Stojí za to přeplatit za stavební tužku a jednoduché metody ostření

Stavební a opravné práce se provádějí s použitím velkého množství zásob.Stavební tužka je mimo jiné považována za nenahraditelný detail.Možná si pomyslíte, že by to udělal obyčejný duchovní, ale najdeme rozdíly.

Obsah

Porovnání běžné a stavební tužky

Je zřejmé, že jednoduchý grafit je docela vhodný pro drobné práce, ale pokud plánujete rozsáhlé podnikání, je lepší být příliš líný a koupit si speciální příslušenství v železářství.

Nejzákladnějším rozdílem je grafit.V konstrukční tužce je to těžší, což znamená, že nevyžaduje časté broušení.Papírnictví musí být neustále broušeno, protože jeho jádro je velmi rychle vymazáno na tvrdém povrchu.

Konstrukční tužka je k dispozici v oválných a velkých velikostech.Tato konstrukce umožňuje, aby se předmět nevařil po povrchu a bezpečněji ležel v ruce, i když má na sobě rukavice.

Vývojáři šli ještě dále, s výjimkou speciální konstrukční tužky, která nemusí být neustále naostřována, navrhli automatickou verzi.Zde tyč vyčnívá, když kliknete na speciální tlačítko.Cena takového produktu je samozřejmě vyšší než u jednoduchého modelu, ale i při použití je praktičtější.

Vlastnosti:

  • Zkoumání konstrukční tužky, první věc, která upoutá vaše oko, je její tvar.Ovál se v ruce snadno netočí.Kromě toho se takový předmět nekroutí z nakloněné střechy nebo vodorovné plochy.Může být převzato z místa, kde odešli.
  • Olovo je odolnější a mastnější.
  • Jádro může zanechat silné a tenké stopy.Na nerovných plochách jsou vyžadovány nápadné pomlčky a značení.
  • Při vytváření tužek není na jednom konci guma.

Výrobci obvykle vyrábějí tužky ve dvou barvách: žluté a červené.Pokud vás zajímá, jak naostřit podivný oválný objekt, můžete si být jisti, že zde nebude fungovat jednoduché klasické ořezávátko.Prut jednoduše nepůjde do kulaté díry.K zaostření budete potřebovat jednoduchý truhlářský nůž, který je po ruce se stavitelem nebo řemeslníkem v práci.

Proč přišli s konstrukční tužkou

Při stavbě má vždy po ruce jakýkoli seriózní řemeslník: ruleta, tužka a nůž.Používání těchto položek usnadní nanášení jakýchkoli značek na povrch.

Proč kreslit letadlem?Chcete-li si nechat důležité poznámky pro sebe, nakreslete čáru, kde budou připevněny proužky, děr atd.Jednoduchá tužka se zde nehodí.Jádro nesmí čerpat ze dřeva nebo betonu a navíc se valí z povrchu.A nejčastější věcí, která se stane s jednoduchou tužkou, je to, že se rychle vymaže a zlomí.Takový asistent není v práci vhodný.

Stavební tužka čerpá z následujících povrchů:

  • kámen a beton;
  • ​​
  • cihla a tvárnice;
  • omítka, malta;
  • strom.

Ukázalo se, že pro tužku na stylus neexistují žádné složité povrchy.Zanechá značku i na drsné rovině, zatímco srážky ji nebudou moci rychle umýt.

Výhody a nevýhody

Předtím, než půjdete do obchodu a nakoupíte si tužku na výstavbu, musíte se ujistit, že je nejlepší.Z tohoto důvodu stojí za to zdůraznit její pozitivní a negativní stránky pro srovnání.

Hlavní rozdíl tohoto modelu ve formě.To je také považováno za plus.Díky oválnému tvaru je výhodné držet tužku v ruce, pokud je špinavá roztokem nebo jinou tekutinou.Je také vhodné držet tyč v rukavicích.Kromě toho, když položíte kulatou tužku na vodorovný povrch, může se snadno vrátit.Souhlasíte s tím, že neexistuje touha neustále hledat předmět, který by odvrátil pozornost od hlavního díla.Oválný tvar se nevaří, což znamená, že tužka zůstává na stejném místě, kde jste ji nechali.

Co je lepší během opravy - konstrukce nebo obyčejná tužka?
  • ]
Výsledky
Načítání ...


Je logické, že oválný tvar základny ukazuje, že olovo je také oválné.Musíte ji naostřit opatrně, abyste mohli kreslit tlustými a tenkými čarami.Oválný tvar umožňuje ponechat širokou čáru, pokud je kreslen stylusem od samého středu.Na straně jsou tenké pomlčky.

Není nutné neustále zaostřit olovo, protože je těžší než administrativní.

Tesařská tužka má jiné velikosti.Jeho dřevěná košile a stylus jsou širší a delší ve srovnání s mnohobarevnými tyčemi, kreslícími na papíře.Je vyrobena speciálně spolehlivější, aby tužka mohla potichu koexistovat s těžkým stavebním příslušenstvím v jednom sáčku, takže se při pádu nerozpadne ani nezlomí.

Barevné košile si výrobci vybírají jasně.To se provádí tak, aby mistr mohl najít položku v jakýchkoli obtížných podmínkách.

Způsoby zaostření

Vzhledem k neobvyklému tvaru tužky se mnozí zajímají, jak ji naostřit.Okamžitě je jasné, že jednoduché ořezávátko zde nemůže udělat.Oválný tvar jednoduše nepůjde do kulaté díry.Kromě toho je dřevěná košile hustší a odolnější než v administrativním typu.

Myslíte si, že stavební tužka je opravdu lepší, nebo je to jiný způsob, jak zaplatit?více?
Výsledky
Načítání ...


Ve specializovaném obchodě je ořezávátko pro stavební tužku.Inventivní Číňané byli schopni nabídnout produkty v poptávce.Mezitím naši řemeslníci nejsou vždy ve spěchu k nákupu ořezávátka.Pokud potřebujete naléhavě zaostřit, můžete použít stavební nůž.Jeho čepel se snadno vypořádá s košili, ne odřízne trvanlivé olovo.Kromě toho někteří stavitelé používají brusný papír, brusku a dokonce i sekeru pro zaostření tyče v pracovních podmínkách.

Pokud musíte zanechávat stopy na povrchu poměrně často, bude pro aktivního uživatele nejlepší volbou automatická tužka, jejíž tyč se po stisknutí tlačítka automaticky vysune.