Snížit účty za vodu na polovinu: jednoduché a legální způsoby, jak ušetřit

Prsty vytékají prsty - každý Rus, který platí účty za vodu, je s frází z první ruky obeznámen.Pokud však vezmete v úvahu 5 skutečně pracujících metod, lze všechny náklady snížit.

Obsah

Položte metry na vodu

Instalace vodoměrů je doporučena zákonem, ale ne každý uživatel spěchá, aby zbytečně dal měřiče.Účetnictví se provádí pouze na základě skutečné spotřeby zdroje, to znamená, že když nájemci odcházejí do země, na služební cestě, chybí z jiných důvodů, nebudete muset platit za vodu.

Poslouchejte kapky

Problémy s únikem kohoutků, těsnění by měla být vyřešena okamžitě, aby nedošlo k velkému úniku.Dokonce i kapky se mohou během noci proměnit v 10 nebo více litrů vody a na celou lázeň „vytéká“ tenký proud.Náklady na instalaci budou levnější než placení účtů za vodu.

Další možností je nainstalovat „chytrý“ faucet, který může omezit spotřebu vody, pokud nakonfigurujete způsob používání zařízení.Dobrou cestou ven je provzdušňovač.Toto je zařízení, které naplní pramínek kyslíkem a vytvoří objem.Provzdušňovač je nainstalován na starém směšovači, nezasahuje do tlaku, ale sníží spotřebu 2-3krát.A zařízení stojí jen 200-300 rublů, takže akvizice se vyplatí za 3-4 měsíce.

Vložte myčku

Náklady jsou značné, ale jednorázové.Ale pak to přinese nepřetržité výhody - není třeba mýt nádobí sami a stroj spotřebovává o 15% méně vody.Pokud jednotku provozujete jednou denně při plném zatížení, získáte dobré úspory.Navíc, dobrý stroj pracuje již více než 10 let, což znamená, že investice bude skutečně zisková.

Změna návyků v domácnosti

Pokud nevyčerpáte vodu při čištění zubů a holení, ztratí se více než 4 litry denně.A přidáváme zde zvyk mytí nádobí pod tekoucí vodou, neustále se vykoupat, ukázalo se, že to je velmi velké výdaje.Sprchování je o 80% výhodnější než vana, ale pouze pokud musíte vypnout vodu při mytí hlavy, těla.

Je také možné vařit jídlo šetrně - nepoužívejte více vody, než by mělo být.Rýže se dokonale vaří ve 2 litrech místo 3, u ostatních obilovin obvykle postačí 3-4 sklenice vody.Zkontrolujte si své zvyky, je pravděpodobné, že můžete snížit náklady na vodu o více než polovinu.

Byl pro vás náš článek relevantní nebo užitečný?
Výsledky
Načítání ...