Seznam nejlepších odrůd okurek s vysokým výnosem pro pěstování v regionech Ruské federace

Okurky rostou téměř v každém zahradním pozemku.Díky tomu je kultura jednou z nejpopulárnějších.Existuje již více než tisíc druhů okurek a každá se liší rychlostí zrání, metodami pěstování a péče.

Na jaře nabývá na významu otázka pěstování zeleninových plodin.A zahradníci hledají způsoby, jak získat rychlou a zdravou plodinu.

Obsah

Nejlepší odrůdy okurek pro pěstování ve skleníku

Skleník je způsob, jak získat úrodu zeleniny i během období mrazu.A okurky mají velmi rádi teplo a vlhkost, které převládají ve sklenících.

„Goosebump F1“

Univerzální odrůda, která zpívá jak ve skleníku, na otevřeném prostranství, tak i na parapetu.Nenáročné na změny počasí.Chladné dny nejsou překážkou vzniku vaječníků.

Odrůda je brzy zralá a plody se objevují v den 45, po výhoncích.Bush je tlustý, dlouhý, není mnoho výhonků.Okurky jsou zeleno-žluté s pupínkovým povrchem, ne hořké, křupavé.

Semena se vysazují ve věku 3 let.Před tím jsou ošetřeny dezinfekčním roztokem manganistanu draselného.

Postele jsou často řídké.Kanál mezi postelemi je prohlouben na 5 cm.

„Chlapec s prstem“

Po zasetí semen a vyklíčení ovoce dozrává do dne 45.Má oválný tvar, tmavě zelené barvy s malými hroty.Hlíza není vyjádřena.Všechny plody rostou současně, stejné velikosti.

Z jednoho keře se shromáždí asi 15 kg okurek.Každý jednotlivec váží 60 g. Jeden svazek se skládá ze 6 vaječníků.

Stanovisko odborníka
Elena Pchelkina
Zahradnická expertka
Sklizeň musí být sklizena včas, aby plody nepřevyšovaly.Každé 2 dny, jak roste na délku.

„Benefis F1“

Úplné zrání je dokončeno za 40–50 dní.Rostlina se sama opyluje bez pomoci opylujícího hmyzu.Listové dutiny mají 4 vaječníky.Z vaječníku rostou dlouhé oválné okurky 10 centimetrů.

Kultura nezabírá mnoho místa, z jednoho keře se získá až 8 kg zelené zeleniny.Chuť je sladká, ovoce je pružné, při pokousání se drtí.Příznivě snáší změny teploty, transport, dlouhodobě skladované, odolné vůči bakteriím a virům.

„Emelya F1“

Samoopylený hybrid chovaný v moskevském regionu.Většinou se pěstuje pod krycím materiálem nebo ve sklenících.Toleruje mráz, odolný vůči nemocem.

Období růstu je 45 dní.Hroty jsou bílé s malými hlízami.Plody jsou dlouhé, ve tvaru vřetena, váží až 150 gramů.

Tenká slupka nemá hořkou pachuť.Jeden keř přinese asi 15 kg zeleniny.

Nejlepší odrůdy okurek pro otevřenou půdu

Pěstování velké plodiny na otevřené půdě není snadný úkol.Úkol splní pouze pravidla péče a výběr vhodného místa.Existují však různé druhy okurek speciálně chovaných pro otevřené prostředí.

Pěstujete okurky?
  • ]
Výsledky
Načítání ...

„Ant F1“

Velmi raná odrůda zaručuje sklizeň do 40. dne po vyklíčení klíčků.Znečištění je nezávislé.Ovoce roste na 13 cm na délku s velkými hlízami a malými hroty.Buničina je středně měkká, kůra bez hořkosti.

Ovoce je krátké, začíná o několik týdnů dříve než jiné odrůdy.Odolné vůči patogenům.

„Fontanel F1“

Nejodolnější druhy.Odrůda střední zrání se samoopylovanou reprodukční metodou.Okurky dozrávají do 55. dne po výsadbě na otevřené půdě.Mají malé pupínky s hroty.Průměrná hmotnost je 100 g.

Okurky tohoto druhu se často konzervují a nakládají, protože vnitřek je zralý a křupavý.Je tu sladká chuť a žádná hořkost.

„Duben F1“

Odolný proti chladu, nevyžaduje tolik péče, plodná odrůda sskvělý vkus.

První zralý hybrid chovaný chovateli, první sklizeň nastane v den 44.Pouzdro není rozlehlé a kompaktní, zabírá méně prostoru na hřebenech.Zvětšete výhled a doma na balkoně.

Ovoce je 20 cm dlouhé a váží přibližně 240 g.

Dobré ultračasné okurky pro výsadbu v roce 2019

Tyto odrůdy jsou uznávány jako nejlepší v roce 2018, chovatelé naznačují, že v roce 2019 se tyto druhy stanou nejplodnějšími.

Blizzard F1

Hybrid chovaný v Rusku.Kombinuje vysokou plodnost, odolnost vůči určitým typům škůdců, nezávislé opylení.

Boční výhonky se prakticky netvoří.V jednom sinusu listu se vytvoří 5 vaječníků.První výhonky se objeví v den 38.Mají zelenou barvu s bílými pruhy, hmotnost 80 g.

Uvnitř světle zelené barvy je maso se sladkou dochutí křupavé.

Pros F1

Hybrid z Holandska.Ovoce je středně velké, zelené barvy s malými pupínky.Květiny se vyvíjejí podle ženského typu.

Používají se všeobecně pro výsadbu v otevřené a uzavřené půdě.Snadno snáší nepříznivé podmínky prostředí.

Včelí opylení hybridy okurek

Na některých rostlinách se tvoří pouze samčí nebo samičí květiny, takové rostliny se nemohou samoopylovat.Na záchranuhmyz dokáže přenášet pyl na jiné květiny.

Hector F1

Hybridní předčasné zrání, opylené včely.Květy jsou převážně ženského typu.Odrůda je určena k pěstování v otevřené půdě.

Okurky malých velikostí, válcovité, zelené barvy se vzácnými hlízami.Hmotnost do 100 g. Sklizeň z keře dosahuje 4 kg.Chuť je výrazná;univerzální použití je možné jako okurky, konzervy, saláty.Odolné vůči nemocem.

Brownie F1

Nezraje tak rychle jako rané odrůdy pěstované na otevřeném prostranství nebo ve sklenících.Výška pouzdra není velká, větvení není vyjádřeno.Plody až do délky 9 cm s hmotností 100 - 110 g. Plodnost je dobrá - 11 kg na 1 čtvereční.m.

Chuť je příjemná, křupavá a hustá, bez hořké pachuti.

Lord F1

Hybridní odrůda s rychlým růstem a tvorbou ovoce do 45 dnů.Květy jsou samičího typu, středně velké keře, ne vysoké.Růst probíhá na otevřeném terénu chráněném před větrem.

Podle vašeho názoru nejlepší odrůda okurek pro pěstování skleníků?
  • ​​
Výsledky
Načítání ...

Zelenina střední velikosti - 10 cm s hmotností 120 g. Dobrá sklizeň, od 1sq.m. shromáždit až 13 kg.Bez ohledu na změny počasí,chráněno před virem plísní a mozaiky okurek.

Nejlepší odrůdy okurek ve stinných oblastech v zemi

Odrůda Popis odrůdy Popis ovoce
Murom 36 Superčasné opylování včel, pěstované na otevřeném prostranství.Ovoce po 40 dnech.Jeden a půl metru dlouhý.Velké listy. Dlouhá oválná zelenina s malými hlízami a černými hroty, hmotnost 80 g. Slupka je tenká, zelená, ne hořká.
Tajemství společnosti F1 Hybrid je samoopylovaný, vyzrálý.Délka rostliny je více než metr.Výsadba na otevřeném prostranství.K plodům dochází po 41 dnech.Netrpí cladosporiózou. Zelentsy jsou dlouhé, hrubé, husté, křupavé.Průměrná hmotnost je 120 g.
Moskevské večery F1
Není zralé, ale ovoce dozrává ve 43. den.Ženský druh květin.Včelí opylený vzhled.
Oválné okurky s bílými hroty.Hustý na dotek, křupavý, ne příliš šťavnatý.Kůže je tenká, tmavě zelená.Hmotnost zeleniny je 100 g.