Schéma instalace střechy

V klasických štítových střechách existují pouze tři prvky: dva svahy a vnější roh zvaný hřeben.Co je to střešní údolí a kde se nachází?Tento prvek se vytvoří, pokud přidáte další prvky ve formě několika svahů nebo vikýřů.Ve vnitřních rozích vyžadují speciální hydroizolaci a nazývají se dotací.Budeme rozumět vlastnostem a rozmanitostem této konstrukční části a jak si vyrobit střešní endova na vlastní pěst.

Obsah

Endow Function

Endova znamená spojení dvou svahů ve složitých střechách s více štíty.Jedná se o jeden z nejsložitějších prvků střechy, který vyžaduje obzvláště pečlivé provedení technologie zařízení.Endova pro kovové dlaždice a jiné materiály plní následující úkoly:

 1. Kombinace rejnoků. Pokud je střecha vyrobena z jednoduchého plechu nebo měkkého materiálu, není při párování tolik problémů.Zařízení dotace z profesionální podlahy nebo kovové dlaždice však není jednoduchá záležitost, takže tento střešní materiál má výčnělky.
 2. Odchylování vody. Protože se tento prvek nachází ve vnitřním rohu svahů, do něj proudí veškerá dešťová a roztavená voda.Ukázalo se, že yandovy chrání podkroví a střešní koláč před vlhkostí.
 3. Zachování sněhu. V zimě zde shromažďuje velké množství sněhu více než na sjezdovkách.Proto musí prvek vydržet tak velkýzatížení a postupné rozmrazování ledu sněhem.

Konstrukce střechy z kovu by měla být doprovázena podrobnými výpočty a návrhem.Zohledňuje zatížení sněhem a odstraňování vlhkosti.

Na fotografii vidíte, jak správně nastavit yandov.

Různé varianty montáže

Různé varianty střech jsou znázorněny na následujícím obrázku:

Střecha se složitým krokvím systémem,obvykle mají několik bruslí a vnitřní rohy.Podle statistik existuje vysoká pravděpodobnost netěsností v drážkách mezi svahy.Tomuto problému lze zabránit přesným sledováním technologie instalace střechy vyrobené z kovu.Existují tři možnosti pro sestavení položky:

 1. Otevřeno. Pokud má střecha mírný sklon, je tato technologie preferována.Na spáru mezi svahy je položen speciální žlab.
 2. Uzavřeno. Na strmých svazích se používají uzavřená údolí.Chcete-li to provést, pevně dosedněte na střešní plechy a prvek samotný je nainstalován pod nátěr.
 3. Vázaná. Podle názvu na křižovatce jsou střešní plechy propleteny.Tím se vytvoří utěsněné spojení, které chrání před prosakováním vlhkosti.Obvykle se nanáší na měkkou střechu.
 4. ​​

Sběr údolí, drážka pro sousední dva svahy, používá se několik detailů: hydroizolace, údolíspodní, která zabraňuje pronikání vlhkosti pod střešní koláč, a horní endova, která je zodpovědná za krásu prvku.

Nářadí a materiály pro instalaci

Poté, co jsme zjistili, co je to údolí na komplexní střeše, můžemepokračujte přípravou k instalaci.Aby mohla výstavba probíhat bez přestávek, je nutné zakoupit potřebný materiál předem.Jinak hrozí snížená pevnost rámu krokve.Proto před zahájením stavby střechy s vnitřními rohy zkontrolujte, zda nejsou k dispozici tyto prvky:

 • střešní materiál (kovová deska nebo vlnitá lepenka);
 • úrovně konců, střech a hřebenů;
 • samořezné šrouby s těsnicími podložkami;
 • vodicí desky;
 • hranové desky;
 • hydroizolační fólie nebo membrána;
 • tmel;
 • ozdobné díly.

K provedení instalace by však měly být k dispozici vhodné nástroje:

 1. K oříznutí kovových prvků budou zapotřebí speciální nůžky, které mohou být elektrické nebo manuální.
 2. Akumulátorový šroubovák by byl vhodnější než práce na drátu.
 3. Kladivo střední velikosti.
 4. Měřicí nástroj, například pásková měrka.
 5. Stavební tužka, značka nebo křída pro značení.
 6. Stupňový schod, protože ne všechny prvky mohou být provedeny, zatímcona střeše.
 7. Kabely a lana pro pojištění práce ve výškách.
 8. Ochranné brýle pro řezání kovů a rukavic.

Instalační práce mohou být zahájeny až po zakoupení veškerého materiálu nezbytného pro údolí.

Pokyny k instalaci

Uvidíme, jak správně dotovat dotaci.Je důležité nejprve připravit pevný základ.Pomáhá odolávat dodatečnému zatížení sněhem a velkému množství roztavené a dešťové vody.Postupujte takto:

 1. V místě instalace drážky je důležité bednu posílit.Obvykle je vyrobena spojitá z hranové desky o průřezu 40x150 mm.Upevněte hřebíky ve vzdálenosti 600 mm od středu spoje.Tato konstrukce vám umožní rovnoměrně rozložit zatížení na krokvový systém střechy s více štíty.
 2. Kromě dalšího zesílení základny bude vyžadována hydroizolační vrstva.Rozkládá se v bedně, aby poskytla ochranu před vlhkostí.Pro větší spolehlivost by mělo být vyrobeno několik vrstev izolačního materiálu.
 3. Nyní se pomocí samořezných šroubů instaluje dotace pod kovovou dlaždici.Jedna z podmínek instalace vyžaduje překrývání střešního materiálu do vzdálenosti nejméně 200 mm.Pokud délka jednoho prkna nestačí k pokrytí celého rohu, pak se položí další drážky s přesahem 250 - 300 mm.
 4. Poté je možné pokládat kovovou dlaždici tak, že od středu drážky po okraj střešní fólie je 60 - 100 mm a klouby jsou ošetřeny tmelem.ProV místech kontaktu je upevněna samolepicí svorka a na ni je nanesena lepicí tmel.Při zakrytí střechy profilovaným plechem nebo kovovou dlaždicí věnujte pozornost rovnoměrnosti úhlových profilů.
 5. Nyní připevňují ozdobný roh nebo horní prkno údolí.Role spojovacích prostředků jsou speciální těsnicí šrouby s lisovými podložkami.

Technologie pro upevnění střechy údolí pod vlnitou lepenku se neliší od kovových tašek.

Tipy pro stavbu údolí

Aby tento konstrukční prvek střechy trval dlouho a nezpůsobil nehody v podobě netěsností, je důležité jej pevně připevnit k základně.Proto je spodní tyč pevně přišroubována k přepravce a všechny spoje a mezery jsou vyplněny pěnou.Pokud jde o horní lištu, zvláštní pozornost je věnována vzhledu.Při řezání jsou tedy rovné a snaží se nepoškrábat vnější vrstvu.Všechny samořezné šrouby používané k upevnění drážky jsou zašroubovány pouze do hřebene vlny střešní krytiny.

Pokud během instalace horního údolí došlo k chybám a zjevné vady jsou, je každých 30 centimetrů opraveno falešné údolí.

Aby se zachoval jednotný vzhled celé střechy, vybírá se údolí barevně s kovovou taškou.Doporučuje se provádět montážní práce současně se zastřešením a neodkládat záležitost o několik měsíců.Po dodržení všech instalačních podmínek se nemůžete obávat úniků a taková střecha bude trvat celá desetiletí.