Rozměry, typy a cena stropních profilů pro sádrokartony

Instalace sádrokartonových desek může být provedena dvěma způsoby - lepením přímo na základnu nebo připevněním k nosnému rámu.Poslední způsob instalace zahrnuje použití speciálních kovových profilů pro sestavení přepravky.Kromě toho se při výrobě rámu používá několik různých kovových prvků najednou - stropní a stojanové profily i vodicí kolejnice.

Pokud lepením sádrokartonu ke stropu lze získat pouze jednostupňový povlak, pak instalace na bednu umožňuje jedno a víceúrovňové konstrukce se skrytým osvětlením a vestavěnými lampami.Řekneme vám, jak zvolit nosné a stropní profily pro sádrokartony, jejichž rozměry a typy budou popsány v našem článku.

Obsah

Účel profilu pro sádrokartony

Stropní profil pro sádrokartony plní funkce nosného prvku rámu během instalace panelů na technologii rámu.Tyto produkty se nepoužívají při lepení listů k podkladu.

Technologie rámu má oproti bezrámové instalaci mnoho výhod:

 1. Instalace na nosnou bednu je vhodná do místností s nerovnými základnami.Díky této technologii nevyžaduje základní povrch speciální přípravu a nivelaci.
 2. Vady jsou skryté za sádrokartonem namontovaným na rámuzáklady, laické inženýrské komunikace.V takovém stropu můžete instalovat vestavěné osvětlení a skryté osvětlení.
 3. Díky kovovému rámu je struktura odolná proti vlhkosti, pevná a trvanlivá.
 4. Použití technologie montáže na rám umožňuje konstrukci víceúrovňových stropních konstrukcí.

Stropní profily GKL jsou vyrobeny z galvanizované oceli válcované za studena.Hlavním účelem nosných prvků z kovu je montáž laťování při vyrovnání stěn a uspořádání stropních systémů.Profily vytvářejí rámy pro výklenky, falešné oddíly a vestavěné skříně.

Druhy kovových profilů pro GCR

Kovové prvky se liší konfigurací průřezu a celkovými rozměry.Přicházejí s perforovanými a prázdnými policemi.Při montáži rámu se používají vodítka, stropní a stojanové prvky.V tomto případě jsou vodicí kolejnice označeny označením UD a stropem - CD.

Méně běžně používaným profilem je stropní vodicí profil, který je označen UW.Je vhodný pro konstrukci složitých povlaků složité konfigurace.Určitý typ nosných rámových prvků je vybrán v závislosti na šířce a výšce profilu, kroku jeho instalace a hmotnosti stropní konstrukce.Zvažte vlastnosti a velikosti každého typu zvlášť.

Rackový profil CD

Nosná lišta vyrobená z vysoce pevné oceli má speciální antikorozní galvanizovaný povlak.Tato položka je jinápevnost a používá se při instalaci falešných příček a víceúrovňových stropních konstrukcí.

Profil CD má délku 3 000 až 4 000 mm.Rozměry výrobku v sekci 27x60 mm.Každý výrobce používá ocel různých tlouštěk.Tento parametr se pohybuje od 0,4 do 0,6 mm.

Pozor!Požadované pevnosti stropní konstrukce je dosaženo určitým instalačním krokem nosných prvků.Obvykle je tato hodnota 400 mm, proto u jednoho produktu o šířce 1200 mm existují 4 profily.

Cena stropního profilu namontovaného na stojanu pro sádrokartony začíná od 1 $.K připevnění prvku ke stropu základny bude nutné zavěšení ve tvaru písmene U.Při instalaci konců této kolejnice vedou mezi policemi vodícího prvku, který je namontován na stěnách po obvodu místnosti nebo na okrajích rozdílu úrovní v odstupňovaných stropech.Pro zvýšení pevnosti CD kolejnice má profilované povrchy polic a zadní stěny.

Profil nosiče UW

Účel nosníku UW je stejný jako účel nosníku.Rozdíl však spočívá v celkových rozměrech sekce.Délka profilu je standardní a je 3 000 - 4 000 mm.Rozměry tohoto stropního profilu sádrokartonu se mohou lišit.Maximální výška je 40 mm a šířka se pohybuje mezi 5 až 10 cm. Ocel se používá pro výrobu až do tloušťky 0,6 mm.

Hlavním účelem kolejnice UW je instalace tvarovaných stropů.Pro výrobu první vrstvy tvarovaného povlaku se používají stropní a vodicí prvky a tvarovaný rám je vyroben z popsaných kolejnic.Police profilu UW jsou zcela hladké.Pro dlouhou životnost je zadní stěna profilovaná.

Důležité!Odpružení se používá k opravě prvku UW.Rovněž jej lze zavěsit přímo na rám horní vrstvy.

Vodicí prvek UD

Profil UD je nejžádanější.Jedná se o vodicí profil, který je namontován na stěnách po obvodu místnosti.Instaluje se také na spodní a horní část zakřivené a přímé hranice rozdílu úrovní ve víceúrovňových stropních konstrukcích.

Pro zajištění tuhosti bylo provedeno profilování na zadní stěně prvku.Profil police hladký.Délka UD produktu dosahuje 4000 mm a rozměry průřezu jsou 25x25 mm.Pro výrobu se používá ocelový plech do tloušťky 0,55 mm.

K dispozici jsou perforované a prázdné profily UD.První jsou určeny k našroubování upevňovacích prvků, pomocí kterých budou připevněny další části rámu.

Důležité!Vodicí prvek UD vykonává funkce podpůrného produktu, protože konce stropních profilů jsou navíjeny mezi jeho police.

Pomocné komponenty pro montáž rámu

K rychlému namontování nosného rámu na strop budete potřebovat nejen stropní profily, ale takénezbytné součásti, jakož i části a příslušenství:

 • Pro kroucení profilů jsou nezbytné samořezné šrouby LB, také nazývané blechy;
 • Samořezné šrouby TN-25 jsou určeny k upevnění sádrokartonových desek k přepravce;
 • podložky a hmoždinky vyrobené z plastu jsou užitečné pro namontování vodicího profilu na stěny;
 • děrované a nastavitelné závěsy jsou připevněny k základně kotevními klínovými prvky s antikorozním povlakem;
 • pro spojování stropních kolejnic v pravém úhlu použijte obousměrný konektor (je nutný pro víceúrovňové systémy a je připevněn krátkými samořeznými šrouby);
 • při pokládání kabelů kovovými profily se otvory proříznou (to lze pohodlně provést pomocí mechanické řezačky);
 • perforované závěsy se používají k upevnění latě ke stropu;
 • krabicové konektory se používají k propojení několika kolejnic v jedné rovině (jsou namontovány na západkách a vydrží 20 kg /m²);
 • pro spojení stropních profilů s jejich nedostatečnou délkou se používají speciální rozšíření (jsou připevněna k policím kolejnice pro samořezné šrouby);
 • místo krabicového konektoru můžete použít rohový prvek (umožňuje vám připojit se ke kolejnicím na stejné úrovni);
 • Prkna nemohou být spojena samořeznými šrouby, ale pomocí roztočů.

Kromě nezbytných součástí budete potřebovat vrták s kladivem pro vrtání otvorů ve stěnách a stropech, jakož i šroubovák, pomocí kterého můžete rychle šroubovatsamořezné šrouby.

Je třeba zmínit zvlášť o pozastaveních. Existují dvě varianty těchto produktů:

 1. K upevnění kolejnic ke stropu je nutná přímá perforovaná zavěšení.Délka produktu je 12,5 cm, uši sklopené.Jedno zavěšení vydrží 40 kg na metr čtvereční.
 2. Nastavitelná zavěšení kotvy mají speciální vazby, které vám umožňují nastavit výšku rámu.Kromě toho je maximální snížení povrchu stropu 1 m. Produkt vydrží zatížení 25 kg na metr čtvereční.

Klady a zápory kovových profilů

Kromě pevnosti a trvanlivosti kovových prvků, které se používají k sestavení ložiskové bedny pro instalaci nátěrů na sádrokartony,mají jinévýhody:

 1. Díky přítomnosti galvanizovaného povlaku jsou prkna spolehlivě chráněna před korozí, a proto lze bednu namontovat i na místech s vysokou vlhkostí.
 2. Výrobky z oceli nemají omezení životnosti.Jsou proto mnohem lepší než dřevěná bedna, protože dřevo se postupem času ničí, kazí se plísní a hnilobou.
 3. Pevnost a trvanlivost ocelových latí je také zajištěna skutečností, že je nezkazí hmyz a hlodavci, což nelze o dřevěné bedně říci.
 4. Dřevo je deformováno změnami vlhkosti a teploty v místnosti, což vede k deformaci povrchu stropu.Ocelové prvky jsou bez této nevýhody, proto je povlak v celém rozsahuživot bude vyrovnaný a hladký.
 5. Ocelový plech se snadno stříhá kovovými nůžkami.Navzdory vysoké pevnosti není šroubování samořezných šroubů obtížné.

Pokud porovnáme rám z ocelových profilů a dřevěné bedny, pak první nemá prakticky žádné nevýhody.Jedinou drobnou minus je, že výrobky z oceli jsou dražší než dřevěné latě.Taková cena je však více než vyvážena působivou životností.