Státní duma chce zakázat používání hotovosti v obchodech

Není to tak dávno, co předseda výboru pro finanční trhy naší země oznámil nový návrh, druh oznámení o návrhu zákona na postupné snižování prahové hodnoty hotovostního obratu.Tento zákon umožní občanům častěji používat bezhotovostní platby.Tento tisk řekl šéf Státní dumy pro finské trhy Anatolij Aksakov (člen frakce Just Russia).

S novou iniciativou bude samozřejmě mnoho klientů banky, kteří používají tento konkrétní způsob platby za zboží, spokojeni.Stejně jako u běžných spotřebitelů zboží a služeb však existuje dvojí situace.Odborníci tvrdí, že taková iniciativa by mohla nepříznivě ovlivnit obchod.

Obsah

Kdo je nyní povinen prodávat zboží a služby bankovním převodem?

Podle současných ruských právních předpisů musí povinné platby bezhotovostní platby přijímat organizace, jejichž prodej nebo prodej služeb přesahuje 40 milionů ročně.Nyní vláda navrhuje postupné snižování výše uvedeného limitu, dokud neklesne na nulu.

Anatolij Aksakov řekl, co je podstatou iniciativy, kterou nyní zvažuje vláda.Poslední diskuse o této inovaci se konala na setkání v Rospotrebnadzor.Poslanec poznamenal, že nový návrh zákona byl podpořen, a proto je jeho přijetí naplánováno na konec roku 2019.Postupné snižování tyče bude prováděno od začátku roku 2020.První snížení umožní přijímat platby bankovním převodem organizacím s ročním příjmem až 20 milionů rublů, později - až 10 milionů, poté - až 5 milionů. Až do okamžiku, kdy tato finanční manipulace nebude k dispozici společnostem s minimálním příjmem.

Neshody ve společnosti

Stojí za zmínku, že ve společnosti taková iniciativa nenašla moc podpory a vyvolala hodně diskuse.Faktem je, že není problém ukládat obchodům a organizacím prodávajícím zboží a služby, aby přijímaly bezhotovostní platby.Otázkou je, že mnoho bankovních organizací, které poskytují malým společnostem akviziční služby, přeceňuje celní sazbu.Z toho klesají příjmy malých a velkých podniků a rostou ceny zboží a služeb.

Poslanec samozřejmě nezpochybňuje skutečnost, že takový problém existuje.Mluvil o tom, že je to způsobeno druhem monopolů vznikajících na ruském akvizičním trhu.K pochopení problému se vláda obrátila na odborníky centrální banky a Federální protimonopolní komise o radu.Předpokládá se, že zavedení nového zákona bude vyžadovat regulaci sazeb za získávání služeb.Možná bude stačit omezit rozhodnutí FAS.

Jak významné budou změny v nabývání tarifů

) Poslanec řekl tisku, že regulace celních sazeb nemůže být příliš přísná.To sníží přitažlivost ruského trhu pro hráče, kteří se právě objevují na poli, a sníží konkurenceschopnost mezi podnikateli.Řekl také, že bankovní organizace mají atraktivní věrnostní programy, které kompenzují mírně vyšší ceny za získávání služeb.

Navzdory pozitivní povaze nového legislativního návrhu může mít nepříznivý dopad na běžné spotřebitele zboží a služeb.Absence radikálních opatření ke snížení cel bude nutit podnikatele, aby stále více využívali bezhotovostní platby (na základě nového zákona), což povede k vyšším nákladům kompenzovaným běžnými Rusy.

Pokud hovoříme o jasnosti situace, pak například při návštěvě obchodu, který využívá získávání služeb, budou vyplaceny obrovské poplatky za provizi.Budou muset zvýšit náklady na potraviny a potraviny, aby mohli získat zpět provizi.Platit za všechno bude mít jednoduchý kupující, který nenajde alternativní možnosti za přijatelnější ceny.Společnosti a běžní spotřebitelé se jednoduše stanou rukojmími bank.