Stavíme toaletu v naší zemi vlastníma rukama, krok za krokem pokyny a výkresy

Ne každý letní dům má tradiční koupelnu.To ale není problém, protože na území infield si vždy můžete najít místo pro stavbu pouliční toalety.V teplé sezóně je používání pohodlí snadné.Nemyslete si, že pouliční koupelna je drsná, neatraktivní budova.I bez stavebních zkušeností si můžete v zemi vybudovat toaletu vlastními rukama, což bude pohodlné, pohodlné a navenek atraktivní.Existuje mnoho hotových projektů na ulici, které můžete použít, pokud nemáte dostatek zkušeností, abyste přišli s něčím svým.

Obsah

Pravidla pro výběr místa pro toaletu

Pokud se rozhodnete pro toaletu v zemi vlastníma rukama, pak je třeba nejprve vybrat místo pro budoucí výstavbu.Současně je nutné brát v úvahu typ žumpy a hloubku podzemní vody.Pokud je nábřeží dostatečně vysoké (250 - 300 cm), nemůžete kopat díru.V tomto případě je vhodná pouze toaleta, ve které je odpad zpracováván zvláštními prostředky.

Při rozhodování o instalaci toalety v chatě věnujte pozornost těmto faktorům:

 1. Přítomnost budov v sousedních oblastechvýrazně ovlivňují výběr místa pro výstavbu.Žádná blízkost ke skříniNa jejich vlastním a sousedním území by měly být obytné a užitkové budovy.
 2. Pouliční toaleta se instaluje v souladu s hygienickými a hygienickými normami stanovenými v regulačních dokumentech.
 3. Nezapomeňte vzít v úvahu topografii webu.Skříň na kopci je otevřená všem větrům, takže pro ni nebude moc příjemné být v ní.Pokud je stavba postavena v nížině, pak na jaře a na podzim bude budova zaplavena atmosférickými srážkami a roztavenou vodou.
 4. Při instalaci toalety v zemi nezapomínají, že by měl existovat volný přístup k výstavbě žumpy s žumpy.

Výběr typu toalety

Poté, co jste se rozhodli vyrobit toaletu v zemi pomocí vlastních rukou podle výkresů, nejprve určete typ budoucí struktury.K dispozici jsou následující možnosti:

 • koupelna se septikem;
 • WC s žumpy, které bude rovněž systémem výroby kompostu;
 • konstrukce bez jímky.

Nejspolehlivější a nejtrvanlivější cihlová toaleta pro kutily v zemi.Má však také své nevýhody.Zaprvé, stavba zabere více času a materiálů.Dalším důležitým mínusem je, že nebude fungovat při převodu budovy na jiné místo.

Venkovská toaleta bez prohlubně

Pokud podzemní voda neklesá, postavíme na chalupě toaletu vlastníma rukama bez instalace žumpy.K tomu je v budově umístěn plastový nebo kovový kontejner pro sběr odpadu.Chcete-li bojovat se špatným dechem,použijte písek, rašelinu, dřevěný popel nebo piliny, které jsou pokaždé po návštěvě posypány výkaly.Tento design lze nazvat rašelinovou toaletou.Princip fungování je poněkud připomínající tovární suché skříně.

Navzdory použití adsorpčních látek nebude možné zcela zvládnout nepříjemné pachy.To je hlavní nevýhoda tohoto modelu.Přestože je zřejmé, že rašelina je mnohem lépe absorbující pachy.Chcete-li problém vyřešit, vytvořte ventilační systém.Mezi další nedostatky patří skutečnost, že skříň může být provozována pouze v teplé sezóně, stejně jako potřeba pravidelného vyprazdňování odpadní nádrže.

Tato rozpočtová toaleta má však mnoho výhod.Ve skutečnosti se jedná o mobilní design, který lze v případě potřeby přesunout na jiné místo.Skříň se snadno staví i v oblasti s vysokou stojatou podzemní vodou.Lze jej také rychle rozebrat.Vzhledem k nedostatku žumpy neexistují žádné přísné požadavky na dodržování hygienických přestávek.

Venkovská toaleta s jámou

Nejčastěji v venkovském domě najdete dřevěnou toaletu s žumpy.Velikosti žumpy se liší.Frekvence ukládání odpadu do koše může záviset na tom.

Mezi výhody této odrůdy patří následující:

 • jáma může být ponechána bez dozoru po dlouhou dobu;
 • je-li toaleta používána pouze v teplé sezóně, nebude nutné odstraňovat odpadní vody;
 • je povolen celoroční provoz;
 • , pokud je hotovofiltrační systém, pak lze odpadní vodu odstranit samostatně, nemusíte vstupovat do konstrukce a zavolat stroj na čištění odpadních vod;
 • je možné kombinovat toaletu a sprchu přes jednu odpadní jímku, což sníží objem zemních prací a sníží spotřebu stavebních materiálů.

Nevýhodou je, že struktury s filtračním systémem a žumpy nelze vyrábět v oblastech s vysokým GW.Stavba jímky a odtoku bude vyžadovat mnohem více času, materiálů a úsilí než konstrukce první verze konstrukce.

Skříň se septem

Je mnohem výhodnější použít septik pro toaletu, protože s jeho pomocí lze odpad zpracovat na kompost.Pokud použijete zrychlenou metodu výroby hnojiv, pak bude v teplé sezóně vždy pro zahradu organický kompost.Ve skutečnosti je to stejná varianta s žumpy, pouze v jedné boční stěně dělají malé dveře, přes které se hnojiva extrahují.

Důležité!Hlavní nevýhodou této odrůdy je to, že je nutné vytvořit základ pro toaletu v zemi.

Jak postavit záchod v zemi vlastními rukama: pokyny krok za krokem

Ne všichni majitelé chatpozemky se rozhodnou postavit cihlovou skříň.Nejčastěji se upřednostňují dřevěné konstrukce.Díky postupným pokynům může i nezkušený majitel vyrobit takovou toaletu v zemi vlastníma rukama.

K jeho konstrukci budete potřebovat:

 • dřevěný trám s průřezem 40x40 mm;
 • podšívka (přibližně 40 kusů);
 • pila na řezání řeziva;
 • písek;
 • několik metrů čtverečních střešního materiálu pro hydroizolaci dna a krytiny;
 • čtyři hranové desky;
 • úroveň budovy;
 • pozinkovaný kovový profil;
 • polystyren pro tepelnou izolaci konstrukce;
 • barvy a laky;
 • upevňovací prvky - samořezné šrouby, hřebíky a kovové svorky;
 • dveřní křídlo, rám a doplňky;
 • dva obrubníky 2 m dlouhé nebo betonové bloky.

Vykopeme díru pro toaletu

Nejprve musíte vykopat díru pro toaletu v zemi vlastníma rukama.Může být několika typů.Pro zařízení žumpy použijte sudy z plastu nebo kovu.Vhodné jsou také pneumatiky pro automobily.Pokud potřebujete uspořádat filtrační systém, pak se pro stavbu použijí konstrukce z litého betonu, železobetonových kroužků nebo cihel.

Jáma s pneumatikami

Aby bylo možné vyrobit toaletu z pneumatik, nejprve udělejte označení rozměrů pneumatiky.

Práce se provádí v tomto pořadí:

 1. Pneumatika se pokládá na zem a je poháněna kolíky.Rozměry jímky činí o 20-40 cm více než samotná pneumatika.
 2. Poté vykopat jámu v dané hloubce.Poté se boční část odřízne z pneumatik, aby se rozšířil vnitřní průměr.
 3. Ve stejné pneumatice jako na bokuvytvořte otvor pro instalaci kanalizačního potrubí.
 4. Nejprve je vybudován drenážní systém.Na dně jímky se vytvoří vrstva stlačeného štěrku o tloušťce 2–3 cm.
 5. Na dno, kterým prochází kanalizační trubka, se položí pneumatika s otvorem.
 6. Druhá pneumatika je umístěna nahoře.Po vytvoření děr ve stěnách jsou obě pneumatiky propojeny kovovými svorkami nebo drátem.
 7. Po položení všech následných pneumatik a jejich vzájemném spojení je vnější kloub dodatečně utěsněn betonovým nebo bitumenovým tmelem.Mějte na paměti, že poslední pneumatika by měla stoupat 5-10 cm nad zemí.
 8. Po nastavení malty se provede doplňování.
 9. Dále jsou stěny žumpy zevnitř ošetřeny vodou odpuzujícím tmelem.
 10. Z výše uvedeného vyplývá, že půda se nalije na pneumatiku vyčnívající ze země.Z tohoto důvodu nebude dešťová voda padat do jámy.

Důl ze starého sudu

Aby vytvořili žumpu z barelu, vykopávají jámu v zemi o něco větší, než je instalovaná kapacita kovu nebo plastu.Při stavbě na volných, křehkých základech je dno jámy vyztuženo betonovou deskou nebo se tam vytvoří cementový potěr s drenážní vrstvou.Ve všech ostatních případech postačuje vrstva zhutněných malých kamenů.Spodní část musí být zarovnána.

Poté je kontejner nainstalován v jámě a prostor kolem něj je vyplněn.Pokud je stavba prováděna na místě s vysokou hladinou podzemní vody, pak je plastová nádoba dodatečně svázána kabely ke smyčkám, které jsou pre-monolitické v betonové desce na dně jímky.

Zemní jáma s filtrací

Při sestavování skříně s filtračním systémem postupujte podle následujícího postupu:

 • Nejprve vykopejte dvě jámy.blízko.Rozměry závisí na velikosti nainstalovaných kontejnerů.Mohou to být betonové prsteny nebo plastové sudy.
 • Vzdálenost mezi jamami je 1 metr.První tank je tah a druhý je v pořádku.Spodní část otvoru by měla být o něco vyšší než povrch.
 • Na dně první základové jámy je vytvořena vrstva ze směsi písku a štěrku, která je pokryta vrstvou hydroizolace.
 • Drenážní vrstva se rovněž vyrábí ve spodní části dokončovací jámy, ale používají pouze velkou tloušťku zásypu a nepokládají hydroizolační fólii.
 • Dále se beton nalije na dno hrubé jámy do tloušťky 5–7 cm. Poté se nainstalují betonové prstence, na vnější straně potažené bitumenem.
 • Stejný princip se používá při uspořádání druhé komory.
 • Mezi oběma kontejnery je instalována spojovací trubka.
 • Horní jímky jsou pokryty víky, ve kterých jsou inspekční poklopy.

Konstrukce a montáž dřevěného rámu

Pokud jsou ve venkovském domě výkresy a rozměry toalety, udělejte to sami.doplňte práci.Záchod s toaletou je vyroben ze dřeva.Jako základ budoucího designubetonové boční kameny.Jsou umístěny kolem žumpy ve vzdálenosti 200 mm od jejího okraje.Obrubníky se montují pomocí úrovně dříve vykopaných zákopů, na jejichž dně se plní písek a štěrk.Horní okraj obrubníku by měl stoupat nad zemí o 150 mm.Z výše uvedeného je betonová základna pokryta dvěma vrstvami střešní krytiny pro zařízení hydroizolační vrstvy.

Rámec skříně je sestaven takto:

 1. Základ budoucí struktury je vyroben z tyče.Tyče jsou vzájemně spojeny „v podlaze stromu“ nebo mezi sebou, dodatečně zašroubovány šrouby.
 2. Svislé rohové sloupky jsou v určité poloze fixovány výztuhami a samořeznými šrouby.
 3. Horní konce stojanů jsou propojeny vodorovnými tyčemi.To bude základ budoucí střechy.
 4. K instalaci dveří na toaletu, na jedné straně upevněte rám dveří z regálů a příčníku.
 5. Je-li rozhodnuto vytvořit okno, je v jedné ze zdí také postaven pod ním rám trámů.
 6. Poté zůstane plášť pláště s deskami nebo obložením.Dřevěné obklady se připevňují vodorovně i svisle.Jednotlivé prvky jsou upevněny svorkami, samořeznými šrouby nebo hřebíky.
 7. Na podlahu jsou položeny desky o tloušťce 40 mm.
 8. Při výrobě křídla dveří se rám vyrazí z tyčí podle rozměrů dříve instalované krabice.Design je šitý deskami a zavěšen pomocí smyček na krabici.

Montáž střechy

Pro instalaciStřechy na horním páskovacím trámu jsou položeny souvislou bednu o tloušťce 25 mm.Pokud se rozhodne vyrobit střešní krytinu z pružného materiálu (střešní krytina, válcovaná taška), měla by být bedna vyrobena z překližky odolné vůči vlhkosti nebo OSB.Po instalaci dřevěné základny se položí hydroizolační vrstva z husté plastové fólie, která se k bedně připevní dřevěnými latami.Poté zbývá položit krytinu.Je lepší použít profilovaný plech nebo kovovou dlaždici.

​​

Instalace sedadla

Pro vlastní výrobu toaletního sedadla je rám vyroben ze dvou příčných nosníků, které jsou instalovány na dvou protilehlých stranách otvoru.Výška konstrukce je rovna 500-600 mm.Mezi příčníky a podlahu položili stojany, připevnili se samořeznými šrouby.Pro vytvoření toaletního sedadla jsou instalovány další stojanové prvky, které jsou v horní části spojeny příčníky.

Čalouněná deska je připevněna pomocí samořezných šroubů k rámu.Záchodové sedadlo je umístěno na vodorovnou plochu a otvor je označen tužkou.Potom zbývá vyříznout otvor a zajistit sedadlo šrouby.

Povrchová úprava interiéru


Pokud bude rozhodnutoPokud stavíte teplou toaletu, je před provedením povrchové úpravy izolována z pěnového polystyrenu.K tomu jsou bedny připevněny ke stěnám.Jsou nastaveny v přírůstcích rovnajících se šířce desky.Po zafixování pěny se povrch zašije dřevěnou nebo PVC podšívkou, překližkou nebo OSB, přišroubováním prvků k přepravce pomocí šroubů.

Podlaha je natřena barvou odolnou proti opotřebení v několika vrstvách.Stolička a stěny ze dřeva jsou natřeny vhodnou barvou nebo lakovány.Je také žádoucí izolovat strop polystyrénovou pěnou a lemovat vybraný povrch.

Organizace větrání

Chcete-li zabránit nepříjemným zápachům, které by stály v místnosti, postavte na toaletě ventilační systém.v zemi vlastními rukama.Pro letní chatu použijte ventilační systémy s nucenou nebo přirozenou prací.V posledním případě je místnost odvětrána oknem a prasklinami v plášti budovy.K zajištění nuceného větrání jsou instalovány speciální elektrické spotřebiče.Ventilátor je zabudován do otvoru ve zdi, který je vyroben ve výšce 150-200 cm od podlahy.Z vnější strany je namontována tryska pro zlepšení trakce.

Hygienické normy pro stavbu toalety v chatě

Při stavbě letního šatníku se dodržují tyto hygienické normy, které jsou stanoveny v regulačních dokumentech:

 • ) Při výběru místa pro výstavbu koupelny na ulici berte v úvahu topografii místa.Nestavte na tomvýšky nebo nížiny.
 • WC a žumpa by měly být instalovány ve vzdálenosti nejméně 12 m od venkovského domu v jeho vlastních a sousedních sekcích.
 • Je vhodné předem stanovit výšku podzemní vody.Pokud nejsou mělké, dává se přednost strukturám s uzavřenými nádržemi pro sběr odpadních vod.
 • Musí být nejméně 20 m od nejbližšího zdroje pitné vody z toalety s žumpy.
 • Musí být nejméně 150 cm k plotu, které omezují plochu pozemku.
 • Pokud stavíPokud je uliční koupelna vybavena žumpou, je bezpodmínečně nutné zajistit přístupové cesty pro stroje kanalizačního systému.Rovněž stojí za zvážení způsoby filtrování a odstraňování odpadu.
 • Výkresy venkovských toalet

  ]

  Birdhouse

  Klozety tohoto typu jsou malé velikosti a jsou vhodné pro instalaci do malé letní chaty.Ve skutečnosti jde o obdélníkovou konstrukci s dveřmi a sedlovou nebo sedlovou střechou.

  Mezi výhody patří následující:

  • jednoduchost a rychlost montáže;
  • úspora stavebních materiálů;
  • kompaktní velikosti;
  • možnost výstavby v omezeném prostoru;
  • na střechu je někdy instalována tlaková nádrž.

  Jedinou nevýhodou je snížený komfort konstrukce.Klozety typu Birdhouse se v zemi používají pouze v teplém období.

  Hut

  Z vnější strany vypadá tato budovakrásný, ale proces implementace je docela pracný.Protože všechny součásti struktury musí být přesně dimenzovány a řezány, nelze diskutovat o materiálových úsporách.Uzavírací konstrukce jsou však těsné, což vám umožňuje používat záchod i v chladném období.

  Výhody „chatrče“ jsou v kompaktní velikosti, vnější přitažlivosti, různých dekorativních variantách a těsnosti.Takové toalety se také nazývají „věže“.

  Úkryt

  Tento model má nízkou sedlovou střechu, která sahá až k zemi.Tato poměrně stabilní struktura je dobře chráněna před srážkami.Další výhodou chaty je nízká spotřeba materiálu.Kromě toho je skříň výhodná, protože ve spodní části je dostatek volného místa.

  Dům

  Existuje mnoho možností designu skříně ve formě domu.Pokud je budova dobře izolovaná, nebude to horší než tradiční koupelna v domě, protože nedovolí chlad a déšť.Při stavbě toalety se spotřeba materiálu a množství práce při vykopávání jámy neliší od konstrukce „ptačí budky“.Spolehlivost, trvanlivost a stabilita struktury však daleko předčí její analogie.

  WC se sprchou

  Pokud vám rozměry toalety ve venkovském domě vlastními rukama umožňují vybudovat poměrně prostornou strukturu, to jecož znamená kombinovat ji se sprchou.Kromě toho je výstavba dvojčat mnohem výhodnější než samostatná skříň a sprcha.Objemy a podmínky výkopových prací jsou výrazně sníženy, protože bude muset být vykopat pouze jedna žumpa.Nakonec bude jedna stěna společná, což znamená, že se sníží spotřeba materiálů.Celkový povlak může být jednostranný nebo štítový.