Státní duma navrhla převod všech soukromých spotřebitelů plynu na elektřinu

Státní duma je přesvědčena, že při stavbě nových domů v Rusku je nutné vyloučit plyn, a plynofikované budovy musí být kompletně zrekonstruovány, aby mohly přejít na elektřinu.

Obsah

Elektřina jako náhrada plynu

Podle poslanců Státní dumy je v ruských bytech v porovnání s konvenční elektřinou méně efektivní a velmi efektivnínebezpečné.Podle Michail Emelyanov, zástupce frakce Just Russia, by občané měli opustit plynofikaci, aby vše převedli na elektřinu, protože plyn je méně účinný a není bezpečné jej používat.

Tisk cituje slova prvního náměstka vedoucího výboru Dumy: „Je nutné zcela odstranit zplyňování obytných prostor a převést veškeré veřejné služby na elektřinu.Moji kolegové z frakce Just Russia před několika lety předložili podobnou iniciativu a předložili konkrétní výpočty.Pokud porovnáme náklady na používání elektřiny ve srovnání s plynem, pak z ekonomického hlediska se ukáže, že elektřina je mnohem výhodnější.Nemluvě o tom, že tato možnost je bezpečnější. “

Používáte doma plynový sporák?
Výsledky
Načítání ...

Důvody pro zavedení nových norem

Podle poslance parlamentu je při výstavbě nových domů nutné zavést nové standardy, aby byl plyn zcela odstraněn, a již zkapalněné domy musí být postupně přeměněny, aby se přenesly na využití elektřiny.

​​

Náměstek shrnul: „Plyn je méně účinný a nebezpečný při používání.Kromě toho je pravidelně dotován z federální pokladny.Z ekonomického hlediska proto nemůže být jeho použití ospravedlnitelné a nebezpečné pro život a zdraví občanů. “

Je důležité si připomenout, že 31. prosince 2018 ve 4 hodiny ráno explodoval v Magnitogorsku plyn, v důsledku čehož se jeden z vchodů do bytového domu zhroutil a asi 120 lidí zůstalo bez střechy nad hlavou.Odborníci později zjistili, že zbytek domu se mohl zhroutit.Návrh na odmítnutí plynu je pravděpodobně způsoben touto událostí.

Myslíte si, že je bezpečné používat plyn v bytových domech?
  • )
Výsledky
Načítám ...