Systém důchodového spoření v roce 2018 lze eliminovat

Systém individuálního důchodového kapitálu nahradí systém důchodového spoření v Rusku.Ruská vláda věří, že se inovace jeví jako účinnější.

Obsah

V návrhu zákona

Anton Siluanov, zastoupený ministrem financí Ruské federace, uvedl, že bylo učiněno rozhodnutí, podle kterého zůstanou akumulace důchodůzmrazené.Tato zpráva byla vyslechnuta na ekonomickém fóru, které se konalo v Petrohradě.

Kromě toho byly vyjádřeny informace o tom, že institut týkající se vyměřených příspěvků měl být vyrovnán.

„Důchodové spoření bylo zmrazeno, pokud jde o povinné příspěvky do důchodového pojištění.A země již neplánuje návrat do takového systému, “uvedlo ministerstvo financí.

Nahrazí se individuální systém důchodového kapitálu.Bylo navrženo uložit ruskému obyvatelstvu povinnost přispívat na FIU nestátní povahy, která se pohybuje od 1 do 6% výdělků.

Stanovisko úředníků je takové, že taková inovace pomůže vytvořit nástroj „dlouhé hotovosti“.A mohou být posláni k posílení ekonomického postavení.Kromě toho se očekává, že takový systém povede ke zvýšení krytí důchodů v roce 2007budoucnost.

Připomeňme, že již v roce 2014 byly důchodové úspory poprvé zmrazeny.Vláda Ruské federace to předložila jako dočasné opatření, a to pouze na 12 měsíců.A za použití populačních prostředků stát slíbil „procento“.Po tomto období však bylo opatření opakovaně prodlouženo av roce 2017 bylo okamžitě prodlouženo o tři roky.

Hlavní ustanovení konceptu a důchodové reformy

Je poměrně obtížné posoudit nový návrh zákona ze strany „dobrého“ nebo „špatného“, protože vše závisí na mzdách.lidské a další faktory.

Nový koncept obsahuje následující ustanovení:

  1. Odstranění současného systému.
  2. Zachování povinné sazby v FIU ve výši 22%.
  3. Preferenční podmínky a záruky pro dodatečné platby kumulativní povahy.

Tento režim je pravděpodobnější, že bude vhodný pro lidi, kteří dostávají od šedesáti tisíc rublů měsíčně.Právě oni jsou v současné době více znevýhodněni při diferenciaci financované části.Na základě průměrného výdělku 30 tisíc rublů a pracovní zkušenosti 35 let bude podle současných výpočtů důchod rovnocenný.

Zatím není známo datum vstupu legislativního návrhu v platnost.Bude to přibližně v roce 2019.