Samostatně výdělečně činní občané budou brzy muset zaplatit pokutu 30 000 rublů za daňové úniky.

Od 1. ledna 2016 se v Ruské federaci objevila nová daň, kterou budou platit samostatně výdělečně činní občané státu.Daň již byla nahlášena, ale projekt byl zvažován a nyní šéf Federální daňové služby informoval o své připravenosti prezidentovi V.V.Putinovi.

Obsah

Jaká bude nová daň pro samostatně výdělečně činné

Byla obdržena komplexní vysvětlení inovace.Předpokládá se, že mechanismus práce bude spuštěn prostřednictvím mobilní aplikace.Díky tomuto zařízení dostává samostatně výdělečně činný občan registraci u daňové služby, aniž by navštívil kancelář federální daňové služby.

Je také možné platit daň prostřednictvím žádosti, nejedná se o předkládání zpráv, ani o nulový zůstatek.Inovace podle pana Mishustina výrazně usnadňuje proces pro občany, kteří nepotřebují shromažďovat dokumenty, certifikáty.Kromě toho, podle příslibů vedoucího Federální daňové služby, povinné platby, včetně pojistného, ​​jsou již zahrnuty do sazby daně.

Jak to bude fungovat?

U samostatně výdělečně činných osob činí sazba daně 3% při práci s fyzickými osobami a 6% při práci s právnickými osobami.Daň může být použita na jednotlivce, kteří vydělávají více než 10 milionů rublů.a bez zaměstnanců.Daň bude vypočítána automaticky.To znamená, že peníze dorazily na účet, částka za úrokovou sazbu byla stažena, občan utrácí zbývající prostředky pro své potřeby.

Daň z příjmu fyzických osob není zdaněna sazbou 13%.K tomuobčan se bude moci účastnit důchodového a zdravotního pojištění.Takový zjednodušený zvláštní režim vám umožňuje nabývat služebního věku, a v případě období pracovní neschopnosti, jako je Rus s pojistkou systému CHI.

Kdy vstoupí zákon v platnost?

Návrh zákona prochází poslední přípravou na ministerstvu financí, poté bude projednán ve Státní dumě Ruské federace.Mechanismus je zahájen do pilotního projektu dne 01.01.2019, ale pouze ve 4 předmětech: regiony Moskva, Moskva a Kaluga, Republika Tatarstán.Na celém území Ruské federace bude platit zákon o novém daňovém systému od 01.01.2019.

Podle pana Mishustina systém za šest měsíců nabude na síle, zaběhne a budou viditelné možné nedostatky.A s pozitivním výsledkem experimentu bude představen po celé Ruské federaci.

Patříte do kategorie „samostatně výdělečně činný občan“?
Výsledky
Načítání ...

Sankce pro samostatně výdělečně činné Rusy

Sankce pro Rusy provádějící nezákonné obchodní činnosti dnes činí 500 rublů.Ale brzy, podnikatel, který není registrován jako samostatný podnikatel nebo právnická osoba, čelí pokutě v pokladně 30 tisíc rublů.

Spojené ruské iniciativysi klade za cíl přivést na právní úroveň „stínového podnikání“.A další návrh - zavedení nového daňového systému.Nejdříve ale první.

Státní duma Ruské federace obdržela od strany Spojeného Ruska návrh zákona, kterým se mění čl.14.1 Správní řád s cílem zvýšit pokuty za podnikání bez registrace.Tento nápad přišel na chuť ministerstva spravedlnosti, které si stěžuje na minimální pokutu 500 rublů, což je dnes nižší než státní povinnost podnikání.Registrace podnikání bude stát 1600 rublů u právnických osob a 800 rublů u soukromých podnikatelů.

Potřeba zvýšit pokuty

Úředníci jsou přesvědčeni, že 500 s.pokuta je velmi malá, je třeba ji několikrát zvýšit:

  • za první porušení uložit pokutu 5-10 tr.;
  • za následná porušení stejné povahy by měla být částka 20–30 tr

Zákonodárci věří, že takové částky plateb mohou být podnětem k tomu, aby se podnikání dostalo na právní základ.Platba takových částek je nerentabilní a není snadná.Dnes podniky bez registrace pracují zcela otevřeně, částka 500 p.málokdo vás nutí myslet.

Podle statistik roste počet podnikatelů, kteří nechtějí zaregistrovat své podnikání, v děsivém progresi:

  • 2015 - došlo k porušení předpisů a bylo uděleno pokutě 140 tun lidí;
  • 2017 - porušení byla odhalena a pokutována 10%více.

Každý Rus může vypočítat, kolik podnikatelů dnes neplatí státní pokladně daně.Pro nelegální prodejce je mnohem výhodnější platit 500 rublů.za měsíc a pokračovat v práci bez registrace, než zákonně platit daně, mzdy a další platby.Úředníci se domnívají, že tito nelegální přistěhovalci přímo ohrožují rozvoj legitimního podnikání v zemi.

Zvažuje se návrh odborníků, že spolu se zavedením nových částek pokut by bylo příjemné zavést systém pobídek pro ty, kteří chtějí vystoupit ze „stínu“.Na podporu své iniciativy autoři návrhu zákona tvrdí, že změny čl.14.1 Kodexu správních deliktů Ruské federace nebyl zaveden po dobu 10 let a během tohoto období došlo k řadě změn, které je třeba vzít v úvahu.

Připomeňme, že podobná žádost již byla doručena Státní dumě Ruské federace.Autory návrhu zákona byla skupina zákonodárného shromáždění Vologdské oblasti.Výše pokut byla zpočátku nižší, pouze 3 - 5 tr, ale již před prvním čtením autoři počet výrazně zvýšili.Možná úředníci zváží dvě účty najednou.