Střešní šindlová technologie

Šindele jsou měkké střešní tašky vyrobené společností Technonikol.Vlastí materiálu jsou Spojené státy, kde se povlak dlouhodobě prosadil na nejpozitivnější straně.A naši zákazníci již dokázali ocenit výhody střechy, její technické, kvalitativní výhody, jednoduchou a pohodlnou instalaci.Zvláštní výhodou plachet (šindelů) je možnost pracovat vlastníma rukama bez přítomnosti vysoce specializovaných znalostí a dovedností.

Obsah

Strukturální vlastnosti a vlastnosti materiálu

ZastřešeníPovlak šindla je k dispozici ve formě šindelů s kudrnatými okraji, které tvoří speciální strukturu.Střecha šindele je kachlová, což dává střechu zvláštní estetiku.Vzhledem k tomu, že se jedná o vícevrstvý bitumenový materiál, jsou plechy vyráběny přesně podle velikosti modulu a ve složení jsou tři složky:

 1. Zadní strana ze skleněných vláken- materiál odolný proti roztržení, který nepodléhá rozkladu, smršťovánía korozi;
 2. Bitumenová impregnacese zlepšenými kompozitními vlastnostmi má zvýšenou tepelnou odolnost, a proto lze materiál bez zvláštních omezení použít v jakýchkoli klimatických podmínkách;
 3. Čedičový granulát- kropení, které chrání šindele před mechanickým poškozením, pálením a vystavením UV paprskům, změnám teploty, srážením.

Výrobní proces zahrnuje slinování vrstev produktu, dělení, stohování a balení, napřVšechny procesy tedy vylučují „lidský faktor“ a snižují tak výši manželství.V balení jsou všechny listy posypány drobky, aby se nepřilepily k sobě.Jedna strana fólie je pokryta lepidlovou směsí pro lepší lepení při překrývání, což zaručuje spolehlivost a vysokou míru hydroizolace.

Pros:

 • Dlouhá životnost;
 • Nesnášenlivost vůči atmosférickým, chemickým, biologickým vlivům;
 • Vysoké fyzikální vlastnosti;
 • Snadná instalace: flexibilita, nízká hmotnost, vhodná velikost;
 • Vysoké hydroizolační vlastnosti;
 • Ziskovost - při použití šindelů nezůstávají žádné emisní škrty a díky pružnosti materiálu je možné pokrýt střechu jakékoli konstrukce;
 • Čistota prostředí;
 • Estetika.Výrobci nabízejí více než 70 druhů barev, různé texturované řešení.

Fakt!Z těchto materiálů je šindel nápadně odolný vůči všem atmosférickým jevům - toho se dosahuje slinováním vrstev a pevnosti substrátu

Existuje nevýhoda:

 1. Instalace se doporučuje při teplotách od +5až +27, pokud je chladno, pásový opar se zahřeje až na +20 stupňů, s teplejším je nemožné pokládat plachty - individuální forma prvků může být ztracena.
 2. Člověk nemůže chodit na čerstvě položenou střechu, aby netlačil plachty.
 3. Úhel sklonu střechy během instalace je omezen na 12–48 stupňů.

Pokud jde o technické vlastnosti, dnes se vyrábějí jedno-, dvou-, třívrstvé měkké dlaždice,vyznačuje se svými indikátory: tloušťka, šířka, výška a počet listů v balení.Všechna označení jsou uvedena na výrobcích, snadno se vyhledávají a dešifrují.

Instalační nástroje

K zahájení procesu pokládky měkké střechy budete potřebovat nástroje a materiály:

 • Kladivo,nůž, metr, tužka, potažená páska, stěrka;
 • Podšívkový materiál, tmel nebo fixační prostředky;
 • parotěsná zábrana;
 • Galvanizované nehty;
 • římsa, koncové lišty a dorazové lišty;
 • Tmely na bázi bitumenového polymeru;
 • Materiál podšívky je samolepicí, je lepší, je-li základna z polyesteru, a vnější vrstva s ochranou proti prachu;
 • Materiál bez podložky s výztužnou vnější ochrannou fólií;
 • Podšívkový koberec (na sázení na nehty);
 • Koncový koberec vyrobený z polyesteru s vrchním práškem - může být použit jako hydroizolační materiál pro zvláště složité konstrukční střešní jednotky.

Pro vysoce kvalitní instalaci je nutná instalace ventilačního systému a kanalizací.Množství dalšího materiálu závisí na typu šindelů, konstrukčních prvcích střechy a výšce budovy.

Princip výpočtu je jednoduchý:

 1. Vypočítejte celkovou plochu střechy, vydělte ji plochou šindelů, včetně sousedních ploch;
 2. Vypočítejte délku okapů, údolí, hřebenů, segmentů přilehlosti k oknům, trubkám ajiné vzory.

Doporučení!Při výpočtu počtu hřebíků vezměte jako základ parametry: 80 g na 1 m2 střechy.K položení koncového koberce pro každý běžný metr je zapotřebí 0,4 - 0,5 kg tmelu, pro uspořádání konců potřebujete 100 g.tmely na 1 mp, a pro těsné sousedství spotřeboval 0,75 kg tmelu na 1 mpPro nepřítomnost bobtnání koberce a kapek není tmel ředěn rozpouštědly.Složení se nanáší rovnoměrnou vrstvou o tloušťce 1 mm

Příprava podkladu pro instalaci

Technologie pokládky měkkých střešních šindelů vyžaduje uspořádání nepřetržité přepravky.K tomu je na krokvích namontována paluba s hranatou deskou nebo vysoce kvalitní překližka.Překližkové desky musí být položeny od sebe tak, aby neexistovaly uhlíkové spoje, struktura je připevněna ke šroubům.Desky jsou rozloženy v krocích až do 5 mm, tyto kompenzační mezery umožňují materiálu v horkém období expandovat.Nekalibrovaná deska by měla být pečlivě tříděna podle tloušťky, změna ve výšce běhu by neměla přesáhnout 2 mm.

Důležité!Doporučuje se pouze sušený materiál.Dřevěná bedna je impregnována protipěnivými a bioprotekčními sloučeninami

Montáž střešní krytiny

Před zahájením prací byste se měli seznámit s řádem procesů:

 1. Zpracování římsy.Na převisu je hrana upevněna podél okraje základny k odkapávací tyči s upevněním hřebíky v krocích po 130 mm.Spojovací body jsou fixovány v krocích po 2-3 cm.
 2. Základna je očištěna od zbytků a vyrovnána.K hydroizolaci se používá podšívkový koberec, samolepicí plátno s bitumenovou impregnací a tmel.

Důležité!Pokud je sklon rampy 12-18 stupňů, pak je v údolích a na okapech lepší použít bitumenové samolepicí lepidlo a plátno celé, bez spojů.V případě nemožnosti by měly být šindele dlaždic s dříve řezanými „okvětními lístky“ překryty bituminózním tmelem, přičemž by se mělo dbát na překrytí 25–30 cm. V římsové části by měla zůstat mezera 2–3 cm, ale povrch by měl být z plátna pokryt tmelem apotah s podšívkovým kobercem.Nanesení proužků materiálu se provádí zdola nahoru, s podélným přesahem 15 cm, příčným - 10 cm. Celá podšívka je upevněna hřebíky v krocích po 20–25 cm

Je-li sklon rampy větší než 18 stupňů, bude vyžadována další hydroizolace.místně, kde existuje vysoké riziko úniku:

 • římsa:položila bitumenové plátno na samolepicí základnu podél celé římsy, šířka plátna je o 0,6 m větší než přesah.
 • Endovy- potřebují také živičnou plachtu, šířka přiblížení ke každému svahu je alespoň 50 cm. Pokud se jedná o kusy, pak je pozorováno překrytí 30 cm, nahoře nalijte bitumen.
 • Větrací výstupy. Bude vyžadován podšívkový koberec o velikosti 10 x 10 cm, upevnění hřebíky v krocích po 2 až 2,5 cm.

Nakonec jsou římsové proužky upevněny: na horní straně podšívkového koberce upevnění v krocích po 10 až 15 cm.Koncové prvky proužkůnamontovat také.Přípravná instalace je dokončena, můžete začít rozvrhnout hlavní střechu.Nejprve je třeba uvést několik tipů:

 1. Někdy je třeba řezat ghoty, budou nutné nůžky nebo nůž.
 2. Pokud se ukázalo, že si koupíte materiál jiného stínu, měli byste listy smíchat tak, aby střecha vypadala jednotněji.
 3. Při nízkých teplotách je pásový šindel v teplé místnosti na den, těsně před pokládkou se zahřeje fénem.
 4. Člověk by neměl chodit pouze na skládaných listech, aby nedošlo k jejich poškození, je lepší nejprve hodit rostlinné rohože.

Instalace obyčejných tašek se provádí pomocí střešních hřebíků ve čtyřech bodech v případě sklonu střechy pod úhlem 45 ° nebo v šesti bodech, je-li sklon větší než 45 °.Hřebíky jsou zasunuty pouze v pravém úhlu, aniž by hlava klesla - horní část zůstává zarovnána s plachtou.Vzdálenost od okraje šindele k upevňovacím prvkům není větší než 2–3 cm.

Proces pokládání měkké střechy na střechu začíná instalací startovacího pruhu.List je vybrán pro římsu-brusle nebo jen šindele s řezanými lístky.První pruh by měl být položen 2 cm nad záhybem římsového pruhu.

Důležité!Čím delší sklon, tím strmější sklon, tím větší je odsazení od ohybu římsy

Nyní namontujte spodní sklon listů, je-li sklon krátký, začněte od rohu, ale je nejsnadnější vybavit rozložení od středu - je snazší zarovnat řádek.Je důležité, aby styčné body spodní řady listů nepřicházely do styku s ukotvovacími body startovní čáry.Pokládání měkkého střešního materiálu může být provedeno diagonálně vzestupnými pruhy, jako je pyramida nebo jeden svislý pruh.Následující řady jsou namontovány od středu rampy s posunem šindele o polovinu pláště ve srovnání s předchozí řadou.V tomto případě spadne spodní část okvětního lístku do výřezu horního okraje šindele spodní řady.

Doporučení!Pro lepší fixaci extrémní řady šindelů se doporučuje přikrýt je zespodu tmelem asfaltového polymeru.A pro odvodnění vlhkosti můžete snížit rohy o 2 cm.Poté, co je střecha připravena, je brusle připevněna.Za tímto účelem vezměte obyčejnou dlaždici, zahřátou a ohnutou na trubku o průměru 10 nebo více cm, upevněnou hřebíky ve 4 bodech.
Instalace měkkých šindelových dlaždic není opravdu obtížná.Stačí se s křižovatkami vypořádat jednou, vodotěsnou základnou dobře a můžete začít pracovat i bez speciálních pokrývačských dovedností.Obzvláště výhodné je, že existuje možnost posouvání a vyrovnání řad bez sebemenšího poškození materiálu.