Tajemství a triky velké úrody černého rybízu

Černý rybíz je populární keř v zahradách mnoha letních obyvatel.S jedním keřem s dostatečnou péčí přijměte několik kbelíků bobule.Pěstování keře zdravé a bohaté na plodiny však není tak snadné.

Rostlina patří do rodiny Gooseberry.Tento druh roste ve středním Rusku a snáší zvýšenou vlhkost země a vzduchu a nízké teploty.

Obsah

Nejlepší podmínky pro plodové keře

Preferuje neutrální nebo zásaditépůda v kyselých zemích mizí.V oblastech s větrným větrem přinášejí černý rybíz malou sklizeň, měli byste transplantovat keř na chráněné místo.Divoký keř toleruje teploty na Sibiři až do -40 stupňů.

Keře vydrží až -20 stupňů, ale během vegetačního období květiny mrazí na -1.Plodnost je výrazně snížena.Odolnost proti mrazu závisí na vybrané odrůdě.

Kvetení začíná při průměrné teplotě +6 stupňů, v mnoha druzích při +2.K růstu kmene a stonků dochází aktivně při teplotách nad 18 stupňů.Sucho a teplo přispívají ke snížení rychlosti růstu, vysychání vrcholů, kořenů v horních vrstvách Země vysychání a odumírání.

Rostlina miluje dobře osvětlené prostory a netoleruje stín.Chovatelé však chovali odrůdy, které jsou přizpůsobeny stínovaným prostorům a dobře rostou a přinášejí ovoce.

Doporučujeme přečíst:

Zalévání a mulčování

Je to milující vodurostlina.Kořeny jsou umístěny v hloubce 50 cm a jsou často náchylné k suchu.K hojnému zalévání dochází v době vzniku vaječníků počátkem léta a nakládání ovoce na začátku července, stejně jako po sklizni.

Jaké jsou rybízové ​​keře na letní chatě?
Výsledky
Načítání ...

Chcete-li zjistit, zda je půda dostatečně navlhčená, vykopat malý otvor poblíž keře, vyjmout zemi ze dna a stlačit ji v pěst.Kousek země je hozen z výšky růstu, a pokud se zhroutí, pak není dost vody, když zůstane ve stlačeném stavu, pak je Země docela mokrá.

Zavlažování vodou je vzácné, ale hojné.Spotřeba 40 litrů vody na 1 čtvereční.m. Ujistěte se, že úroveň pronikání vody do půdy není vyšší než 50 cm.

Znalecký posudek
ElenaPchelkina
Znalec v oblasti zahradnictví
Zalévání se provádí pouze večer.Vlhkost se méně vypařuje a proniká do větší hloubky.

Na vylitou a uvolněnou zeminu je položena mulčovací vrstva.Používejte humus, hnůj, čerstvě pokosenou trávu, listí.Tato metoda umožníudržujte půdu vyživovanou tekutinou po delší dobu a chráňte kořeny před sluncem.

V prvních několika letech po výsadbě keře je mulčována pouze oblast kolem hlavního kmene.Následně kruh mulčování udělá více díky růstu kořenů.Tloušťka vrstvy ne menší než 15 cm.

Místo tradičních mulčovacích prostředků někteří zahrádkáři během vzhledu zeleného kužele pokládají noviny pod keři.Tato metoda chrání rostlinu před přezimovanými škůdci.Při zastavení květu se sbírají noviny.V tuto chvíli vychází léčivý hmyz.

Jak a kdy nakrmit černý rybíz

Během vytváření vaječníků a po sklizni bobule se keř oplodní.Rostlina začíná spotřebovávat více organických a minerálních látek, je třeba ji doplnit.

Během období sklizně se hnojení provádí pomocí fosforečných a draselných solí.Pod každým keřem udělejte 1 polévkovou lžíci.l dvojnásobný superfosfát a 1 polévková lžíce.litry draslíku neobsahujícího chlor, smíchané s 10 litry vody.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Pokud začnou silné deště, hnojiva se aplikují v suchu.

Používají se organická hnojiva, spálený hnoj, kuřecí trus rozpuštěný ve vodě a humus.

Co děláte s černým rybízem?
Výsledky
Načítání ...

Vrchní obvaz se nalije pouze po obvodu koruny černého rybízu a v žádném případě pod kmen.Na jaře se kolem plodiny posype popelem (500 g na 1 rostlinu).V srpnu znovu oplodněte popelem.

Když se pH půdy posune na kyselou stranu, provede se vápnění.Používejte 3-4 kg vápna na 10 metrů čtverečních.m.

Prevence nemocí keřů

Černý rybíz netrpí škůdci tak často jako červenou, ale je jednou z nejčastěji nemocných plodin.Nejběžnějšími parazity rybízu jsou roztoči, froté, anthracnosy a mšice:

  1. Roztočiinfikují červený, černý a bílý rybíz.Odrůdy rostlin západní Evropy jsou zvláště postiženy.Při infikování ledviny bobtná, v ní rostou nové klíšťata.Pro boj pomocí opaření vroucí vodou.Proveďte proceduru pouze před otevřením ledvin.Voda se zahřívá na 60-70 stupňů, keř se přiváže a přelije se vařená voda.
  2. Terrypostihuje pouze černý rybíz způsobený mykobakteriemi.Toto onemocnění se přenáší mšicemi, múčnatkou nebo prostřednictvím řízků odebraných z nemocné rostliny.Projevil sena listech: ztluštějí, ztmavnou a ztrácejí aroma.Výnosy trpí, snížené o 30% nebo více.Je nutné používat pouze zdravý výsadbový materiál, auditovat keře a, pokud jsou detekovány, odstranit a spálit.
  3. Zmšicošetření infuzí cibulových slupek a česneku pomáhá.Sbírejte 1/3 kbelíků cibule a česnekových slupek, nalijte horkou vodu a trvejte na tom.Po ochlazení filtrujte infuzi a zavlažujte pouzdro.Nebo udělejte infuzi z rajčat, pelyněk nebo lasturiček.Filtrujte a nalijte na černý rybíz.
  4. Anthracnosaje houbové onemocnění.Peddler je spadané listí od nemocných stromů a keřů.Proto je shromažďován a spálen a Země je vykopána a ošetřena Bordeauxskou tekutinou spolu s keřem.Začátkem března, předtím, než se pupeny zvětší, se rostlinka a půda pod ní postříká síranem měďnatým.