Seznam služeb penzijního fondu byl aktualizován.Co lze nyní nárokovat?

Ne každý ví, kde požádat o konkrétní platbu nebo výhody.Někdo věří, že o všech sociálních otázkách rozhoduje výlučně Penzijní fond Ruské federace, zapomíná na resortní penzijní fondy, regionální sociální oddělení.Pokud chcete ušetřit čas a úsilí, doporučujeme vám zjistit, s jakými problémy se FIU konkrétně zabývá.Kromě toho se v poslední době významně rozšířil seznam veřejných služeb poskytovaných obyvatelstvu.

Jaké veřejné služby poskytuje FIU?

Orgány PFR jsou připraveny poskytovat občanům tyto služby:

Doporučujeme přečíst:
Jak budou nyní získávány důchodyod 2019 do 2024.Podrobný výpočet
 1. Registrace v systému důchodového pojištění .Občané se mohou přihlásit k povinnému důchodovému pojištění a obdržet certifikát s číslem pojistného účtu.Jeho muž dostává při narození.Zaměstnanci matričního úřadu předávají informace novorozencům v penzijním fondu, načež si z nich nakládají SNILY.Pokud byl certifikát ztracen nebo vyžaduje nějaké změny, měli byste se obrátit na FIU, aby vydal duplikát.
 2. Informace o stavu osobního účtu .Pokud pošlete požadavek prostřednictvím osobní nebo elektronické služby FIU, můžete získat výpis ostav individuálního účtu.Tyto informace mají důležitou funkci pro budoucí odchod do důchodu.Existují informace uvádějící seniority občana, pojistné.Na základě těchto údajů budou vypočítány platby.
 3. Jmenování penzijních požitků .Zde lze rozlišit několik druhů výplat důchodů, které jsou občanům přiděleny po dosažení věku odchodu do důchodu v případě invalidity nebo ztráty živitele rodiny:
  • pojistný důchod, poskytovaný pouze tehdy, pokud existuje určitá délka služby a pojistné;
  • sociální důchod poskytovaný státem, pokud neexistuje nárok na pojistný důchod;
  • státní důchod se poskytuje určité kategorii osob: brancům, pilotům, astronautům, lidem zasaženým radiační katastrofou;
  • Financovaný důchod se poskytuje, pokud na účtu občana existují důchodové úspory.
 4. Federální sociální příplatek za penzijní dávky .Důchodce má nárok na takovou dodatečnou platbu, pokud výše jeho příspěvků na důchod není vyšší než federální životní mzda.Pokud je úroveň životního minima v určitém regionu vyšší než federální, je účtován příplatek k regionálnímu důchodu.
 5. Další materiální výhody .Tyto platby mohou dostávat pouze piloti civilního letectví, horníci a občané za zvláštní služby státu.
 6. Náhrada výdajů vzniklých na cestě do místa odpočinku .Podobné výplatypřiděleno důchodcům žijícím na Dálném severu.
 7. Měsíční platby příjemcům. Tato kategorie občanů může obdržet osvědčení od FIU, které uvádí seznam služeb oprávněných k příjemcům.
 8. Měsíční platby za péči o zdravotně postižené. Přiřazeno dětem se zdravotním postižením, starším osobám, osobám se zdravotním postižením 1. skupiny.
 9. Státní osvědčení o mateřském kapitálu .Ruský penzijní fond provádí měsíční platby na úkor kapitálu rodinám, jejichž materiální blahobyt je podprůměrný.
 10. Realizace důchodového spoření .Můžete požádat o prominutí úspor do penzijního fondu.Podle občana mohou být tyto úspory převedeny do nestátních penzijních fondů.
 11. Informace z federálních informačních sítí .Důchodci mohou podat žádost do federálního registru zdravotně postižených osob a do jednotného státního systému sociálního zabezpečení.

Díky inovacím mohou občané Ruské federace nyní dostávat informace z penzijního fondu o způsobech státní podpory.Při získávání nebo rušení sociálních dávek se úřady přímo řídí těmito informacemi.