Rusové začnou vybírat dolary.Na co se to dělá a jaké by mohly být důsledky?

Navzdory skutečnosti, že americký národní dluh překračuje rozumné hranice a národní měnu - dolar, není nijak podpořen, Rusové nadále nakupují „zelené“ a neponáhlí se vzdát svých úspor.Na síti se však objevila informační zpráva ze dne 21. září 2018, která uvádí, že ruské občany mohou být nuceni opustit americkou měnu.Ministr hospodářského rozvoje M. Oreshkin na Euroasijském ženském fóru podpořil myšlenku šéfa Státní banky VTB A. Kostina snížit vliv americké měny na ruskou ekonomiku.Záměrem není zakázat oběh dolarů obecně, ale odstranit „peníze“ z obchodního obratu.

Obsah

Proč je měna stažena?

Plán pana Kostina obsahuje mnoho bodů, které nebudeme jmenovat, řekneme vám pouze jednu věc: při vypořádání s dodavateli a kupujícími jiných států, například s eurem, jüanem, rublem, rychle přepnete na jiné měny.

Stále není známo, kdy přesně začnou proces výběru dolarů, ale v tom nejsou žádné minusy.Proč sponzorovat americké hospodářství aktivním poskytováním své národní měny vlastním aktivům?Každý rubl investovaný do nákupu dolaru občanem Ruské federace je opatřením měny osobními aktivy, ale jen málo lidí o tom přemýšlí a na bankovní radě vidí, že za 1 dolar již vydávají více než 66 rublů.A dokud si nakoupíme kousky papíru, americká banka je vytiskne donekonečna.

Otázky zůstávají

Je jasné, proč budou dolary odstraněny, ale proč odcházetEuro?Je to také cizí měna, která je „mladší“ než dolar a je podložena ne tak stabilními aktivy, jak bychom chtěli.

Proces výběru dolarů z oběhu obchodní hotovosti musí začít, a čím dříve, tím lépe.Na Západě, v Americe nemají rádi Rusko, a to je na dlouhou dobu.Program „dedollarizace“ je dobrý, ale vyvstávají otázky:

  1. Co se stane s obratem měny pro občany Ruské federace?Tak či onak, všechny procesy souvisejí s importem-exportem.
  2. V případě zablokování oběhu měny bude obtížné ji změnit v bance nebo směnárně?

Možná bude vláda raději přijímat extrémní opatření a zakázat používání dolarů na území Ruské federace.To se však již stalo, v SSSR měna cizích států neměla mezi občany volný oběh, ale pak nastal jiný čas a úplně jiná ideologie.

A k poznámce pro občany, kteří nadále nakupují dolary: na začátku roku 2018 již státní duma Ruské federace předložila k posouzení příkaz, aby všichni Rusové uzavírali své dolarové účty v bankách v určitý čas, aby se zbavili hotovosti výměnou americké měny.pro rubly, eura, další měnové jednotky.Návrh zákona zatím zůstal tím, co přesně dáhospodářské oživení není známo, ale skutečnost, že objednávka nebyla zrušena, ačkoliv to nepovedlo, je alarmující.Pokud vezmete v úvahu podobné akcie v jiných zemích třetího světa, pak ve Venezuele zákaz oběhu dolaru způsobil bezprecedentní zvýšení inflace, rozšíření stínového trhu.Jak to bude v Rusku, čas ukáže.

Bude mít podle vašeho názoru odstranění dolaru z oběhu vliv na život obyčejných Rusů??
)
Výsledky
Načítám ...

Stojí za to koupit si dolar teď?