Společný aspirin několikrát zvýší výnos vašich rajčat

Pouze jedna malá tableta známého léčivého přípravku způsobí, že rajčata porostou a zmírní hnilobu, kadosporiózu, pozdní plesnivost.Pokud chcete získat bohatou sklizeň z vlastního skleníku, pomůže vám Aspirin!Rajčata ošetřujeme rychle, a co je nejdůležitější, levně.

Obsah
Věda: klady a zápory

Vědci z americké laboratoře pro studium účinků léčivých přípravků na rostliny odhalili zajímavou skutečnost:Aspirin významně snižuje riziko hniloby rajčat.Kyselina salicylová obsažená v léčivu zabraňuje množení mšic, pomáhá vyhýbat se plísním a bojuje proti škodlivému hmyzu a mikrobům.

Výsledkem je, že se zvýší výnos rajčat a náklady na zpracování a vrchní úpravu se sníží.

Kdy zpracovat

Pro vytvoření správného složení je užitečných 11 litrů vody a 2 tablety léku.Nejprve se tablety rozdrví na prášek, zředí se 1 litrem teplé vody.Potom nalijte směs do 10 litrů zahradní vody a rajčata mohou být nastříkána tak, aby kompozice dopadla na dno listu.

Frekvence - 1krát týdně, doba trvání - po celou sezónu, na denní době nezáleží.Kromě postřiku bude užitečné nalít léčivou vodu na kořenovou část půdy.

Pokud se vám podařilo zpracovat semena nebo sazenicerajče před výsadbou, bude postup vyhnout mnoha problémům: rozdílnost rostlin, hniloba kořene, kroucení na kořen (se sušením).Semena mohou být ponořena do roztoku na jeden den a teprve poté rozptýlena do připravené půdy.

Vlastní experimenty: výsledky potěšeny

Pro čistotu experimentu byla vybrána malá skupina rostlin.Po zpracování roztoku rajčata skutečně začala dozrávat a přinášet ovoce dříve než ostatní, méně zraňovaly.Přestože bylo v loňském roce (2017) počasí deštivé a chladné, lze výsledek jednoznačně považovat za pozitivní.

Ale s tvrzením, že „plody rajčat ošetřených roztokem s aspirinem méně crackují“, nemůžeme vyvrátit ani souhlasit.Dosud jsme nepraskli rajčata, ale možná má takový účinek kyselina salicylová.Vaječník byl dobrý, bylo tam jen několik prázdných květů, plody a hojnost byly vysoké.Je zjevně pozitivní výsledek, ale neměli bychom očekávat výrazné zvýšení produktivity, jak ukazuje řada videí na internetu.

Přestože se při hnojení berou v úvahu rozsáhlé oblasti a klimatické podmínky, letos je možné, že produktivita rajčat potěší.