Střešní podkrovní střecha

Projektování domů s podkrovím řeší mnoho problémů.Zejména se jedná o zvětšení obytného prostoru bez nafouknutí oblasti budovy, čímž se sníží tepelné ztráty přes střechu.Kromě toho jsou půdní vestavby mnohem levnější ve výstavbě než uspořádání celého druhého patra, zatímco místnost není z hlediska pohodlí nižší.Konstrukce střechy se trochu liší od konstrukce obyčejných střech, ale má své vlastní vlastnosti.Hlavní věcí je vybrat ten správný střešní materiál.Například střecha z vlnité střechy, jaké jsou její výhody, nevýhody - budeme o tom mluvit podrobně.

Obsah
Výběr tvaru podkrovní střechy

Různé možnosti konstrukce umožňují vývojáři zvolit nejoptimálnější způsob, jak vybavit teplý střešní prostor při zachováníobecná architektonická estetika a nedostane se z finančního rozpočtu.Podle typů podkrovních střech jsou:

Přístřešek. Jednoduchá a cenově dostupná forma, která byla vytvořena samostatně, však pro projekty s podkrovím není vždy vhodná z důvodu malé plochy střešního prostoru.

Štít (kleště)- konstrukce je také konstrukčně jednoduchá, nevyžaduje složité nesprávné výpočty.Strmý převis navíc poskytuje volný tok sněhových hromádek, dešťové proudy.Střechy v této objednávce jsou ideální pro dřevěné, cihlové domy.

Zlomená mansardová střecha z vlnité lepenky je jednou z nejpopulárnějších možností.Přes skutečnost, že takový návrh vyžaduje důkladně ověřené výpočty, střecha významně zvětšuje využitelnou plochu.Speciální tvar vyžaduje složený krokvový systém, jehož části tvoří přerušované čáry.Stěny podkroví jsou v tomto případě ploché, bez svahů, pokoje jsou velké a životní prostor je obzvláště pohodlný.Abyste se ujistili o zvláštním pohodlí této střechy, vyplatí se podívat na fotografii.

Bederní konstrukceje odolná a praktická střecha, jejíž silueta vypadá jako sedlová střecha, zatímco uvnitř je dostatek prostoru pro bydlení..

Je-li obecný tvar konstrukce kruhový, pak stojí za to vybrat kupolovitou, kónickou nebo střechu ve tvaru pyramidy, jako na fotografii.

Vlastnosti uspořádání střechy z vlnité lepenky

Pro udržení podkroví vždy teplé a útulné mějte na paměti několik malých nuancí:

Doporučujeme přečíst:
 1. Krytina střešního koberce je vybírána se zvláštní péčí.Je to bariéra proti vlhkosti, foukání.
 2. Střešní vrstva se vybírá s přihlédnutím ke zvláštnostem plechu: nadměrné vytápění, chlazení, kondenzace vlhkosti.
 3. Hydroizolace je důležitým krokem.Je lepší koupit 2-3-vrstvovou membránu, která má dalšísavý.Tato vrstva zabraňuje hromadění vlhkosti, odvádí páru ven.
 4. Krokevní systém, soustruhy jsou vyrobeny ze zvláště kvalitního materiálu.Můžete však ušetřit na množství, protože profilovaný list se ve velké hmotnosti neliší.
 5. Vyžaduje se izolace.Navzdory skutečnosti, že mansardové střechy nejsou nijak zvlášť izolované, pokrytí železem vyžaduje seriózní přístup, jinak bude výsledkem chladná místnost v zimě a velmi horká v létě.
 6. Parotěsná zábrana.Při výběru dobré hydroizolační membrány není parotěsná zábrana nutná, ale je lepší ji upevnit, aby uklidnila vaše vlastní nervy.

Pokud jde o postupné uspořádání střechy pro podkroví z vlnité lepenky, pracovní fáze zcela opakují standardní střešní krytinu s plechy.Rozdíly jsou pouze ve tvaru samotné střechy.

Výhody a nevýhody vlnité krytiny pro podkrovní střechu

Profilovaná krytina je moderní střešní materiál s výhodami a nevýhodami.Co se týče lusků, jsou to:

 • Velká paleta barev;
 • Síla;
 • Lehký;
 • Multiformát;
 • Výběr řešení textur;
 • Dlouhá životnost.

Mezi nevýhody lze uvést zvýšenou tepelnou vodivost a nízkou prahovou hodnotu hluku.Mimochodem, způsobuje použití dostatečné vrstvy tepelně izolačního materiálu, který poslouží ke zlepšení zvukově izolačních vlastností střechy.

Důležité!Střešní krytina - možnost rozpočtu,pohodlné a udržovatelné.V případě závad není nutné demolovat celý střešní koberec, stačí vyměnit jeden list nebo vložit záplaty.

Pokud jde o výběr materiálu, pro střechu podkroví se nejlépe hodí výrobky s dekorativní vrstvou dostatečné tloušťky.Nenatřené fólie nejenže nemají potřebný ochranný film, ale z hlediska výkonu také ztratí esteticky.

Polymerem potažená vlnitá lepenka odolává dostatečnému zatížení, může být pohodlně namontována na svazích a může být bez pomoci odstraněna.Výběr materiálu je poměrně bohatý:

 1. Ložisko (N)- používá se pro zastřešení, uspořádání stropů, konstrukci markýz;
 2. Stenovoy (C)- jedná se o plachty, ze kterých se vyrábějí ploty, hangáry a garáže.
 3. Univerzální (NS)- materiál, který je stejně vhodný pro zastřešení, montáž objektů malých forem nebo dočasných konstrukcí.

Důležité!Pro překrytí střešních konstrukcí podkrovního typu by měla být použita nosná vlnitá deska.V extrémních případech je pokládání univerzálního listu povoleno.Při výběru materiálu by se měl řídit množství a výška vlny.Označení je umístěno vedle typu produktu.Volba velikosti závisí na tvaru střechy: čím složitější je střecha, tím menší by měl mít plech.Polymerový povlak (jednostranný, oboustranný) je lepší zvolit oboustranný, takový list je chráněn ze všech stran, což znamená, že jeho praktické a pevnostní vlastnosti budou hodné.

Pokud jde o instalaci, existuje jen málo pravidel: práce začíná od okapu, rovnoměrnost upevňovacích prvků prvního prvku zajišťuje rovnoměrné uložení všech následných prvků, pro upevnění vlnité krytiny pouze pomocí speciálních upevňovacích prvků.