Stropní dekorace pro kutily s dekorativní omítkou a její náklady

Při výběru způsobu zdobení stropu majitelé často neriskují kontakt s texturovanými možnostmi.A marně, protože dekorativní omítka stropu je opláštěním, které vypadá esteticky příjemně, a aplikace nevyžaduje speciální nástroje a dovednosti.Veškeré zkušenosti lze získat v průběhu práce a nakonec získáte dlouhodobý povlak, který se nakonec stává krajším.

Obsah

Klady a zápory dekorativní omítky

Odborníci berou na vědomí řadu výhod materiálu pro konečnou úpravu:

 1. Různá složení.V prodeji jsou směsi s antiseptickými složkami, vlastnosti zvyšující tepelně izolační vlastnosti a odolnost nátěru proti vlhkosti.
 2. Dlouhá životnost.V závislosti na technologii povrchové úpravy se výstelka nerozpadne, toleruje mechanické vlivy a neztrácí barvu a tvar.
 3. Všestrannost.Směs můžete aplikovat na jakoukoli základnu.
 4. Přirozenost.Směsi jsou založeny na přírodních složkách, pouze barvicí pigmenty mohou být syntetické.
 5. Porozita.Struktura materiálu nenarušuje cirkulaci vzduchu a vytváří pohodlné mikroklima v místnosti.
 6. Velký výběr barevných texturovaných řešení.Například dekorativní omítka na stropě je hrubá, hrubozrnná má vlastnosti vyztužení a jemně zrnitá vyhlazuje podklad.

Zapnutopoznámka!Při výběru složení je důležité určit typ základního materiálu.Nedoporučuje se nanášet výrobky na vodní bázi na dřevěné stropy nebo podstavce propojené sádrovou deskou.

Nevýhody:

 • je nutné připravit strop pro aplikaci směsi, což vyžaduje určitý čas;
 • každá kompozice se používá s přihlédnutím k technologickým nuancím, porušení pravidel povede k delaminaci povlaku.

Náklady na výzdobu se pohybují od 5 $ za kg, není to levné, ale mínus je vykoupen podle délky provozu, aniž by došlo ke ztrátě praktických a estetických ukazatelů složení.

Druhy dekorativní omítky

Obvykle jsou druhy dekorativní omítky pro strop následující:

 1. ) Strukturální. Jedná se o bílou směs, do které lze přidat barvicí pigmenty.Granulovaná plastová hmota leží na základech jakéhokoli typu, nanáší se špachtlí a sušení dává stropu strukturální „porézní“ vzhled.
 2. ​​
 3. Texturou. Liší se velikostí zrnitých granulí: 3-5 mm - velké, 1,5, -2,5 mm - střední, 0,5 - 1,00 mm - malé a do 0,5 mm - tenké.Hmota vypadá jako homogenní pasta, liší se elasticitou a snadností aplikace.Po zaschnutí poskytuje omítka hladkost stropu s viditelným vzorem, konvexní texturou.

Důležité!Na obaly výrobci uvedou složení, které může zahrnovat antiseptika, vodoodpudivé složky, změkčovadla pro vytvrzení ozdobné vrstvy.

Dekorativní štukatura se liší svým složením:

 • polymer se nebojí akrylových pryskyřicvlhkost, toleruje změny teploty;
 • silikon odolává vlhkosti, teplotním výkyvům, plísním, průchodu páry a je k dispozici v široké škále barev;
 • křemičitan je složen z alkalických složek, tekutého potašového skla, vyznačující se plasticitou, necitlivé na houby, plísní;
 • Minerál je považován za šetrný k životnímu prostředí, který se skládá z vápna a časem získává sílu.

Doporučení!Minerální omítka má velmi dlouhou životnost, není doplněna barvivy.Během provozu získává zlatý odstín.

Nuance volby:

 1. Při výběru složení byste měli vědět, že akrylové pryskyřice zajišťují odolnost vůči vodě, polyurethany a epoxidové pryskyřice prodlužují životnost produktu, a žulové, křemenné třísky posilují vrstvuomítka.
 2. Zlomky křemene a žuly zdrsňují povrchovou vrstvu, a proto se pro dosažení hladkého vzhledu dává přednost plnivu s velkými frakcemi.
 3. Čím větší zrno, tím hladší je strop, ale může být obtížné zabarvit.Jemné frakce vytvářejí hladší povlak, ale vyžadují pečlivou přípravu podkladu.
 4. Použití polyuretanových a epoxidových plniv v místnostech s vysokými teplotami se nedoporučuje - při zahřívání komponenty emitují škodlivé látky.

Oblíbená dekorativní mramorová omítka není trvanlivá a nedoporučuje se pro místnosti s vysokou vlhkostí.Pokud potřebujete sloučeninypro koupelnu, kuchyň je lepší zvolit směsi s žulou, křemennými chipsy, doplněné polymerními plnivy.

Technologie pro nanášení štukové dekorační směsi na strop

Hlavním rozdílem mezi technikou a konvenčním omítnutím stropu je vícevrstvé nanášení dekorativních vrstev.

Jak vyrobit stropní dekorativní omítku:

 • čím nižší je váha a síla výzdoby,hladší nadace by měla být, jinak by omítnutá omítka odpadla;
 • materiál by se měl nanášet na důkladně vysušený podklad;
 • vrstva je uspořádána rovnoměrně, beze změn tloušťky;
 • výpočet vyžaduje plynulý pohyb bez zbytečného tlaku na strop;
 • je-li omítka nanášena na strop z různých materiálů, je do spojovací zóny umístěna výztužná síť.

Algoritmus prací s dekorativní vrstvou:

 1. Předběžné posouzení rovnoměrnosti stropu, pokud je to nutné, by mělo být příliš výrazné rozdíly ve výšce.Poté se nastaví majáky, podle kterých se určí tloušťka vrstvy.Majáky sedí v sádrovém podkladu, výška majáků by se měla rovnat tloušťce nanesené vrstvy omítky.
 2. Naneste náplast na připravený a dobře vysušený povrch.Technika aplikace je vybrána v závislosti na typu kompozice.
 3. Vzory se nanášejí na mokrou vrstvu po vysušenívýzdoba ztrácí svou plasticitu.

Jak připravit roztok

Práce na přípravě směsi závisí na typu složení: hotové nebo v prášku.Pokud je omítka připravená, nemusí se ředit, stačí důkladné promíchání.Prášková kompozice však musí být naředěna vodou.

Rada!Pokud je obložení provedeno v koupelně, v dřevěných domech, může být část vody nahrazena základním nátěrem antiseptickými antimykotickými směsmi.Tím se zvýší ochrana stropu před škůdci.

Pravidla pro přípravu řešení jsou vždy uvedena v pokynech.Prášek se přidává do vody s barevnými pigmenty, ale ne naopak.Míchání směsi s rukama nefunguje, potřebujete vrták s tryskou, která pracuje při nízkých rychlostech, aby nedošlo k poškození granulí součástí.

Důležité!Čím silnější je vrstva pokládky, tím silnější by měla být konečná dekorativní omítka.

Nástroje a materiály pro provádění práce

Materiály:

 • primer pro hlubokou penetraci;
 • vyztužující síťovina (pokud je strop z různých materiálů);
 • hladina laseru;
 • majáky;
 • sádrové malty pro majáky;
 • listy GKL nebo konečný tmel;
 • dekorativní omítka.

Nástroje:

 • kontejnery pro hnětení;
 • vrták s tryskou;
 • špachtle různé šířky;
 • nástroje pro zdobení (vytváření vzorů);
 • stěrka.

Žebřík je užitečný pro práci ve výškách.

Přípravazákladna stropu

Nejprve vizuální kontrola padajících kusů omítky, vážných třísek, výškových rozdílů. Nyní:

 1. Odstraňte starý povlak.Tapety, vápno namočte, opláchněte, usekněte dlaždice, barvy omývejte chemickými prostředky.Nezapomeňte odstranit lepicí stopy špachtlí po tapetách, dlaždicích.Chcete-li očistit všechny loupací zóny, odstraňte popraskanou omítku ze základny.
 2. Prach z povrchu, naplňte penetrací hlubokým penetrací ve 2-3 vrstvách.Každá další vrstva se nanese po vyschnutí předchozí vrstvy.
 3. Pokud jsou výškové rozdíly větší než 5 cm, vyrovnejte substráty s listy GKL. U drobných defektů stačí tmel (používá se dokončovací tmel).
 4. Rozšiřte švy, praskliny, pak se pásem a těsněním.Pokud jsou trhliny hluboké, položte srpek na první vrstvu tmelu, zmáčkněte trochu do vlhkého tmelu, položte další vrstvu kompozice na vrchol.Po zaschnutí pískem.

Doporučení!Po dokončení všech nivelačních prací musí být strop natřen ve 2 vrstvách a každá vrstva musí být sušena nejméně 4-5 hodin.

Nyní je strop zakončen ozdobným štukem.Algoritmus práce je jednoduchý: naneste vrstvu směsi po výběru technologie.Pro jednoduché kompozice postačí stěrka, ošetření hřebenem a lze aplikovat strouhadlo.Pomocí dekorativní omítnuté omítky naneste směs ve vrstvě do 1,5 cm, na úrovni špachtlí.Po sušení je dekor vzorován a připomíná barvupřírodní materiál.

Jak aplikovat benátské štuky

Dokončovací práce budou vyžadovat trpělivost, ale výsledky stojí za to. Zvažte, jak aplikovat ozdobnou omítku na strop:

 • pro vyhlazení podkladu, oprava švů, trhlin, základního nátěru a osušení;
 • připravují majáky s výpočtem tloušťky dekorační vrstvy 3 cm;
 • jemně promíchejte náplast v nádobě, čímž se dosáhne hladkosti;
 • položit základní vrstvu kompozice, hladkou, suchou;
 • poté rozložte 2-3 vrstvy, změňte směr nástroje tak, abyste dosáhli textury vzoru.

Při nanášení benátské omítky lze použít šablony, strouhance a silikonové formy.Rovněž je možné měnit odstíny vrstev, ale vybírat pigmenty ve stejném barevném schématu.Dekor v různých odstínech se také nanáší ve vrstvách, ale s předběžným sušením, základním nátěrem a opětovným vysušením předchozí vrstvy před nanesením další.

Lze použít následující techniku: položit základní vrstvu a vyrovnat ji stěrkou, je přípustné ponechat neomítnuté části stropu, poté druhou vrstvu se změnou ve směru stěrky.Vysušte a poté rozložte třetí vrstvu, ale pomocí špachtle pomocí technologie „na jablečný mošt“, tj. Se samostatnými tahy.

K dosažení „žehlení“ musí řemeslník použít kovovou stěrku se zaoblenými hranami.K tomu: při nanášení kompozice by měl hlavní nástroj dobře stisknout nástroj a pohybovat lžícem po povrchu stropu.Při zpracování jsou horní vrstvy obroušeny a skrze ně se objeví základní vrstva omítky.Poslední fází je voskování, lakování, malování s průhlednou kompozicí.Po zaschnutí se povrch stropu vyleští.

Technologie zdobení sgrafitovou omítkou

Nuance výzdoby ve speciální technice pro vyrovnávání surové omítky.Používá se kompozice s vysokou plasticitou, přípustné je použití cementové malty.Výsledkem by měl být povrch s reliéfními vzory.Vzor může být odsazen nebo vytištěn.Hloubkový dekor se získává pomocí šablony, tištěné - pomocí malířských technik.Šablony jsou potřeba k očištění finálních oblastí tak, aby byl obraz hluboký: horní vrstvy omítky jsou odstraněny a odhalí spodní vrstvu, která je ve stínu kontrastní.

Jak aplikovat dekorativní štuk stropu vlastními rukama:

 1. Postříkejte hladkou podložku vodou.Počkejte, až se tekutina absorbuje.Položte vrstvu vápna a písku.
 2. První základní nátěr musí být zhutněn a poté otřen stěrkou.Po 30 minutách položte druhou vrstvu omítky, do které je přidán pigment, který se liší barvou od základní vrstvy.Druhá vrstva se nanáší až do tloušťky 7 mm.Po dalších 30 minutách můžete aplikovat 3. kontrastní vrstvu omítky o tloušťce nejvýše 4 mm.

Důležité!Celkový počet vrstev nesmí být větší než 6. Aplikujte tak, žedalší vrstva byla tenčí než předchozí, je nemožné vrstvy zahušťovat, ale je důležité pozorovat úkryt - spodní vrstva by neměla být viditelná skrz horní vrstvu.

 1. Je lepší rozložit poslední vrstvu štětcem, tloušťka omítky není větší než 2 mm.Vytváření obrázků by mělo začít nejpozději 15-20 minut po konečném položení omítky.
 2. Obrazy musíte oříznout okamžitě, aniž byste přerušili proces na 5-6 hodin.Sádra vyschne později.Pokud musíte dokončit velkou plochu, výpočet poslední vrstvy omítky se provádí ve fázích.

Pokud velitel zahájí práci poprvé, je snazší použít šablony: připevněte formulář k základně, udeřte jehlou podél obrysu a poté pečlivě očistěte horní vrstvy dekoru a odhalte spodní barevný kryt.Můžete také vyplnit šablonu: připojte formulář k základně, ponořte kartáč do křídy, aplikujte rány houbou nebo štětcem, pokrývající požadovanou oblast omítky.

Technika plnění je jednodušší: aplikuje se první základní nátěr, poté se aplikují šablony - ne zcela graffiti, ale jsou přístupné nezkušenému mistrovi.Pokud jde o povrchovou úpravu, můžete horní vrstvu pozadí upravit oříznutím obrazu (prohloubení) nebo ponecháním vrstvy pozadí níže, zatímco je vzor konvexní.Dokončení stropu není nutné, technika sgrafitů během provozu zahrnuje výskyt trhlin, štěpků.