Seznam vypršených potravin

Ti, kdo pracují v obchodech, vědí, že existují zboží, které i po uplynutí doby použitelnosti lze bezpečně spotřebovat po odepsání z prodeje.Jakýkoli spotřebovaný produkt podléhá vyřazování z provozu a likvidaci, i když ne všechny jdou přímo do koše.Většina se ocitá v chladničkách pracujících.Někdy zaměstnanci jdou na trik, aby zboží dostali zdarma.Skryjí ji ve skladu mimo jiné produkty a ukládají ji do data expirace.Zboží je odepsáno a podvodník je obdrží zdarma.

Jaké výrobky mohou vypršet?

Mnozí si jsou jisti, že po uplynutí doby použitelnosti se produkt stane nepoužitelným a je nutné jej okamžitě vyhodit.To se však nevztahuje na všechny produkty.Zde je několik z nich:

  1. Těstoviny. Doba použitelnosti těchto produktů je 1–2 roky.Věřím, že se všichni shodnou na tom, že se jim nic nestane. Po uplynutí funkčního období se nedoporučuje používat pouze chlazené nudle.
  2. Vejce. Uloženo 25 dní.Vaše babičky s největší pravděpodobností uchovávají vesnická vejce ve sklepě mnohem déle.Moje babička namočila vejce do vody, takže je otestovala na vhodnost.Pokud vejce plave, znamená to, že se zhoršil.Skladujte vejce samozřejmě zcela jinak, ale snadno vydrží až šest týdnů.
  3. Kuře. Skladovatelnost je týden.I když jsou chvíle, kdy nevydrží sedm dní.Pokud víte, že kuře nemůžete jíst před datem expirace, vložte jej do mrazničky.V tomto stavu zůstane 3-4 měsíce.Bakterie se v mrazničce množí, takže si tam můžete odpočinout, dokud si ji sami nepřijmete.
  4. Sýr. Skladováno od 30 dnů do roku.Je mnohem snazší pochopit vhodnost tohoto produktu pro použití ve vzhledu a zápachu než podle čísel na obalu.Stává se, že plíseň se objeví na zcela čerstvé party.Podmínky v tomto případě tedy slouží jako přibližné vodítko.A obvykle sýrové výrobky je snadno přežijí.
  5. Čipy. Uloženo do šesti měsíců.V továrně jsou pečlivě zpracovávány a po uplynutí doby použitelnosti se jejich chuť může jen nepatrně změnit.Obyčejný člověk takový rozdíl necítí.
  6. Soda. Coca Cola je skladována až šest měsíců.V místech s chladným podnebím na Silvestra se to odchyluje dokonce i v prodlení.Za měsíc se jí tedy nic nestane, ačkoli již není možné prodat vypršený produkt.
  7. Konzervy. Podle Food Science studie z roku 1983 potvrdila, že konzervované potraviny vyrobené ve 30. letech si zachovaly své prospěšné vlastnosti a byly vhodné pro použití.Byly studovány většinou plechovky s hráškem a kukuřicí.
  8. Chléb. Uloženo3 až 5 dní, poté recyklovatelné.Ačkoli zde, stejně jako u sýra, není tento pojem tak důležitý jako vzhled a chuť produktu.Dokud se neobjeví plíseň, chléb je považován za docela jedlý.Obzvláště šetrný může produkt umístit do mrazničky, kde si zachová čerstvost po dobu tří měsíců.
  9. Majonéza. Uloženo za měsíc.Pokud jej ponecháte v lednici, a ne na chladiči, pak lehce přežije svůj termín 3 nebo 4krát.

Mnoho lidí vždy kontroluje datum vypršení platnosti.Dozvěděli jsme se, že je to důležité, protože kdo chce vzít vypršený produkt.Čerstvý chléb a párky jsou pravidelně dodávány do obchodů.Samozřejmě, že čísla s pojmy pomáhají navigovat, často je velmi nadhodnocuje.V každém případě můžete vždy zboží vrátit.Dnes to umožňuje všem maloobchodním řetězcům.

Jíte jídla, u kterých skončila platnost?
Výsledky
Nahrávám ...