Střešní zařízení z vlnité lepenky a materiálové vlastnosti

Moderní střešní materiál je nabízen v nejširší paletě a je mimořádně obtížné vybrat si vhodný střešní koberec, pokud neznáte vlastnosti konkrétního povlaku.Například profilovaný plech je ekonomický, funkční a praktický povlak, který dokonale zvládne všechny klimatické projevy a chrání strukturu, čímž prodlužuje její životnost.Důležitou kvalitou je snadná instalace, protože znát zařízení střechy z profilovaného plechu se střešní krytinou lze řešit bez použití specializovaných služeb.

Obsah

Specifikace materiálů

Profilovaný plech vyrobený válcováním za studena je vyroben z galvanizované oceli, proto se nebojí koroze.Ochranná vrstva se nanáší na obě strany profilu a výrobci dávají povlaku různé odstíny, což vám umožňuje vybrat si esteticky atraktivní střešní krytinu.

Rozlišují se tři druhy plechů: ložisko, stěna, střecha - materiály mají podle účelu své vlastní rozměrové parametry, tloušťku kovu a značení.Zejména pro uspořádání střechy by měla být věnována pozornost fóliím označeným H nebo HC - ta je univerzálním materiálem a může být použita pro opláštění stěnových panelů.

Rada!Zastřešení zařízení z vlnité lepenky zahrnuje použití výrobků s vlnovou výškou 35 mmAle pro malé svahy střechy k dispozicipoužití výrobků se sníženou výškou ukazatele.

Pravidla pro použití

Technologie pro instalaci střešní krytiny z vlnité lepenky je regulována společností SNiP a doporučuje použití materiálu o vlnové výšce 44 mm.Plechy jsou doplněny hliníkovým nebo zinkovým povlakem a ochranným filmem polymerní kompozice.Složení základny pro střešní koberce naznačuje přítomnost výběhů z dřevěného trámu nebo kovu.Únosnost základny se počítá z zatížení větrem a sněhem pozorovaným v této oblasti.

Pro lepší přilnavost fólií ke stěnovým strukturám se také používají zástěry, také vyrobené z galvanizovaných plechů a potažené polymerními sloučeninami k ochraně před vlhkostí.Dokončování střešních vyčnívajících konstrukcí se provádí tvarovými výrobky z kusového materiálu, doplněnými hřebenovým systémem podobným průřezu profilu.Římsy, okapy, hřebenové prvky, zátky, zábrany, těsnění - konstrukční doplňkové prvky nezbytné pro správné provedení střešní krytiny.

Hlavní výhodou profilovaného plechu je jeho schopnost dokonale vykonávat ochranné funkce jako součást studené střechy ve formě úlomků kusů a jako vrstva teplé vícevrstvé střechy, kde jsou vyžadovány pevné listy materiálu.

Střešní dort: základní konstrukční prvky

Hlavní věc, kterou byste měli vědět při přípravě střešní koláče na vlnitou lepenku, je velmi dobrá hluková a tepelná izolace.Plechy reagují na jakýkoli hluk, protože pokud se nechcete probudit ze skutečnosti, že podzimní listí padá na střechu s „ohlušujícím hlukem“, musíte se postarat o dobrou vrstvu.Profilový list navíc dobře odvádí teplo z domu a kvalitní tepelně izolační materiál pomůže udržet pohodlí.

Do složení střešního koláče jsou zahrnuty následující vrstvy:

 1. Izolační materiál se umístí na protikusovou mřížku hozenou přes krokevní systém.Může se jednat o jakoukoli izolaci rolí nebo desek, vhodnou pro finanční a praktické ukazatele.
 2. Následuje vodotěsnost, která zabraňuje vnikání vlhkosti shora přes klouby a spoje.Vodotěsným materiálem může být membrána s funkcí parotěsné zábrany nebo to může být běžný válcovaný střešní materiál, polyethylen dostatečné tloušťky.Je lepší použít membránové materiály, které snižují riziko kondenzace a odvádějí vlhkost z páry ven.Pro zvláště obtížné oblasti se používá třívrstvá membránová textilie, která má třetí vrstvu absorbentu - absorpční složku, která zcela potlačuje jakoukoli tvorbu vlhkosti uvnitř střešního koláče.
 3. Na horní straně hydroizolačního materiálu je na profilový list, který je konečným střešním krytím střechy, instalována lať.

Každá vrstva koláče má svou vlastní funkční zátěž, a proto porušení v systémuuspořádání je nepřijatelné.Upozorňujeme, že tato konstrukce se provádí pro všechny střechy se sklonem 20 ° - hodnota zobrazených profilovaných střech.Střešní zařízení z vlnité lepenky nebo spíše ze střešního dortu umožňuje použití těsnicího materiálu.Toto je další vrstva povlaku proti barvě páry, která odstraňuje vlhkost.Těsnicí hmota se šíří po izolaci a hydroizolaci pod plechy.

Důležité!Pokládka hydroizolační vrstvy vyžaduje pozorování vzdálenosti mezi nohami krokví, na které je materiál položen, nejvýše 1,2 m.

Zařízení přepravky pro různé střechy má své vlastní vlastnosti:

 1. Prostřechy s jedním sklonem se používají dřevěné bloky o velikosti (cm): 3x7, 5x5, 3x10.Rozteč - 250 mm.Pokud je úhel sklonu až 15 °, je bedna kontinuálního typu vyrobena z překližky odolné vůči vlhkosti.
 2. Rošty pro sedlové střechy se vyrábějí v krocích po 0,5 m.
 3. Polokruhové střechy složitého provedení doporučují neúplné uzavření rošty v místech údolí, okapy.Je ponechána ventilační mezera 50 mm.V tomto případě je koncová spodní deska namontována podél bedny, špička je ohnuta přes hřeben a okraje jsou upevněny hřebíky.

Doporučení!Spodní prkno údolí musí vstupovat pod profilový list do hloubky nejméně 25 cm. A pokud existují větrací otvory, komíny, další vývody, bodové uspořádání dalšíchbedny.

Základní pravidla pro montáž a upevnění profilovaného plechu

Instalace profilovaného plechu na střechu vyžaduje dodržování technologických jemností.Pokrývači doporučují:

 1. Provádějte práci v klidném počasí;
 2. Použijte zpoždění pro zvedání plechů, nezvedejte více než 1-2 listy najednou;
 3. Nestoupejte na materiál stěny v botách s tvrdou podrážkou, pokuste se vstoupit do průhybů mezi vlnami, vyhněte se deformaci hřebenu, pro které je upevnění provedeno tak, že vychylování přiléhá k přepravce co nejtěsněji;
 4. Výpočet kovové střechy se provádí s přesahem, jehož velikost závisí na úhlu rampy: čím nižší je úhel, tím větší je překrytí;
 5. Plochý design střechy zahrnuje rozložení prvků do dvou zvlnění, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti pod koberec ze střechy;
 6. Pokud se používají výrobky s ochranným filmem, povlak se odstraní během instalace tak, aby se film neslinoval pod sluncem.

Co se týče uspořádání v kloubech, sousedí jsou doplněni tyčí, pod níž je namontováno těsnění.Tyč s profilem je spojena samořeznými šrouby zašroubovanými do nejvyšší úrovně hřebene.Výpočet hřebenových prvků se také provádí s přesahem 200 mm, upevněním šrouby k vysokému bodu vlny.Upevňovací prvky však musí být vybrány podle úrovně vln, samořezné šrouby jsou zašroubovány v krocích po 250-300 mm.

Doporučení!Doporučení SNiP na výběr spojovacích prvků: pro běžné plechy se berou 4,8 * 35 mm samořezné šrouby,pro hřebenové konstrukce - od 80 mm.

Znalost složení a charakteristik střešního koláče není obtížné vytvořit praktickou a spolehlivou střechu.Na závěr si všimneme jednoduchosti oprav: když jsou zjištěny závady, plechy se rychle mění, není nutná úplná renovace střešního materiálu a někdy stačí obyčejné náplasti.