Schémata podvádění cestujících ve veřejné dopravě.Nespadejte na trik!

Všichni cestující jsou si vědomi toho, že tašky a kapsy by měly být ve veřejné dopravě uzavřené a oči a uši jsou otevřené.Existují však nové systémy podvodu, z nichž ne vždy zachrání i ten nejstrapřízlivější pohled.Ale předem varováni, pak vyzbrojeni!Upozorňujeme na několik nových schémat klamání, která se nacházejí v autobusech, trolejbusech, minibusech ve špičce.

Obsah

Nepoctivý vodič

Sběrnice je přeplněná, vodič nechce vytlačovat zepředusalon na zadní platformu, takže žádají o převod peněz za jízdné.Zdálo by se, že není nic nového, částka byla převedena a bez doručení čekáme na lístek ... Dirigent převzal platbu, je vidět, ale není spěchat vrátit lístek zpět.Poblíž je další cestující, který vydal velký účet, ale nemá ani lístek ani změnu.

Jakmile lidé trochu opustili kabinu, cestující se zeptal na změnu a obdržel odpověď, která byla ve své jednoduchosti úžasná: „zaplatili jste?“A pokud by lidé stojící poblíž nezasáhli, chudák by nebyl schopen prokázat, že nejen zaplatil, ale také neobdržel změnu ani lístek!

Může existovat pouze jedna rada - v případě výletu během dopravní špičky držte maličkosti, přenášejte pouze malá množství a hlasitěoznámte salonu, že jste platbu převedli, a to současně a na požádánílístky.

Pokud je účet velký, neměli byste jej riskovat a zasílat jej prostřednictvím velkého počtu lidí.I zde existují schémata podvodu: za tyto peníze mohou dát několik vstupenek, dirigent „zapomene“ na změnu, nebo nepoctivý cestující vloží účet do rukávu, jeho kapsa prostě půjde na další zastávku.V důsledku toho jste účet ztratili, ale za jízdné jste nezaplatili.

Zakřivený řidič mikrobusu

Zde musíte být při placení debetní kartou opatrní.Ve velkých městech se již objevily platební systémy „Troika“, „Jitrocel“ a další.K odpisu dochází pomocí validátoru aplikovaného na kartu.A tady je situace: karta byla připojena, zelené světlo na validátoru svítilo, což znamená, že částka byla odepsána.A vypadá to, že cestující je spokojený, přechází na místo, ale tady je výkřik: „platba neprošla, vrácená.“

A co?Podávat kartu znovu?Ale tam bylo zelené světlo!Připojení ověřovatele znamená odepsat dvojitou platbu za jednu cestu.Existuje řešení - nevkládejte kartu.Měli jste na účtu peníze a upřímně jste se vyplatili, problémy s ověřovatelem jsou starosti řidiče.

Kategoricky odmítají vystoupit z minibusu, zavolat dopravní policii, nechat je vyřešit - stačí zmínit, že to stačí, aby nečestný „minibus“ dopadl na silnici.A pár rad: neměli byste kartu projít nesprávnými rukama, pouze řidičem a ujistěte se, že se zelené světlo na validátoru určitě rozsvítilo.

Doporučujeme přečíst:

Podvodníci v minibusu

Tento systém je jednoduchý a starý jako svět: sedadla řidiče jsou často obsazena jako poslední,Cestující přes tyto místa převádějí peníze - to není vždy výhodné.A podvodník bude jistě sedět za řidičem, takže v dopravní špičce bude „úlovek“ co největší.A tak cestující převádějí peníze, snad se sbírají kolem kabiny, pokud se na autobusové zastávce objevil velký dav a lidé už seděli ... Minibus dojel k další zastávce a podvodník vyjde se všemi vašimi penězi!

Druhá možnost: podvodník dává řidiči pouze přesnou částku, ale pokud potřebujete změnit, vloží účet do kapsy a rukávu.A cestující na konci kabiny může čekat na změnu z bankovky 500 rublů po velmi dlouhou dobu.Zloděj již odešel na nejbližší zastávce a cestující stále čeká.

Doporučení!Přesuňte částky přesně do výpočtu, měnu uschovejte a nepoužívejte bankovky v hodnotách větších než 100 rublů, pokud platbu nepředáte přímo řidiči.

Už jste někdy narazili na podobné situace v dopravě?
Výsledky
​​
Načítání ...