Samostatně výdělečně činné čekají na novou daň a pokuty za skrytí příjmu

Nová daň z příjmu z povolání (NAP) je zvláštní daňový režim, který se zavádí pro samostatně výdělečně činné občany.Zvažte hlavní parametry daně a možné problémy při skrývání příjmů samostatně výdělečně činných občanů Ruské federace.

Obsah

Hlavní parametry daně z příjmů z povolání

Rejstřík je poměrně široký:

  1. První etapa nového daňového režimu zahrnuje omezení příjmů až 2,4 milionu rublů.za rok;
  2. Samostatně výdělečně činný občan nemá právo najmout pracovníky.
  3. Návrh zákona stanoví druhy činností, v nichž samostatně výdělečně činní občané nemohou pracovat, jiné typy tento zákaz neimplikují.
  4. Podle místopředsedy vlády T. Golíkové bude sazba daně 4% za poskytování služeb fyzickým osobám a 6% za práci s právnickými osobami.
  5. Z této sazby (46%) budou převody do FSS 1,5%.
  6. Požadavek na placení pojistného na PFR, FSS od samostatně výdělečně činných občanů se zrušuje.

Slyšení návrhu ve Státní dumě Ruské federace a přijetí nového zákona se plánuje do konce roku 2018. Pilotní projekt bude zahájen v regionech Moskvy, Moskvy a Kalugy a Tatarstánu.Spolková daňová služba předpokládá datum zahájení pilotního projektu v lednu 2019.

Výpočet daně pro samostatně výdělečně činné občany

Tatarstánští odborníciOdhadují, že samostatně výdělečně činný občan nevydělává v průměru více než 30 000 rublů.za měsíc.Ukazuje se, že při sazbě daně ve výši 4% bude výše příspěvků vypočtena na 1200 rublů.za měsíc nebo 14 400 rublů.ročně - průměrný měsíční důchod v Ruské federaci.

Při sazbě daně 6% - měsíční platby dosáhnou 1800 rublů, roční částka činí 21 600 rublů.- takový je plat začínajícího specialisty bez zkušeností.

Patříte do kategorie „samostatně výdělečně činný občan“?
  • ​​
Výsledky
Načítání ...
Doporučujeme přečíst:
Trest za utajení příjmu

FTS bude kontrolovat příjmy a placení daní, má používat technologii ke kontrolevelká čísla, údaje o výdajích získaných z různých zdrojů, včetně ze systémů online pokladny.Jednoduchý výpočet příjmů a výdajů vám umožní získat přibližné ukazatele příjmů a identifikovat neplatiče.

Během prvního roku zavedení daně se neočekává žádný trest, federální daňová služba plánuje systém „zaběhnout“ a zkontrolovat jeho funkčnost.