Technologie pokládky hydroizolace na rovnou střechu

Specialisté, kteří se zabývají stavebními pracemi, musí znát všechny komplikace nejen stavby budov, ale také musí rozumět existujícím materiálům.Například hydroizolace ploché střechy chrání místnost před různými srážkami a současně zachovává design domu.Pokud tento proces ignorujete, může dojít ke ztrátě integrity budovy, což povede ke zničení stěn a střech.

Obsah

Střešní a neprovozní

Pro ploché střechy jsou charakteristické dva typy: provozovaná verze a neprovozovaná.Pokud se jedná o nefunkční typ, neexistuje tuhá základna pro hydroizolaci v místnosti.Odborníci zpravidla používají tepelné izolace jako tmely.Používají se v zařízeních, která nevyžadují pravidelnou údržbu střech.

Zneužívaný typ se však používá pro tradiční střechy, které mají pevnou základnu.Obvykle takové budovy vydrží maximální zatížení, protože hydroizolace ploché střechy je instalována pod izolací.Tento přístup umožňuje materiálu vyhnout se následujícím problémům:

 1. Deformace struktury s teplotou;
 2. Mechanické poškození;
 3. Negativní účinky slunečního světla;
 4. Zmrazování;
 5. Tání.

Pokud jsou instalační práce prováděny kvalitativně, pak se doba materiálu zdvojnásobí.

Kritériavýběr materiálu pro hydroizolaci

Odborníci nejčastěji používají pro zastřešení plochých střech komponenty válců, střešní materiály a membrány - polyvinylchlorid.Pokud jde o bitumenové hydroizolační materiály, jsou také žádané mezi staviteli.A to není překvapivé, protože mají mnoho pozitivních vlastností:

Doporučujeme přečíst:
 1. Elasticita;
 2. Síla;
 3. Vysoká kvalita;
 4. Dlouhá životnost;
 5. Vylepšené specifikace.

V tomto případě stojí za zmínku takové nové možnosti bitumenového polymeru, jako je tmel, emulze, film a litý asfalt.

Příprava materiálu pro pokládku

Před provedením odolnosti domu vůči vnějším faktorům je nutné provést přípravné práce.Zejména je nutné připravit nadaci.První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je odpad, který se hromadí na střechách.To by mělo být provedeno opatrně pomocí kompresoru a koště.

Ale s tuhým kartáčem existuje možnost vyčistit střechu u spár.Aby bylo možné střechu očistit od znečištění, můžete ji na konci práce opláchnout mytím a osušit.

Je zajímavé, ale pokud je na střechu položen váleček a nelze jej odstranit, nedoporučuje se používat myčku.Faktem je, že existuje vysoká pravděpodobnost, že veškerý odpad a kapalina budou nakonec pod střechou.Je to uvnitřnaopak negativně ovlivní těsnění.

Rampa

Je nutný proces, jako je rampa, aby se na střeše budovy nedocházelo k hromadění kapaliny.Je nutné vytvořit úhel náklonu dva nebo tři stupně.Pak se voda nebude hromadit na povrchu a vytvářet louže.

Pokládací materiály pro kladení válečků

Tento způsob pokládání se liší od materiálu střechy tím, že je jednodušší, účinnější a spolehlivější.I když to vše záleží na konkrétních faktorech.Použitím tohoto stylu lze zvládnout následující povlaky:

 1. Válcovaný bitumen;
 2. Asfaltový polymer;
 3. Asfaltový kaučuk.

Tyto materiály lze snadno skládat, pracovník proto nepotřebuje další znalosti a dovednosti.Hlavní věc je mít po ruce plynový hořák.

Tekutý kaučuk

Podle odborníků je nejúčinnějším způsobem ochrany povrchu před vlhkostí použití tekutého kaučuku, který má vysokou hydroizolaci.Navíc materiál šetří střechu před přímým slunečním zářením a dalšími vnějšími faktory, které ničí strukturu budovy.Tekutá guma může díky svým úžasným vlastnostem vydržet déle než 30 let.Když je tekutá guma distribuována po povrchu, vytvoří se hladký, hladký povlak.Hydroizolace střechy se zpravidla provádí stříkáním, které má několik kanálů.

DůležitéNezapomeňte, že nanášení tekuté gumy by mělo probíhat za teplého počasí při teplotě vzduchu nejméně 5 stupňů Celsia.

Ve specializovaných prodejnách je samozřejmě mnohem větší seznam střešních materiálů se zvláštními vlastnostmi.Stavitelé však nejčastěji používají tekutý kaučuk a válečkové materiály.Dnes jsou považovány za nejúčinnější a nejoblíbenější ve stavebnictví.Komponenty nakonec poskytují ochranu před vlhkostí, parou, nečistotami, tekutinami a jinými srážkami.

V každém případě je na každém kupujícím, aby rozhodl, jak je tento materiál nejvhodnější pro bytový dům.Konzultační specialisté však budou užiteční těsně před stavebními pracemi.