Snadné zapojení v garáži na vlastní pěst a rady zkušených elektrikářů

V dílně nebo v garáži se osoba zabývá opravou nebo výrobou jakýchkoli předmětů.K tomu často potřebujete elektrické nářadí, které funguje pouze při připojení k síti.Pokud není kabeláž dokončena, nastanou potíže.

Její instalace má některé jemnosti, které je třeba vzít v úvahu při instalaci v garáži.Při práci s elektřinou dodržujte také opatrnost.

Obsah

Možnosti instalace pro zapojení v garáži nebo dílně

Samozřejmě, aby všechno fungovalo tak, jak má, vytvořte individuální schéma zapojení..Zohledňuje maximální přípustný výkon stroje na vstupu.

Výkon 10 A znamená, že můžete připojit nejen osvětlovací zařízení, ale také elektrické nářadí.Pokud je výkon vyšší než 13 A, je možné připojit svařovací stroj.

Aby byly místnosti bezpečné pro ostatní, aby měly slušný vzhled, jsou dráty maskovány různými způsoby:

 • používají krabice z PVC;
 • připojte dráty do stěn nebo je zakryjte tmelem;
 • pokládejte plastové dráty na dráty, aby byly méně patrné.

Pokud není garáž nebo dílna vůbec připojena ke zdroji energie, je třeba zavolat elektrikáře, aby provedl správnou práci.Nemůžete se připojit sami, protože potřebujete nějakou zkušenost.

Spotřební materiál a nářadí

Po vypracování schématu zapojení předem si kupují potřebnémateriály.Všechno by mělo stačit, takže je lepší koupit víc než méně.

Pro potřebnou práci:

 • rozváděče;
 • ouzo a čítač (je-li to nutné);
 • Zásuvky v počtu otvorů pro zásuvky;
 • ​​
 • spínače;
 • propojovací krabice, každá pro výstup pro zásuvky a vypínače;
 • měděný drát ze tří vodičů 2,5 mm, množství se vypočítá podle schématu + 10% pro rezervu;
 • vlnité trubky pro vedení z PVC;
 • zásuvky;
 • různé nástroje pro montáž z šroubováku na kladivo.

Abyste mohli správně vypočítat průřez kabelu, musíte vědět, která zařízení budou připojena k síti v určité místnosti.Obecně - celkový výkon všech zařízení se vynásobí faktorem 1,2 ,a příslušná hodnota se nachází v tabulce.

Měly by existovat nejméně dvě prodejny, protože jich je jen málo, vždy je potřeba dalších.

Do-it-sami instalace

Pro 220V síť potřebujete 50A štít, jsou přijímány s rozpětím tak, aby při vysokém zatížení nebylo krátkézkraty.

Na začátku je nutné připravit zdi, odstranit všenarazí a vyhloubí odpovídající vybrání pro trubky z PVC, pokud je kabeláž skrytá ve zdi.Poté odřízněte kabel a obrysy přibližně spár na zdi podle schématu zapojení.

Podle SanPiN by měl být celý kabelážní systém striktně umístěnbuď vodorovně nebo svisle, bez jakéhokoli zaoblení a kroucení.

Stáhnout „SanPin 2.2.1 /2.1.1.1278-03“sanpin-2.2.12.1.1.1278-03.pdf - Staženo 18 krát - 167 KB[[PDN 79]


Po označení jsou připraveny blesky pro dráty.Jsou nutné pouze za podmínky betonových stěn a vnitřní instalace.K tomu použijte brusku s tlustým diskem a prohloubte ji o 2 cm. Vlnité trubky se umístí do záblesků tak, aby se vešly do zásuvkových krabic a spojovacích krabic, byly zesíleny speciálními svorkami.

Někdy pomocí alabastru upevněte kabel uvnitř záblesku, protože ten poslední se rozmazává krokem 3–3 cm.

Poté připojterozvodná skříň se zásuvkami a spínači.Pak spojí všechny vodiče a propojí kabeláž multimetrem.

Máte zapojení do garáže?
Výsledky
Načítání ...

Toto je nutné určitzda je uvnitř nebo ne napětí.Pokud je detekován, pak během provozudošlo k chybě, musí být odstraněna.Všechna připojení jsou provedena pomocí svařovacího stroje nebo páječky, jsou zde také speciální rukávy nebo svorkovnice.

Stěny jsou omítnuté a čekají na úplné vysušení kompozice.

Proces zapojení v dílnách nebo v garáži je poměrně obtížný a skládá se z několika fází.Pro správné vedení kabelů se bere v úvahu mnoho bodů.Při práci a používání elektrických spotřebičů je důležité dodržovat bezpečnostní opatření.