Sankce za přiblížení k řece autem a do lesa v roce 2019

Plánujete si odpočinout s přáteli na dovolené a „jako obvykle“, jít k řece, postavit bivaku poblíž lesa a samozřejmě autem?Udělejte si čas.Nejprve vám doporučujeme prostudovat nová pravidla a sankce za jejich porušení.A pak už můžete naplánovat výlet nebo jej úplně opustit.

Obsah

Vjezd nebo přístup do lesní zóny autem

Právní rámec omezuje vstup a vstup na :

 • přírodní rezervace;
 • biosféra a další rezervy;
 • dendrologické, botanické zahrady;
 • státní, přírodní, národní parky.
Znalecký posudek
Karina Voskresenskaya
právnička s 20letou praxí
Zpravidla se před vstupem na území umístí označení.Pokud tomu tak není, můžete se proti tomu odvolat u soudu, ale pravděpodobnost vítězství je malá.

Před vstupem do houští nebo do parku byste se tedy měli ujistit, zda je zde zakázáno zaparkovat auto.

Porušení je trestné podle čl.8,39 správní kód do 4000 rublů.To je pro jedno auto.Trestní zákon vykládá oheň jako závažnější porušení a v souladu s čl.219 trest může být přísný až do podmíněného nebo skutečného trestu odnětí svobody.

Stanoviskoexpert
Karina Voskresenskaya
právnička s 20letou praxí
Pokud zapálení ohně vedlo k požáru, ve kterém byly rostliny, stromy potrestány 2let ve vězení.

Sankce za vstup do ochranného pásma vody

Rádi sedíme u rybářského prutu, ale nechte auto v blízkosti, zapomeňte na něj.Nyní musí být vozidlo ponechánonejméně 200 metrůod příboje.Nejen od začátku vodního zrcadla, ale od úrovně naznačené příbojem.

Máte rádi venkovní rekreaci?
Výsledky
Načítání ...

Podle vodního zákoníku Ruské federace je automobil na břehu.- hrubé porušení, jak dokládá čl.65. Regulační akt obsahuje řadu zákazů, a to i v souladu s čl. 84 odst. 15 písm.65- pohyb vozidel v ochranném pásmu vody, jehož délka přímo závisí na velikosti nádrže.
Znalecký posudek
Karina Voskresenskaya
Právník s 20letou praxí
V roce 2019 pokuta za opuštění automobilu po dobu delší než 5 minut, až 4 500 rublů - čl.8.42 zákoníku o správních deliktech.Pokud úředník překročí surfovací zónu, pokuta činí až 12 000 rublů a u právnické osoby až 400 000 rublů.

Je přísně zakázáno umývat auto poblíž nebo v jezírku,pokuty jsou stejné jako za porušení zóny ochrany vod.

Vůz bude muset zastavit s ohledem na parametry ochranného pásma vody:

 • do 10 km - 50 m;
 • 10-50 km - 100 m;
 • Od 50 km do 200 m.

Takže i když jste se rozhodli plavat, budete muset hodit auto nejméně 50 metrů od nádrže.

Kam se zastavit u řeky v roce 2019 bez hrozby pokuty?

Zvažte možnosti, za kterýchnedojde k porušení předpisů :

)

Myslíte si, že nové sankce jsou odůvodněné nebo ne?
Výsledky
Načítání ...
 • pobyt automobilu v blízkosti řeky ne více než 5 minut;
 • přístup k řece na kole.
Znalecký posudek
Karina Voskresenskaya
Právník s 20letou praxí
Možnost „Právě jsem dorazil“ bude fungovat, pokud je DVR deaktivován.V opačném případě mají bezpečnostní pracovníci právo požadovat odstranění záznamu pro ověření.

Jak napadnout pokutu

Advokáti nabízejí několik způsobů, jak problém vyřešit.Pokud napíšete protokol k odstranění poplatku u soudu, měli byste napsatv dokumentu je několik vět:

 1. Nesouhlasím .Pokud bude protokol podepsán vinným bez objasnění, nebude fungovat, aby jej zpochybnil.Postskript „Nesouhlasím s porušením“ a jasné vyjádření mého postavení v protokolu pomůže napadnout trest.
 2. Existuje záznam o potvrzení rekordéru .Tato věta funguje magicky.Registrátor potvrdí, že auto bylo ponecháno 50 metrů před ochrannou zónou vody, nebo že to bylo jen 5 minut v blízkosti nádrže.A to je přesně to, co by mělo být uvedeno v protokolu.

Poslední možností je odkazovat na nedostatečné objasnění práv a povinností.Pokud jste v protokolu napsali, že jste o pravidlech nevěděli, nejste obeznámeni s právními předpisy, dochází k porušení procesních pravidel.V takovém případě se soud může stát stranou oběti.