Složení bezpečných strečových stropů a možného poškození lidského zdraví

PVC fólie a textilie jsou již dlouho zaslouženě oblíbené.Druh opláštění potvrdil jeho praktičnost, estetiku, ale majitelé se často ptají: jsou strečové stropy škodlivé?Otrava, snížená výkonnost, bolesti hlavy - ať už je to důsledek nákupu nekvalitního plátna nebo všechny materiály jsou stejně nebezpečné - prozkoumáme podrobněji.Zároveň zjistíme, která plátna jsou považována za šetrná k životnímu prostředí a která je lepší odmítnout.

Obsah

Složení plátna natahovaných stropů z PVC

Za nejčastější se považují filmové povlaky.PVC fólie má mnoho výhod, z nichž nejdůležitější je schopnost zadržovat vodu.Jako polymer je polyvinylchlorid založen na chloru a ropných produktech.Samotný vinylchlorid je plyn organického původu, charakteristickým rysem je sladká vůně.Látka získaná z ethylenu je hořlavý výbušný prvek, který během spalování uvolňuje nebezpečné sloučeniny.


Jednoduše řečeno, vinylchlorid je silný jed, který má škodlivý účinek na člověka.Kromě toho je poškození napínacích stropů z filmu způsobeno fenolem, toluenem, který je rovněž součástí plátna.Neměli byste se však předem obávat: všechny prvky jsou nebezpečné pouze ve vysoké koncentraci.Samotný PVC film je odolný materiál, který se nemůže rozpustit v kyselinách, chemických sloučeninách, ale pod vlivem vysokých teplot,film taje a uvolňuje toxiny, které jsou škodlivé pouze ve vysokých koncentracích.

Důležité!Ke zlepšení kvality plasticity se do PVC přidávají stabilizátory, změkčovadla, barviva, kovy, které dodávají barvu, a biocidy se používají k ochraně před parazity.Celkový počet aditiv je až 150 jednotek, dohromady tvoří 60% objemu plniv.

Složení tkaninových napínacích stropů

Tkaniny jsou produktem zpracování polyesteru polyuretanovou impregnací.Látka se podobá kaučuku, je odolná vůči chemikáliím, vysoké teploty.Tenká a plastová tkanina nemá vysokou odolnost proti vlhkosti, ale předpokládá se, že textilie jsou nejbezpečnější strečové stropy.


Materiál neobsahuje kadmium, toluen, fenoly, chlor, nedochází k štiplavému zápachu, plátno prochází vzduchem, aniž by v místnosti působilo termo efekt.Kromě toho je předstírání tkaniny mnohem obtížnější - značení od výrobce se aplikuje na materiál (podél okraje), takže můžete před instalací určit originalitu produktu.

Důležité!Hovořit o absolutní bezpečnosti textilních nebo natahovacích pláten z PVC je možné pouze při nákupu kvalitního materiálu od důvěryhodných výrobců.

Environmentální normy pro napínané stropy

K určení, zda napínaný strop poškozuje zdraví, byste si před objednáním práce měli vyžádat od výrobce certifikát společnosti.Doklad se vydává k potvrzení kvality.produkt a bezpečnost, v souladu se zavedenými normami.

Existují dva typy osvědčení:

 • žlutá- vydává se pro zboží, u kterého se vyžaduje bezvadné absolvování certifikace;
 • modrá- se vydává pro zboží, které není zahrnuto do seznamu povinných osvědčení, tj. Ověření souladu se provádí na dobrovolném základě.

Pokud existuje doklad o shodě, považují se výrobky za bezpečné. Normativní ukazatele dalších složek jsou tyto:

 • fenoly - až 0,003;
 • zápach - ne více než 1 bod;
 • formaldehydy - 0,01;
 • xylen - až 0,04;
 • toluen - maximum 0,6;
 • ethylacetát do 0,1;
 • akrylonitril - ne více než 0,03;
 • aceton - ne vyšší než 0,35;
 • butylacetát - ne vyšší než 0,1;
 • pseudocumeny do 0,05.

Zajímavé!Hygienické normy jsou označeny podle mezinárodních norem.V kvalitním materiálu není povoleno překračovat normy.

Jak rozlišit vysoce kvalitní materiál

Je možné určit původní tkaninu nebo umělou hmotu bez provedení chemického vyšetření.Stačí zjistit, jak dlouho zápach z napínaného stropu trvá.Plátno od výrobce za pár dní již nevyzařuje škodlivé látky a dostatečné větrání, aby odstranily všechny nepříjemné pachy.

Pokud však strečový strop po instalaci vonípo dobu delší než 2–3 dny vedou toxiny k následujícím následkům:

 • prodloužené a bolestivé bolesti hlavy;
 • snížení závažnosti pachu;
 • výskyt alergické rýmy, jiných nemocí, projevů;
 • špatný výkon;
 • rozptýlená pozornost;
 • slabost, letargie, depresivní stav.

Všimli jsme si toho, měli byste věnovat pozornost aroma v bytě, možná celá věc je špatná kvalita plátna na stropě.

Všem nepříjemným důsledkům lze zabránit, ale pouze nákupem produktů od důvěryhodného dodavatele od spolehlivého výrobce.Certifikáty, vzorky produktů, kompletní balíček dokumentů pro zboží je první fází kontroly dobré společnosti.Při objednání služby je smlouva povinně uzavřena s uvedením závazků, práv stran, záručních závazků a načasování služby.

Doporučujeme přečíst:

Pokud společnost nejen prodává plátna, ale také dává strukturu napětí - to je nejlepší volba.Za přítomnosti všech těchto dokumentů můžete bezpečně objednat instalaci zavěšených stropů.

Toxické látky


Existují pochybnosti, vůně na dlouhou dobu nezmizí a myslíte si, že máte na stropě faleš?V tomto případě může přípravek obsahovat toxické látky ve vysokých koncentracích:

 1. Fenol. Zejména vyřazený toxický prvekmnoho vyspělých zemí.Hlavním nebezpečím expozice je růst rakovinných nádorů.Poškozuje kardiovaskulární, nervový systém, může vést k plicnímu edému, způsobit destruktivní odchylky v játrech, ledvinách, spálit nosohltanu, sliznice očí.Ve vysokých koncentracích vede fenol k neplodnosti.
 2. Kadmium. Velmi těžký kov, jehož soli se ukládají v těle a hromadí se v játrech, ledvinách, kostní tkáni a slezině.Porušení normální funkce těla vede k selhání ledvin, tvorbě kamenů v játrech, poruchám močového systému a tvorbě rakovinných nádorů.
 3. toluen. Toto je skupina těkavých látek, které vstupují do těla přes dýchací orgány.Ovlivňuje systém dodávky krve, narušuje tvorbu krve.Při otravě toluenem je ovlivněn centrální nervový systém, narušuje se spánek, reakce se snižuje, zhoršuje se paměť, zrak, sluch.Toluen je velmi škodlivý pro nastávající matky, dítě se může narodit s vážnými nemocemi.Všimněte si prvních příznaků otravy je celkem jednoduché: hlava neustále bolí, chuť k jídlu se zhoršuje a člověk ráno vstává úplně zlomený, ne odpočinutý.
 4. Chlor. Prvek je obsažen v napínací síti ve vázaném stavu, proto nezpůsobuje zvláštní zdravotní problémy.Ale v rozporu s výrobní technologií se přebytek chloru uvolňuje do vzduchu a vede k poškození dýchacích cest, sliznic.Muž prostě kašle, dusí se.Suchý, štěkající kašel, kromě toho neustáletělesná teplota stoupá - stav je podobný infekci, ale nemůže být léčen léky.

Důležité!Negativní reakce způsobují i ​​kvalitní plátno.Vše záleží na individuálních vlastnostech těla.Výsledkem jsou alergické léze.Příznaky: kýchání, rýma, trhání, pálení nebo bolest v krku, kašel.Ve zvláště závažných případech se může objevit plicní edém.

Mýty o nebezpečích strečových stropů

Pokud je vše v pořádku se zdravím, nemá smysl si vzpomenout, jak dlouho strečový strop voněl po instalaci.Při nákupu kvalitních produktů nedochází k negativním reakcím a nebezpečí onemocnění toxickými sekrecemi je sníženo na nulu.Přes všechna ujištění jsou mýty o nebezpečích strečových panelů extrémně houževnaté.

Stojí za to poslouchat názor odborníků a lékařů: nedoporučuje se umisťovat PVC fólie a textilie v místnostech s vysokými teplotami.Zahřívání pásu vede nejen k emisím škodlivých látek (byť při minimální koncentraci), ale také k deformaci pásu.

Pokud vás zajímá ekologičnost zavěšených stropů, upřednostňujte textilní materiály.Samozřejmě, že takové konstrukce jsou dražší, nemají vysokou odolnost proti vlhkosti, ale liší se ve vynikající trvanlivosti, estetice.A co je nejdůležitější, falešné látky jsou téměř nemožné - tato funkce stojí za příplatek.

Veškeré obavy majitelů ohledně nebezpečí PVC fólie, látky z tkaniny se vyskytují pouze při objednávce nízké kvalityprodukty, levné padělky.Stretch stropy byly instalovány déle než jeden rok, takže úspora za to stále nestojí.Kromě otravy nevyhovují špatné materiály správnému životu, jsou zdeformovány, budou v estetickém plánu nepoužitelné.