Stát nemá čas na velké opravy, jak získat zpět příspěvky?

V bytovém zákoně se objevilo nové ustanovení, na jehož základě mohou vlastníci vrátit zaplacené příspěvky za generální opravu bytových domů.

Obsah

Plán oprav není implementován

Podle informací státní společnosti „Fond“pomoc při reformě bytových a komunálních služeb “za první čtvrtletí roku 2018 se ukázalo, že výběr příspěvků byl vyšší než 92% a činil 129,6 miliard rublů.U vyzvednutých prostředků za 9 měsíců loňského roku bylo opraveno 19,5 tisíc bytových domů.Jejich celková plocha činila více než 60 milionů metrů čtverečních.

Toto jsou ukazatele opravy, která již byla dokončena.Podle plánované opravy je jich mnohem více, ale stát se nikdy nedokázal opravit tolik bytových domů za jeden rok, kolik plánuje.Například zbytek nedokončených prací se přesunul na 2018 - 26,6 milionů metrů čtverečních, stejně jako mnoho z nich nebylo opraveno podle plánu v roce 2017.

V důsledku toho, pokud vlastníci pravidelně platí příspěvky za generální opravy a jejich domy jsou z několika důvodů odpojeny od programu opravy kapitálu, pak příspěvky, kterébyly vyplaceny dříve, vráceny.

Co si myslíte, že je povinný příspěvek za generální opravuporušovat práva občanů nebo ne?
Výsledky
Načítání ...

V jakých případech budou vráceny generální opravy?

Případy vrácení příspěvků jsou registrovány v RF LC, jich je málo. Příspěvky se vrací, pokud :

  • je dům považován za poškozený, musí být zbořen nebo zrekonstruován;
  • Pozemek, na kterém je postaven bytový dům, je odebírán pro potřeby státu nebo obce.

Nedávno bylo do tohoto seznamu přidáno další ustanovení.V listopadu loňského roku Státní duma změnila zákon a rozšířila seznam domů, které mohou být zahrnuty do regionálních programů revize nebo z nich vyloučeny.Výsledkem je, že bytové domy sestávající z méně než pěti bytů mohou být z regionálních programů generální opravy vyloučeny.Podle poslanců tato kategorie zahrnuje tisíce baráků typu domů, které byly postaveny zpět v sovětských dobách ve venkovských oblastech.

Čtyři čtvrtletí, připravte se!

Majitelé domu, který se skládá pouze ze čtyř bytů, nejsou schopni provést generální opravu, protože měsíční platba je velmi vysoká.Významné je také velké přepracování chatyne.Ukazuje se, že jim budou vráceny generální opravy zaplacené majiteli čtyř bytových domů.

Alejsou vlastníci povinni učinit rozhodnutí , aby vyloučili svůj domov z programua informovali o tom orgány .Poté bude dům na základě rozhodnutí vyloučen z programu.Pokud úřady za určitých podmínek stanovených ve stávajících právních předpisech země vyloučí dům z programu, musíposkytnout majitelům nové bydlení .

Lidé nejsou přesídleni hned, ale čekání může zase trvat dost času.Stát je však povinen poskytnout obyvatelům takových domů nové byty, které jsou vyloučeny z programu generální opravy.

Pouze čas ukáže, jak se úřady vypořádají s přesídlením čtyř čtvrtin, a zda to udělají či ne.