Střešní systémy dešťové vody.Řešíme hlavní úkoly

Téměř každá střecha je vystavena velkému množství srážek a instalace drenážních systémů je hlavním úkolem při výstavbě budov.

Existují dva typy drenáží:

 • neorganizované;
 • organizováno.

Jsou-li na střechu instalovány okapy - jedná se o organizovaný drenážní systém, pokud voda ze střechy vytéká libovolně - neorganizovaná.

Neorganizovaná drenáž se používá v budovách se šikmou střechou a má několik nevýhod: voda se může dostat na lidi, chodníky a parkoviště, což vede k předčasnému zničení fasády, suterénu a opotřebení základů.Zařízení organizovaného odtoku ze střechy chrání budovu před vodou a základem - před zvýšenou vlhkostí.Při tomto způsobu odtoku voda protéká k vnějším odtokovým kanálům podél okapů, čímž se snižuje možnost zničení fasádních prvků.Tato metoda může výrazně snížit náklady na údržbu fasády a je nejběžnější a nejpraktičtější.

Díky drenážním systémům voda z deště a sněhu v jednom proudu a skrze jednotlivé kanály vede přímo do jednoho bodu, takže budova zůstává suchá a nepodléhá včasnému zničení.Chrání základy, suterén, vnější stěny před nadměrnou vlhkostí a zabraňují smršťování domu.Odvodňovací systémy střechy plní kromě hlavního účelu také dekorativní funkce.

Správný typ okapu a kombinace přelivového materiálu se střešní hmotou dáváDům má dokončený vzhled, zdůrazňuje harmonický přechod od konstrukce stěn a fasád na střechu a podstavec.Při výběru materiálů pro odvodnění střechy je nutné věnovat pozornost všem prvkům fasády budovy a okapu ve stejném stylu.Je důležité, aby celkový systém dodal domu osobitý, neobvyklý a elegantní vzhled.

Obsah

Materiály používané pro instalaci okapových střešních systémů

Moderní stavební trh nabízí širokou škálu stavebních materiálů pro stavbu okapů odpovídajícíchvšechny požadavky a normy.Aby se předešlo budoucím problémům s provozem, musí se k jejich výběru přistupovat odpovědně a profesionálně.Musí být praktické, bezpečné, silné, odolné a zároveň estetické a krásné.

Materiál střechy a střechy zpravidla neovlivňuje fungování drenážního systému.Aby však bylo možné ideálně zvolit jak barvu, tak upevnění, je žádoucí zvolit okapy a střechu podobné struktury.Nejlepší možností by bylo, kdyby všechny výrobky byly vyráběny stejnou společností.

Nejběžnějšími materiály pro instalaci systémů pro odvodnění střechy jsou kovové a plastové trubky (PVC).Tyto materiály mají své vlastní výhody a nevýhody.Současně může být jakýkoli prezentovaný materiál použit k vytvoření moderního, vysoce kvalitního střešního vtoku.

Okapové systémy z pozinkované oceli s ochranou před polymerním povlakem mají vysokou pevnost, jsou v dokonalé harmonii s kovovým povlakem střechy kovových tašek, vlnitých desek.Tyto systémy jsou spolehlivé a efektivní a snadno se instalují.Snadnost a rychlost instalace zkracuje dobu výstavby zařízení a snižuje náklady na výstavbu, což šetří čas a peníze.

Doporučujeme přečíst:

Při výrobě jezů se kov používá v kombinaci s ochranou před polymerním povlakem, který jej chrání před různými negativními vlivy.Díky této jedinečné vlastnosti je odolný vůči korozi a mechanickému namáhání.Žlaby z kovu mají vysokou odolnost proti opotřebení, nepraskají a nejsou ovlivněny slunečním zářením.

Instalace střešních drenážních systémů může být provedena rukou.Při pořizování sady drenážních systémů je zpravidla přiložena instrukce, ve které jsou dostatečně podrobně popsány základní principy instalace, což vám umožní správně a rychle provádět práci.

Za účelem získání estetiky drenáže a originálního architektonického vzhledu je kov vyráběn v široké škále barev a různých tvarů.To vám umožní najít jakoukoli barvu, která bude dokonale kombinována s výzdobou budovy a bude schopen realizovat jakýkoli návrhový nápad.Kovové žlaby lze použít v drsných podmínkáchklimatické podmínky, což je pro Rusko velmi důležité.Odolávají značnému množství sněhu a ledu.

Hlavní výhodou kovových okapů je nevýznamná lineární expanze při prudkých změnách teploty.Proto není nutné používat speciální prvky pro kompenzaci expanze okapu.Mají mnohem méně než plastové systémy.

Použití plastových trubek pro stavbu okapů zaručuje odolné a vysoce kvalitní střešní systémy okapů.Vzhledem k vlastnostem plastu jsou trubky z něj odolné vůči nepříznivým vlivům prostředí a chemickým vlivům, odolné vůči ultrafialovému záření.

PVC okapové žlaby jsou lehké, nepodléhají korozním procesům, ztichnou i při silném dešti.Charakteristickým rysem je schopnost obnovit původní podobu, což je činí praktickými a ekonomickými.

Vzhledem k tomu, že v sadách plastových drenážních systémů jsou prvky s nestandardními úhly, úspěšně se používají v domech s arkýři.Široká škála barevných odstínů výrobků vyrobených v průmyslu vám umožňuje zařídit odtok různých barev v souladu s obecným rozhodnutím domu.

Vlastnosti střešního drenážního systému

První etapa instalace drenážních systémů je navržena.Je velmi důležité provádět správné a přesné výpočty.Výpočet okapu pro střechu by mělbrát v úvahu stávající sklon střechy, její plochu, jakož i požadovaný počet vypouštěcích bodů a jejich umístění.K tomu je nutné podrobně prostudovat stavební plán, určit použité materiály a tvar konstrukcí.

Shromažďováním a zkoumáním údajů lze vyvinout přijatelnou verzi odtoku.Správná konstrukce střešních drenážních systémů zaručuje kvalitní projekt.Výsledkem jeho implementace bude získání systému, který chrání stavební strukturu: fasáda, střecha, základy suterénu před předčasným zničením vlivem vlhkosti.Na žádost zákazníka si můžete objednat individuální projekt, který zohlední všechny nejdivočejší sny klienta.

Moderní střešní vpusti jsou vybavena všemi potřebnými komponenty, upevňovacími prvky pro zácenné tyče a stěny.Výpočet drenážního systému, stejně jako výběr barvy a typu materiálů, vyžaduje individuální přístup pro každou budovu.Okapové prvky se počítají v souladu s platnými normami a pravidly.

Za účelem optimálního výběru celkových nákladů soupravy se někdy kombinují různé velikosti prvků.Střešní systémy okapů jsou k dispozici s celou řadou tvarů a velikostí trubek a okapů, jejichž výběr se provádí v souladu s designem fasády budovy.Tvar okapů je kulatý a obdélníkový.Hlavní věc v této otázce jepřání majitele domu nebo jeho architekta.

Při instalaci střešních drenážních systémů je třeba věnovat pozornost konstrukci střechy, její ploše, konfiguraci střechy a vyvýšeninám.Centrální odstraňování srážek ze střechy se provádí v kanalizačních východech.K tomu je v budově uspořádán vnitřní odtok.

Výrobní firmy se neustále snaží zlepšovat kvalitu vyráběných a prodávaných výrobků.Za tímto účelem odborníci společnosti provádějí průzkum trhu a určují potřeby potenciálních zákazníků.Továrny jsou vybaveny moderními mechanismy, zařízením a provádějí výrobu všech prvků a struktur na vysoké profesionální úrovni.

Potřeba ohřívacího zařízení pro střechu a okap v zimě

V zimě při nízkých teplotách proudí roztavená voda vytvářená tajícím sněhem po chladných částech střechy a kanálech,.To vytváří v odtokových trubkách ledové džemy.Vrstvení při takovém přetížení, přetékání vody a přeměna na rampouchy

Aby se zabránilo námraze, provádí se zařízení na ohřev střechy a okapů.Topné kabelové odmrazovací systémy spolehlivě ochrání střechu před takovým nepříjemným působením.

Takové systémy mají několik výhod: chrání systém před zablokováním a poškozením ledem, tvorbou námrazy a rampouchů, nevyžadují dodatečné mechanické čištění střechy aokapy v zimě.Systém ochrany proti námraze minimalizuje náklady na opravu střechy, má minimální spotřebu energie, protože funguje pouze při sněhu nebo tání sněhu, s pravděpodobností tvorby rampouchů a ledu.

Při navrhování systémů ochrany proti námraze je nutné vzít v úvahu klimatickou zónu, ve které bude systém používán;druh vyhřívané střechy: teplá nebo studená;střešní materiál;velikost a typ drenážního systému a další stejně důležitá data.

 1. vypouštěcí kanály
 2. okapy
 3. okapy
 4. ) nálevky
 5. vodicí lišta
 6. endova
 1. vodní dělo
 2. římsa
 3. kapání
 4. plochá střecha
 5. spádová oblast okapu
 6. vstupní topná oblast

Vzhledem k těmto a dalším parametrům je možné správně navrhnout systém ochrany proti námraze se všemi vlastnostmi vyhřívaného objektu.Zajistí kvalitní a dlouhodobý provoz drenážního systému střechy.

Práce na vytápění střechy a okapů je velmi důležitá pro zajištění normálního fungování odpadních vod.Systém námrazy je poněkud komplikovaný design, proto jeho návrh musí být svěřen pouze kvalifikovaným odborníkům.Kompetentně a profesionálně vyhodnotí požadované množství práce, nabídnou nejlepší řešení a dokončí práci včas.