Tajemství omlazení starých ovocných stromů a doporučení pro obnovu

Stará zanedbaná zahrada vyžaduje zvláštní péči.V závislosti na následném použití může hostitel snížit většinu stromů nebo omladit rostliny.Postup bude trvat 1-3 roky, ale výsledek potěší - výnos bude obnoven a stromy budou žít déle než tucet let.

Obsah

Proč provádět omlazení ]

Opomíjená koruna je dobrým prostředím pro rozvoj parazitů.Je plná mrtvých infikovaných větví, což znamená, že nedojde ke sklizni.Dochází také k negativnímu vlivu mladého růstu - to vrhá korunu, dělá ji silnější.

Níže uvedené větve jsou vystaveny kvůli nedostatku světla, tepla a plodu se zaměřují na okraj koruny.Růst pupenů se přesouvá na okraje větve, fotosyntéza již nefunguje v „těle“ stromu.

Výsledkem jsou malé plody, často napadené škůdci již ve stádiu formace.Po 1-2 letech nedostatečného zpracování strom přestane přinášet ovoce.A za pár let to začne umírat.

Pravidla pro prořezávání starých stromů

S cílem zachránit kulturu nesoucí ovoce a normalizovat funkce, provádějí se komplexní omlazovací práce.Realizace plánu trvá 3–5 let.Prořezávání a prořezávání mladých stromů v období plného plodení s rostoucí mírou produktivity.Jejich zpracování trvá 2-3 roky, ale se starými kulturami trvá déle.

Začněte ořezávat od druhé dekády února, zatímco ledviny ještě nejsou oteklé.

Práce na jaře první

Provádějte následující činnosti:

  1. Mladiství se odstraňují na stonku na základně, kořenovém krku a kořenech.Eliminujte všechny procesy „na kruhu“.Kopejte kořenový kořen a odstraňte všechny možné procesy.Keřové výhonky v koruně jsou jemně vytaženy, aby nedošlo k porušení hlavních kosterních větví, jsou rozřezány na části.
  2. ​​

Zkušení zahradníci, vyřezávající mladé bazální výhonky, zakrývají pařezy kbelíkem.Takže rostliny nemusí být vykopávány, samy přestanou růst.

  1. Větve, které padají na zem ve výšce až 80 cm od země, jsou odstraněny.Prořezávání se provádí tak, aby nasměrovalo dobré silné větve k postranní větvi nebo k ledvinám, kytici nebo fatliquoringu.V tomto případě se ořezávání provádí o 40 - 50 cm.

Maximální přípustný počet řezaných větví na pružinu není větší než 25% z celkového počtu.Rostoucí větve jsou ořezávány v objemu až 60% z celkového počtu.

Druhá jaro

Přijato pro ředění koruny.U stromů do výšky 9 m se korunování provádí za 2–3 roky, čímž se výška sníží na 2,5 m za rok.Nejsou odstraněny více než 3 jednotlivé větve, včetně centrálního vodiče.

Nejprve se odstraní horní špatně lokalizované procesy.Mohou to být silné, rozvětvené kostrové větve,stínování mnoha procesů.

Zbývající klíčky, které zasahují do ventilace a koruny, se odstraňují 2-3krát každé 2 roky.Ve druhé pružině se ořezávají a převádějí do příznivějšího místa růstu vzhledem k základně kmene.Optimální směr je vodorovný, mírně ohnutý.

Znalecký posudek
Lydia Ponomarenko
Zkušený zahradník, zahradník a květinářství.
V následujících 2–3 letech jsou takové sekundární rušivé větve rozřezány na prsten nebo kusem hlavního vodiče.

Třetí pružina je rozhodující - během této doby jsou odstraněny sekundární rušivé větve v množství 2–3 ks.Zbytek je oříznut o 25 cm. Nechte pouze jeden zelený výhonek, štípněte, dokud se hlavní řez nezhojí.Tím se provede úplné ztenčení koruny.

Další způsoby, jak omladit ovocné stromy

Základní verze prořezávání a tvorby korun je zdlouhavý proces.Používá se za podmínky, že se nikdo nezabýval stromy řádově 5-7 let.Ale existují i ​​jednodušší metody.

A jaké ovocné stromy pěstujete?
Výsledky
Načítání ...

Zvedněte a zúžte korunu

Pokud v koruně nejsou žádné vrcholy, procesy se zkracují na úroveň nejsilnějších růstů.To je přibližně 40-50Plátky se dělají pro překlad, i pro slabé větve.

Pokud jsou v koruně spřádací vrcholy, jsou na ně přeneseny kostrové větve, které odříznou větev až na první silný vrchol.Rostou tedy nové části „kostry“.

Pravidla pro silné prořezávání proti stárnutí:

  1. Dolní větve jsou vyříznuty na větev směřující na vrchol a horní větve na vrcholky, které se dívají ze strany.To je nezbytné pro zmenšení průměru korunky.
  2. Druhé větve jsou vždy kratší než primární.
  3. U starých stromů jsou zavěšené konce výhonků oříznuty na první pupen nahoru.
  4. Dolní větve jsou nařezány na prsten bez poupat, „hledí“ vzhůru, rostou na severní straně, bez větví.

Ujistěte se, že koruna ztenčí, odstraníte větve, které směřují do středu, a také konkurenční, nemocné větve.

Snížení výšky stromu

Postup se provádí řezáním centrálního vodiče v nadmořské výšce 3-3,5 m nad první silnou větev.Zcela otevřete centrum, aniž byste museli opustit pařez.Po vysušení se plátek pokryje zahradní var.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Dělají totéž se stromem, na kterém se tito dva vůdci vytvořili.Na jaře z řezu roste mladý růst, který je zcela vyčištěn, aniž by zanechal pahýly.

Prořezávání

Ovoce se nazývá plodící přerůstající větve.První, kdo odstraní staré, postižené a slabé.Pokud je na větvi spousta prstenců, je ztenčena, což způsobuje řezy na vidlicích ve střední části nebo na základně.

Rozrážíte ovocné stromy, abyste je omladili?
  • ]
Výsledky
)Načítání ...

Pokud existuje velké množství ovocného dřeva, proces zjednodušení výroby ovoce se prodlužuje o 2-3 roky.

Omlazování ovoce z kamene

Třešně a třešně se během procesu sklizně omlazují.Centrální vodič je odříznut ve výšce 4 m. Přeneste jej do postranní větve.Skeletální procesy se na výhoncích zkracují a odvracejí se od kmene.To se provádí pro otevření koruny.

Meruňky jsou mladé na jaře a v létě, ale mají čas do 5. června.Za podmínky šetrného, ​​nikoliv radikálního prořezávání, bude meruňka růst velmi dobře a bude moci položit ovocné pupeny na výhonky druhé fáze.