Správný tmel stropu vlastními rukama na malování a náklady na m2

K vyrovnání stropu bude velitel potřebovat hodně trpělivosti.Aby bylo letadlo rovnoměrné, používají se různé materiály, aby se s prací vypořádaly svými rukama.Zjistíme, jaký je tmel pro malování, jaké nástroje, materiály budou zapotřebí a jaká je vlastnost pracovní technologie.Stojí za zmínku, že tento proces není nijak zvlášť obtížný, a proto je pro domácí pány k dispozici bez zkušeností.

Obsah
Výhody stropu vloženého do malby

Plusy práce spočívají v tom, že řádně připravený strop pro malování zachovává rovnoměrnost a tónovou stabilitu po mnoho let.Surový povrch vnímá výzdobu ještě horší, následně se barva jednoduše uvolní, je třeba provést opravu znovu.

Více o výhodách stropu pro tmely:

 1. Cenová dostupnost staveb.Cenový rozsah materiálů je velký, vysoce kvalitní tmel stropu pro malování, cena za m2 bude stát $ 3-3,5, což vám umožní zapadnout i do oprav rozpočtu.
 2. Velký výběr materiálů.Měli byste pečlivě zvážit výběr produktů, stanovení praktických ukazatelů a síly.Vše záleží na aplikaci: v koupelnách a kuchyních je vhodný vodotěsný tmel.
 3. nehořlavé sloučeniny zvyšují odolnost vůči ohni.Obzvláště tokvalita je důležitá u domů s dřevěnými podlahami, stěnami.
 4. Dobře vyrobený tmel na strop pro malování usnadňuje dokončení roviny.

Je-li během práce nutné zvýšit vlastnosti pohlcující hluk stropu, bude nutné použít jiné materiály a jako poslední vrstvu by měl být aplikován tmel - hluková izolace materiálu je nízká.

Materiály a nástroje pro práci

Následující sada materiálů bude pro velitele užitečná:

 • základní nátěr pro hlubokou penetraci;
 • začínající tmel;
 • Konečná úprava tmelu.
 • ​​

Rozdíly mezi počátečním a konečným tmelem ve velikosti plniv: v konečném materiálu je plnivem jemná frakce, která pomáhá „zpřísnit“ strop nezbytnou rovnoměrností.Start má hrubší zlomek, který vám umožní vyrovnat se s defekty roviny.

Důležité!Vrstva nanášení výchozího tmelu není větší než 1,5 cm, povrchová úprava - ne více než 2 mm.

Nástroje pro tuto práci:

 • vrtačka s tryskou nebo míchačkou pro míchání;
 • kbelík pod kompozicí;
 • sada špachtlí;
 • široký kartáč nebo váleček pro základní nátěr;
 • stavební struhadlo s mřížkou pro mletí nebo smirkové frakce č. 60-180 pro mletí hrubé /tenké vrstvy;
 • štětce;
 • hadr nebo vysavač;
 • prostředky pro odstraňování staré barvy;
 • Stupňový schod.

Je dobré starat se o osobní ochranné pomůcky a zakrýt podlahy celofánem.Nábytek by měl být odstraněnmaximální uvolnění přístupu ke stropu.Pokud jsou velké předměty, je také lepší je utáhnout filmem.

Výběr směsi tmelů

Základním pravidlem je výběr formulací od stejného výrobce.Při výběru, který tmel je nejlepší pro strop pro malování, věnujte pozornost těmto ukazatelům:

 • Rozsah. Pokud se jedná o koupelnu, kuchyň, prádlo, měli byste se podívat na nepromokavé vlastnosti.Výhodou bude zahrnutí složek proti houbě.Jsou také užitečné pro práci v místnostech s dřevěnými nátěry.
 • Plniva. V místnostech se změnou klimatu je nutné používat sloučeniny s antiseptickými, fungicidními a protiplesňovými složkami.
 • Značení. Umožňuje zjistit typ materiálů, pro které je určen: GKL, beton, dřevo.

Pokud neexistují žádné obavy ohledně složení, můžete se obrátit na prodejce.Ještě lepší je, procházet stránky výrobců směsí a vyberte správný produkt, s jeho názvem a jít do obchodu.Stránky poskytují úplné informace o složení, účelu a kvalitě směsí.

Poznámka!Značka výrobce a označení objasní vše o složení.Například pro místnosti s průměrnou a normální úrovní vlhkosti je vhodné označení KR s vysokou - LR +.Musíte si koupit dokončovací a startovací tmel ve stejných objemech.

Vlastnosti výběru směsi primerů pro strop

Jaký by měl být základ pro strop pro tmely?Hluboká penetrace a nejlépe od výrobce tmelu.Existuje však směs Betoncontact, která se etablovala v kvalitě a rozpočtu.Křemenný písek obsažený ve směsi poskytuje dobrou přilnavost finálních vrstev k podkladu.V prodeji je několik druhů materiálů: suchý - je třeba jej zředit vodou, připraven.

Kromě toho se půda dělí na hlavní složku:

 1. Akryl.Takový základní nátěr je vhodný pro beton, pěnový beton, dřevěné podklady, GCR a omítky.
 2. Fenol.Komponenta se nejlépe používá pro dřevo, kov, GCR.
 3. Alkydové pryskyřice.Kompozice se používá pro povrchy, u nichž se předpokládá, že budou potaženy alkydovými barvami.
 4. Dárek.Jedná se o vysoce toxickou směs, se kterou musíte pracovat ve větraných místnostech.Používá se ke zpracování kovů, dřeva.

Pro výběr správného primeru rozhodněte o místnosti.V koupelně je lepší ošetřit stropy vodoodpudivým antimykotikem.Není možné použít základní nátěr - proces zpracování zlepšuje přilnavost všech vrstev a přilnavost barvy ke stropu.

Tmelení a technologie děl

Pochopení toho, jak zatmelit strop pro malování, nevynechávejte fáze práce.Každý z procesů je nutný k získání kvalitního výsledku.Pokud povrch nepřipravujete ke zpracování,dekorace se stane bezvýznamnou - barva se odlomí, praskne nebo spadne vrstvou spolu s omítkou.

Pečlivá příprava stropu pro malování vlastníma rukama pomůže ušetřit služby profesionálů.Cena společností se pohybuje od 8 do 9 USD za 1 m2 a lze ji snadno spočítat, přičemž vychází z toho, kolik tmelu je strop na náklady na malování plus nástroje a čas - nakonec se u stejných objemů nejeví více než 3 až 4 $, rozdíl je významný.

Čištění povrchu a oprava trhlin

Poté, co byly prostory osvobozeny od nábytku, by měl být starý dekor ze stropu odstraněn:

 • mytí vodou a bílou vodou;
 • namočte staré tapety, odstraňte špachtlí;
 • PVC dlaždice, odeberte dlaždici špachtlí nebo srazte kladivem;
 • odstranit lepicí stopy ze stropu (může být s rozpouštědlem);
 • namočte staré barvy vodou, čisté - pokud voda nepomůže, jsou k dispozici speciální nástroje pro odstranění vrstvy barvy ze stěn a stropů;
 • vizuální ohodnocení povrchu, očištění ploch s padající omítkou do stabilních oblastí;
 • brousit oblast hranic vyčištěných oblastí na rovnoměrnost a hladkost;
 • očistěte oblasti plísní, houbou k podkladu a ošetřete roztokem síranu měďnatého.

Někdy strop nemá plísňové skvrny, ale existují obskurní zóny a skvrny jiné barvy.Může to být houba.Chcete-li zabránit růstu biomasy, je lepší vyčistit všechny oblasti a poté ošetřit strop antiseptikem.Jak povrch schnezapojte se do praskání: mezeru rozšířte o šířku a hloubku 3-5 mm špachtlí, sekáčem.Je dobré brousit hrany tak, aby byly rovné.

Nyní by měl být strop opatřen základním nátěrem 2–3krát, dříve než se nanese další nátěr, musí nejdříve vyčkat, až předchozí nátěr zaschne.Tmavé praskliny nebo pěna.Pěna je potřebná pouze pro hluboké jeskyně, dostatečně malá pro složení výchozího tmelu.Po zaschnutí stropu odloupněte všechny spáry, písek.

Doporučení!Po zpracování báze síranem měďnatým může zůstat namodralý odstín.Není to děsivé, povrch je tmel a natřený.Pokud však tato modrá není, letadlo musí být vypláchnuto, usušeno a ošetřeno antiseptikem s fungicidní složkou.

Pokud je na stropě dostatečně velká trhlina, musí být vyztužena.Za tímto účelem nejprve natřete roztaženou trhlinu, poté položte srpovou vrstvu tak, aby otvor byl ve středu pásky, lehce zatlačte srp do mokré omítky a naneste další vrstvu kompozice (tenkou) na horní stranu.Po vysušení pískem do hladka.

Základní úprava stropu

Strop musí být opatřen základním nátěrem bez mezer.Proto se poprvé doporučuje projít válečkem ve směru světla, druhý - kolmo.Nebudou tedy žádná mokrá místa.Doporučuje se nanášet 2 vrstvy půdy, ale je možné aplikovat i 3 vrstvy. Před nanesením další vrstvy se ujistěte, že jste předchozí vrstvu osušili.

Poznámka!Zpracování zón rohů, spojů, utěsněných švů by mělo býtzvláště důkladné.To jsou místa, kde sousední vrstvy omítky jsou nejvíce ohroženy praskáním, delaminací.Čím lepší přilnavost, tím déle zůstane strop neporušený a barva bude lépe ležet.

Příprava tmelu

Předtím, než přijdete na to, jak správně zatmelit strop pro malování, musíte tento tmel připravit.Nákup hotových sloučenin zůstává pouze smícháním směsi, nalitím části do nádoby a zahájením práce na připraveném základě.Pokud se jedná o suchý prášek, zřeďte jej podle pokynů.

Obecně je třeba si přečíst pokyny v každém případě, které obsahují pokyny o životaschopnosti směsi, objemu kapaliny pro ředění, době sušení a dalších nezbytných tipech.Nedoporučuje se ihned připravovat počáteční a konečný tmel - ten při vysychání vyschne.

Doporučení!Pro nezkušené řemeslníky jsou vhodnější hotové polymerní směsi.Nepotřebují míchání, ležet a dobře se protahovat, pokrývat všechny čipy a další vady.

Směs se smísí pouze s míchačkou nebo vrtákem s tryskou.Ruce, které kvalitně promíchají celou směs, nebudou fungovat.

Obecný princip pro přípravu suchého prášku:

 • nalijte do nádoby správné množství suché směsi;
 • nalijte správné množství vody;
 • míchá se nízkou rychlostí, aby se vytvořila homogenní pasta;
 • nechat kompozici „dozrát“ 2-4 minuty;
 • se opět míchá po dobu 5 minut.

Výsledkem je směs, jejíž konzistence: pro počáteční tmel jako řídká zakysaná smetana, pro konečné mléko.Silnější není nutné, jinak směs spadne a nelpí na základně.Trvanlivost tmelu je vždy uvedena na obalu, stejně jako doba úplného zaschnutí tmelu na stropě.

Důležité!Musíte vypěstovat tolik tmelu, abyste to vyřešili najednou.Porce by neměly být velké, zvláště pokud neexistují žádné zkušenosti s tmelením.

Varianty použití směsi tmelů na strop

Pro posouzení složitosti práce je třeba prozkoumat povrch stropu.Pokud neexistují žádné žetony, vady, bude normální zakrýt základnu pouze finální směsí.Někteří mistři nechtějí pracovat dlouho a ptají se, zda je možné malovat strop bez tmelu?Ne.

Protože bez tohoto složení nebude barva ležet na základně rovnoměrně, po krátké době odpadne, i když předtím jste opatrně naplnili stropní rovinu.Měla by být provedena alespoň jedna tenká vrstva finálního tmelu, kromě adheze to zajistí nezbytnou rovnoměrnost stropu.

A teď, jak zatmelit strop vlastníma rukama pro malování:

 1. Vezměte kompozici špachtlí a přeneste ji do zednické lžíce nebo široké špachtle, aby fungovaly na stropě.Měli byste začít od rohu, rozmazávat směs na základně s výpočtem utažení vad.
 2. Není nutné tenkou vrstvu začínat pomalu.měl by vyplnit všechny výmoly a štěrbiny.Pohyby by se měly provádět v půlkruhu, aby se „promazaly“ okraje zóny - je to nezbytné pro neexistenci výškových rozdílů na hranicích oblasti zpracování;
 3. Po pokrytí stropu vrstvou je třeba počkat, až tmel zaschne.Nyní jděte přes kůži a vyrovnejte všechny rozdíly.Nejvhodnější je brusné číslo 40-60.
 4. Jsou-li pochybnosti o kvalitě těsnění, pomůže osvětlit zóny lampa na dlouhém kabelu, která vyhodnotí rovnoměrnost roviny.

V případě potřeby se aplikuje druhá, tenká vrstva výchozího tmelu.Celková tloušťka všech vrstev nesmí být větší než 12-15 mm.Pokud jsou na stropě vážné výmoly, je lepší aplikovat tmelicí kompozici ve 2-3 vrstvách, dosáhnout předepsané tloušťky, a ne rozložit jednu silnou vrstvu - praskne a odpadne.

Jakmile suchá výchozí látka zaschne, musí být strop broušen, poprášen hadrem nebo vysavačem a poté dvakrát natřen základním nátěrem.A opět zaschnout.

Dokončování povrchové úpravy stropu

Jedná se o dokončovací tmel, který se nanáší vrstvou o tloušťce nepřesahující 2 mm.Algoritmus práce je jednoduchý: rozložte směs ze vzdálené zdi plynulými pohyby s maximálním roztažením po rovině.Finální tmel nepokrývá praskliny a třísky, vyplňuje nejmenší škrábance a zajišťuje hladký strop.Špachtle by neměla být pevně přitlačena, aby se po poškrábání netvořily nové škrábance.

Strop a písek osušte brusným materiálem č. 180.Posoudit hladkost, pokud vady přetrvávají, aplikujte vícejedna vrstva finálního tmelu, ale již tloušťka 1 mm.Oblasti s výškovými rozdíly opět osušte a obruste.Budete muset velmi jemně brousit a odstranit nejtenčí vrstvu směsi.Po skončení práce by měl být zaschlý a bezprašný strop znovu naplněn a nechán zaschnout.

Použití výztužné sítě pro strop

Kdy a proč se pro malování používá síť pro strop?Pokud základna stropu nebyla nikdy zpracována (nové budovy), je dům ošuntělý nebo vystavený sezónnímu smršťování, použijte pletivo.To je nezbytné, aby se zabránilo praskání omítky, tmelu a dekorativní vrstvy.

Pevná síťová výztuž se používá pouze ve velmi starých domech nebo strukturách v seismických zónách.V zásadě je mřížka umístěna místně, v oblastech s vysokým rizikem deformace základny a na stropech spojených sádrovou omítkou.Mohou to být rohy, oblasti spojení se stěnou, nosný nosník.Instalace mřížky na kryt expanzního šroubu.

Klouby a trhliny v síti nejsou vyztuženy, šedi stačí.Nařízněte pásku na kousky požadované délky, položte na první vrstvu hrubého tmelu, trochu zatlačte a naneste další vrstvu směsi na horní stranu.Po zaschnutí rozemelte, poté základním nátěrem a nátěrem.Serpyanki je také dost, pokud je dům starý, ale základ je pevný - přilepit pásku na všechny problémové oblasti: praskliny, štěpky, spáry se stěnami, trámy.Algoritmus práce je standardní.