Technologie izolace stropu zevnitř s fóliovou izolací v soukromém domě

Výrobci nabízejí mnoho materiálů pro zachování tepla v obytných, technických prostorách.Všechny výrobky se liší technickými, praktickými vlastnostmi.Někdy je důležité věnovat pozornost tepelné vodivosti výrobků, tloušťce vrstvy, zejména pokud jde o instalaci izolace uvnitř obývacích pokojů.Co je to stropní izolace s fóliovou izolací, jaké materiály jsou nabízeny k práci a jaká je výhoda technologie - budeme hovořit podrobně.

Obsah
Penofol a Isolon - specifikace produktu

Představující pěnový polyethylen,s jednostranným oboustranným potahem fólie se materiál používá pro vnitřní práce.

Rozlišuje se několik druhů výrobků:

 1. Označení A - izolace doplněná folií s jednoustrana.
 2. Označení B - oboustranné fóliové výrobky.
 3. Písmeno C označuje, že jedna strana je pokryta fólií, druhá lepidlem.
 4. Písmena ALP ukazují oboustranné fóliové výrobky.Kromě toho je jedna vrstva fólie navíc chráněna fólií.
 5. Písmena R, M jsou výrobky s jednostranným fóliovým povlakem, s reliéfní strukturou izolační vrstvy.

V prostorách se používají první tři typy izolátorů, přičemž A je materiál, který se má použít jako parozábrana.společně s jinými tepelně izolačními vrstvami a jako samostatné materiály se používají typy výrobků B, C.

Poznámka!Aby byla izolace stropu Penofol uvnitř vysoce kvalitní, fóliová vrstva se otočí do místnosti a ne naopak.V tomto případě se tepelné ztráty sníží.Pruhy jsou pokládány od sebe ke konci, aniž by jeden po druhém, švy jsou upevněny lepicí páskou.

Odborníci navíc tvoří bednu, což zvyšuje energetickou účinnost budov.Vzduchový polštář na obou stranách izolace snižuje tepelné ztráty.Plechy jsou připevněny k rámu, přitlačeny nahoře další bednou a potom je strop opláštěn polystyrenem, polystyrenovou pěnou.

Jaké jsou rozdíly v materiálech

Isolon je produkt s uzavřenými buňkami, který se používá k tepelné izolaci a snížení hluku v místnostech.

K dispozici je několik typů:

 • pásky na samolepicí bázi;
 • výrobky označené 100 - nezesítěná polyethylenová pěna;
 • výrobky označené 300 jsou chemicky zesítěné polyethylenové pěny;
 • výrobky označené 500 jsou fyzicky zesítěné polyethylenové pěny;
 • reflexní izolace - folie z pěnového polyethylenu nebo metalizované fólie z lavsanu.

Podle svých technických parametrů se Izolon liší od ostatního zboží v hustotě 20 - 100 kg /m3, vysokáUV odrazivost (až 97%).Kromě toho materiály neabsorbují vodu, mají nízkou tepelnou vodivost a jsou chráněny před pronikáním páry.

Penofol je vrstvený produkt vyrobený z pěnového polyethylenu o různé hustotě, tloušťce a porozitě.Lehké a tenké výrobky jsou doplněny fóliovou vrstvou, která se používá pro tepelnou a parní izolaci místností.Vyznačuje se snadnou instalací a nízkými náklady, díky čemuž je Penofol nejoblíbenějším produktem pro práci s kutily.

Hlavní rozdíl mezi zbožím je pouze ve strukturální struktuře izolace: Penofol je vrstvený produkt vyrobený z pěnového polyethylenu a Izolon je produkt z buněčné polyethylenové pěny, který je fyzicky nebo chemicky zesíťován.

Výhody a nevýhody izolačního materiálu

Mezi výhody izolace z fólie patří následující vlastnosti:

 1. Nízká hmotnost.Materiály nebudou přetíženy ani při řádně opotřebovaných podlahových deskách.
 2. Malá tloušťka.Použití produktů nesníží užitečnou plochu místnosti.
 3. Pružnost, pružnost.Tato vlastnost umožňuje snadné pokládání na jakýkoli povrch.
 4. Multifunkčnost, univerzálnost.Není třeba kupovat další hydroizolaci, pečlivě vyrovnejte stropy.
 5. Účinnost pokrytí oblastí různých velikostí.Práce nebude trvat příliš dlouho.
 6. Snadné zpracování.Materiály lze snadno řezat ostrým nožem.
 7. Odolnost proti vodě.Fóliová izolace neabsorbuje vlhkost, což znamená, že může být rozložena v koupelnách,na otevřených verandách.Kromě toho vrstva chrání základnu a struktury před plísní, hnilobou a korozí.

Mínus jedna - hořlavost.Pěnový polyethylen se sám spaluje a šíří spalování, takže výrobky vyžadují další ochranu.

Oblasti použití fóliové izolace

Produktová řada je vhodná pro aranžování izolací v domácnostech a domácnostech, jakož i pro pokládku na otevřených prostranstvích: na balkonech, lodžiích.Jako nezávislý povlak je izolace stropu Izolonem zevnitř zobrazena, pokud je nahoře vytápěná místnost.Pokud je nahoře neobývané podkroví, je nutné produkt doplnit dalšími izolačními materiály.

Vlastnosti izolační technologie

Zvažte výpočet materiálů na příkladu soukromého domu.Pokud je použit materiál na bázi lepidla, není nutné bednu tvořit, měli byste povrch vyčistit od starého povrchu a potéprovést řadu akcí:

 • vyplňují trhliny a defekty podkladu tmelem;
 • rozemletou rovinu ve 2-3 vrstvách s předběžným vysušením předchozí vrstvy před nanesením další vrstvy;
 • odloupněte ochranný film z izolačního materiálu a přilepte pásky na rovinu.

Pokud je Penofol instalován na stropě, vytvoří se dvě bedny.Nejprve je vrstva Penofol upevněna na základní rovině, poté je zapnuta hlavní tepelná izolace - dvouvrstvá konstrukce mnohem lépe snižuje tepelné ztráty a zabraňuje hromadění kondenzace na povrchu stropu.

Materiály, nástroje pro práci

Master bude potřebovat následující sadu:

 • latě pro soustružení;
 • izolace;
 • razník;
 • hmoždinky, samořezné šrouby;
 • úroveň;
 • pravítko;
 • tužka;
 • pila;
 • lepicí páska zesílená;
 • primer;
 • váleček;
 • tmel;
 • kontejnery pro hnětení;
 • nůž na řezání fóliového materiálu;
 • sešívačka;
 • svorky;
 • vyztužená páska;
 • Stepladder.

Technologie pro montáž topného tělesa na strop

Algoritmus prací:

 1. Připravte základnu: očistěte od starého nátěru, odstraňte prach, nečistoty.Potom putty defekty, vyrovnat povrch.Po zaschnutí tmelu naplňte stropní plochu a znovu uschněte.
 2. Nyní položte tenkou vrstvu izolace fólií.Upevnění lamel ke stropu pro samořezné šrouby.Krok montáže kolejnic není větší než 50 cm. Při pokládání plechů od konce ke konci přilepte švy páskou.
 3. Na vrcholu kolejí je hlavní tepelná izolace položena na strop v soukromém domě.Upevnění do bedny pomocí držáků.Pokládka je také end-to-end, upevněte švy pomocí pásky.
 4. Po instalaci se z lišty vytvoří další řada lišt, které se připevní k prvním lištám.

Zbývá ušít stropní povrchPovrchová úprava: MDF, plastové panely, šindel nebo jiný materiál..To není pravda, protože kondenzace se usazuje bez mezery mezi deskami, což pak kazí strukturu domu.Všechny proužky jsou rozloženy pouze na tupo a švy jsou ošetřeny silikonovým tmelem nebo lepeny páskou.

Také chyby při izolaci dřevěného stropu Izolon zevnitř se vztahují k umístění plechů - fólie by měla být obrácena uvnitř místnosti a ne směrem ke stropu (pokud se jedná o výrobek s jednostrannou fólií).Je nemožné spojit desky se stěnou, je lepší položit desku na panel asi 10 cm, pak ji zakrýt lištami nebo obložením stěn.

Důležité!Vrstva fólie vede proud, proto je kontakt izolace s dráty přísně nepřijatelný.

Při použití polyethylenové pěny jako hlavní vrstvy by měla být upřednostňována nejhrubší paleta produktů s oboustrannou fólií.A pro izolaci budov venku v oblastech s výraznými teplotními poklesy se Isolon a Penofol používají jako doplněk k účinnějším izolátorům.