve srovnání s dvoupatrovými napěťovými vrstvami z dvoubarevných panelů, jednovrstvé dvoubarevné výrobky tolik nesnižují výšku místnosti, proto jsou vhodné pro instalaci i v nízkých bytech.Když se podíváte na fotografii dvoutónových strečových stropů, můžete pochopit, že tyto povlaky umožňují zónu místnosti a dát jí originální vzhled.Dvoubarevné povlaky mají svar, který se provádí pájením na speciálním vybavení.

Obsah

Výhody a nevýhody dvoutónových strečových stropů

Dvoubarevný strečový strop vypadá stejně dobře v interiéru malé místnosti nebo prostorné místnosti.V tomto případě, ve srovnání s vícebarevnými dvoupodlažními vrstvami, neukradne drahé centimetry výšky místnosti, proto je vhodný pro instalaci i v nízkých místnostech.


Kromě toho mají dvoubarevné strečové textilní povlaky další výhody:

 1. K diverzifikaci designuprostory, lze použít plátna různých barev a textur.Takže strop bude vypadat trochu velkolepě.A pokud ozdobíte jednu část tiskem obrázků nebo fotografií, získáte exkluzivní vrstvu.
 2. Pletené stropy vyrobené z PVC fólie chrání místnost před povodněmi shorane horší než výrobky z pevného PVC.Jde o to, že svar je tak silný, že vydrží zatížení 100 kg /cm².
 3. Takový povlak má všechny výhody konvenčních napínacích stropů, to znamená, že za povrchem mohou být položeny inženýrské komunikace, které skrývají defekty v základním povrchu nebo vyčnívající stavební struktury.
 4. Hlavní výhoda, kterou poskytuje natahovací strop ve dvou barvách, je schopnost zóny zónovat.
 5. Tahové povlaky jsou jednoduché a nenáročné na péči.Výrobky z PVC fólií lze prát a provozovat ve vlhkých místnostech a v kuchyni.Postačí vyschnout látku.
 6. Povrch filmů ve dvou barvách odpovídá mnoha stylům interiéru.Je pouze důležité zvolit správnou strukturu a barvu, jakož i konfiguraci svaru.
 7. Pokud mluvíme o dvoubarevném povlaku z polyesterové textilie, je šetrný k životnímu prostředí a neškodný, proto je vhodný pro instalaci do dětských pokojů.
 8. Jakákoli napínaná stropní krytina bude trvat až 20–30 let.Výrobek po celou dobu provozu nemění své technické a provozní vlastnosti.
 9. Výhodou všech zavěšených stropů je jejich rychlá instalace s minimálním množstvím trosek.Odborníci nainstalují takový strop během několika hodin.
 10. Tkaniny neshromažďují statickou elektřinu, nelákají prach.Bakterie a houby nezkazí povrch.Tkanina z jakéhokoli materiálu neabsorbuje pachy a znečištění, nehoří.
 11. MeziVzhledem k široké škále typů a barev panelů si každý spotřebitel vybere cenově dostupný produkt.Například matný bílý povlak z PVC je považován za rozpočet.

Důležité!Hlavní nevýhodou filmových stropů je nízká odolnost proti mechanickému poškození.Fólie může být náhodně propíchnuta nebo poškozena hrubým zacházením.Tkaninové výrobky však nemají tuto nevýhodu.

Další nevýhody napínacích panelů:

 • Je-li šev na napínacím stropu nekvalitní, nemusí být schopen zvládnout zátěž z velkého množství vody a rozptylovat se.Mimochodem, některé nekvalitní švy se liší pod vlivem napětí na plátně.
 • Protipovodňové ochrany chrání pouze filmové stropy.Tkaninové výrobky neomezují tok a samy se zhoršují přímým kontaktem s vodou.Poslední mínus je snadno opravitelný, protože textilie může být natřena, čímž se po zaplavení skryjí skvrny a skvrny.
 • Pro instalaci v nevytápěné místnosti jsou vhodné pouze povlaky vyrobené z polyesterových tkanin, protože film se při teplotách pod teplotou naruší.
 • ​​
 • Další nevýhodou filmových povlaků je to, že narušují přirozenou výměnu vzduchu.Z tohoto důvodu se může na stropě hromadit kondenzace, což může vést k plísním.

Metody pájení napínacích stropů

Pro svařování dvou pásů napínací fólie se používá speciální páječka.Navíc, v závislosti na zakřivení švu,přímočaré a křivočaré pájení.Špička strečových stropů je nutná nejen k propojení obrazů různých barev, ale také při instalaci filmového povlaku v místnosti o šířce více než 3 metry.Jde o to, že šířka role PVC fólie je 2,5 metru, takže ani při zohlednění dobrého roztažení nebude fungovat, aby zakryla strop větší šířkou jedním pruhem.Proto jsou svařovány dvě plátna.V tomto případě se obvykle používá přímé svařování.

Vzhledem k vysoké pevnosti vysoce kvalitního svaru bude síť sloužit ne méně než jeden kus.Pájení umožňuje propojit plátno podél zakřivené čáry, kruhu, vytvářet krásné vzory a hladké linie.

Obdélníkové

Při použití tohoto způsobu pájení jsou dva proužky materiálu spojeny v jedné přímce.V široké místnosti mohou být namontovány jednobarevné látky a dvoubarevné výrobky.Kromě toho v prvním případě probíhá svarový šev přesně uprostřed stropu a ve druhém případě může šev jít libovolným směrem v závislosti na nápadech designéra a vlastnostech územního plánování místnosti.

Je lepší nepoužívat lineární svařování tkanin v místnostech složité konfigurace, protože když je povlak napnutý, může se šev pohybovat v jednom nebo druhém směru a odchýlit se od přímky.

Křivočaré

Křivočaré svařovánípanel se používá jako konstrukční technika pro navrhování stropního povrchu.

Tento způsob spojování panelů různých barev však nemá své nevýhody:

 • díky speciální technologii svařování (v malých částech) se zvyšuje riziko neúplného zvýšení.a přerušovaný svar, který nechrání před zaplavením a může se během napnutí povlaku lišit;
 • při instalaci svítidel do desky se zakřiveným svarem někdy vznikají obtíže (pokud musí být zařízení instalováno v místě, kde prochází šev, pak to nebude fungovat, protože toto místo nelze řezat);
 • křivočaré svařování neumožňuje obvod malého průměru (je to kvůli skutečnosti, že plátna jsou svařována v malých segmentech, takže zalomení bude patrné na malém poloměru).

Nástroje a materiály pro pájení

Na molekulární úrovni jsou svařovány dva panely různých barev, takže svar má vysokou těsnost a pevnost.Je prakticky neviditelný na povrchu materiálu.K tomu se používá speciální pájecí zařízení, které funguje díky vysokofrekvenčním proudům.

Nebojte se, že dojde k přehřátí materiálu v důsledku přehřátí, protože jej zařízení zahřívá bodově.Během svařování se stejná elektroda, která ohřívá pás, po pájení ochladí.

Kromě páječky jsou během provozu zapotřebí speciální elektrody.Jsou ze tří typů:

 • mosaz;
 • ocel;
 • hliník.

Protože elektroda má omezenou délku, aby se získal dlouhý šev, jsou na pájecí zařízení sériově aplikovány dva svařované pásy.Jedna hrana elektrody je stisknuta v lisu.Na plátně působí další žebro.K získání zakřiveného švu se pásy nanášejí na páječku v požadovaném úhlu.

Technologie krok za krokem

Proces pájení dvou pláten různých barev se provádí v následujícím pořadí:

 1. Nejprve je třeba vyvinoutschéma svařovacích panelů.K tomu se používá speciální vybavení.
 2. Dále se provádí příprava a řezání polyvinylchloridového filmu.Současně je třeba zohlednit rozměry místnosti a spojovací linii obrazů.PVC fólie obvykle činí o 10-15% méně než plocha stropu, protože během instalace a zahřívání se látka stává elastickou a dobře se protahuje.
 3. Poté je hrana jednoho ze svařovaných povlaků naplněna do pájecího zařízení.Hrana druhé fólie je přitlačena k dříve položenému produktu.
 4. Plechy jsou vzájemně vyrovnány s elektrodou.
 5. Zahájení svařování.K tomu se používají vysokofrekvenční proudy.
 6. Kromě švu je po obvodu tkaniny svařována harpuna na stejném pájecím zařízení.Jedná se o malé zahuštění polyvinylchloridukabel, který vám umožní bezpečně upevnit produkt v klipu bagety.Ke svařování harpuny se používají stejné vysokofrekvenční proudy.
 7. Nyní je látka pokládána tenkým balicím papírem a složena na speciální stůl.Produkt je připraven k přepravě do zařízení a instalaci.

Důležité!Trvanlivost celého nátěru závisí na kvalitě výroby švu, proto objednávejte výrobu pouze od spolehlivých společností s dobrou pověstí.

Doporučení odborníků

Chcete-li zajistit, aby dvoubarevný stropní povlak harmonicky zapadal do interiéru místnosti, postupujte podle pokynů profesionálních designérů:

  )
 • Nekombinujte více než dvě barvy (méně často tři) do jedné vrstvy.Jinak je strop příliš pestrý, roztříštěný.
 • Pokud chcete, aby se strop zdál vyšší, použijte lehké lesklé plátna.Například jeden z panelů může být zcela bílý a druhý béžový, světle šedý nebo jakýkoli pastelový odstín.
 • Pro zdůraznění originality místnosti používejte nejen nátěry různých barev, ale také textury.Matné a lesklé povrchy na stropu samy o sobě vytvářejí originální vzor, ​​i když nejsou příliš odlišné.
 • Fotografický tisk lze použít na dvoubarevné stropy.Obraz udělejte pouze na celém povrchu, ale na jednom z obrazů.V tomto případě se vzorec nemusí spojovat ve švu, což je rozhodně velmi obtížné.
 • Používáte-li jasné nasyceníbarvy, a pak jim malé sekce povrchu stropu.Obecné pozadí by mělo být docela omezené, aby se strop nezdál nižší.

Při volbě návrhové barvy pro dva barevné panely zvažte velikost a účel místnosti.Povlak by měl být v souladu s obecným stylem interiéru a jeho barvou.Za předpokladu, že svar bude kvalitní, budou tyto stropy potěšit jejich krásou a originalitou po celá desetiletí.