Prosklený strop v koupelně a ložnici

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit místnost vizuálně vyšší, je nainstalovat lesklý nebo zrcadlový strop.Pokud chcete současně nastavit podsvícení za povrchem stropu, použijte skleněný strop.Zrcadlové a skleněné stropní povrchy lze realizovat pomocí různých materiálů.Pro tyto účely není nutné používat skutečné sklo ani zrcadlo, které díky své působivé hmotnosti může stropní strukturu velmi komplikovat.Můžete použít materiály, které úspěšně simulují zrcadlové a skleněné povrchy, ale samy o sobě mají malou váhu.

Obsah
Odrůdy skleněných stropů

Zrcadlo askleněné podhledy lze vyrobit pomocí následujících stropních systémů:

 • Armstrong podhledy;
 • návrhy kazet;
 • stojanové povlaky;
 • kazetové systémy.

Armstrongovy regálové systémy se často používají ve veřejných institucích, kancelářích a hotelech.Skládají se z viditelného rámu a stropních tašek, které jsou naskládány na nosné prvky.Lehčí celulózové desky se používají častěji, ale do buněk rámu se mohou ukládat panely ze skutečných zrcadel nebo skla.Celá struktura zavěšení může snadno nést hmotnost těchto materiálů.

V kazetových stropech se používají skleněné vložky, za kterýmisvětelné zdroje.Celá struktura je sestavena ze samostatných modulů.Současně nejsou viditelné rámové prvky a připojovací body.

Strop s zavěšeným sklem může být vyroben z regálových systémů.Jediný rozdíl oproti předchozím dvěma variantám spočívá v tom, že design se skládá z jednotlivých lamel z plexiskla.Kolejnice jsou namontovány na kolejnicích, takže mezi nimi zůstává malá mezera.Podsvícení je umístěno nad stropní konstrukcí.

Struktury kesonů sestávají ze samostatných buněk oddělených vyčnívajícími paprsky.Skleněné nebo zrcadlové vložky jsou namontovány ve středu buněk.Za průhlednými vložkami můžete nastavit podsvícení, které bude sloužit jako hlavní osvětlení místnosti.

Důležité!Skleněné a zrcadlové stropní konstrukce lze vyrobit podle individuálních projektů designérů.V tomto případě se používají různé systémy, struktury vyrobené ze sádrové omítky, kudrnaté tvary.

Výhody a nevýhody skleněných stropů

Osvětlený skleněný strop má hmotnostvýhody, mezi které stojí za zmínku následující:

Doporučujeme přečíst:
 1. Zrcadlový strop v koupelně nebo jiné místnosti vizuálně zvyšuje místnost a rozšiřuje prostor.Díky dobrému odrazu světla v místnosti se stává světlejším.
 2. Tyto stropy mají pozastaveny všechny výhodysystémy.Během instalace není nutné podstavec pečlivě připravovat a vyrovnat.Za zavěšenou konstrukcí jsou vady základů, inženýrských sítí a vyčnívajících stavebních konstrukcí.Ve stropním prostoru je umístěn tepelně a zvukově izolační materiál, který zvyšuje pohodlí místnosti.
 3. Za sklem je instalováno podsvícení, které bude hlavním zdrojem osvětlení.
 4. Tyto univerzální povlaky jsou vhodné pro instalaci do interiérů obytných a veřejných budov.
 5. Sklo a zrcadla jsou považovány za materiály šetrné k životnímu prostředí.Neaplikují prach, neshromažďují statickou elektřinu.Mikroorganismy je nezkazí.
 6. Povrch je při odchodu nenáročný.Lze jej prát čisticími prostředky, které neobsahují abrazivní látky.
 7. Materiál se nebojí vysoké vlhkosti a přímého kontaktu s vodou, takže může být použit ve vlhké místnosti a na místech se změnami teploty.
 8. Další výhodou těchto produktů je působivá životnost.Po řádné instalaci a údržbě bude povrch trvat déle než jedno desetiletí.
 9. Velký prostor pro realizaci nápadů na design.Na povrch můžete aplikovat fotografický tisk, malovat ručně a zdobit pískovacími vzory.
 10. Přijatelné stavební náklady.
 11. Možnost kombinace s různými zdroji světla a zařízením pro skryté osvětlení.

I přes množství výhod mají stropy se skleněnými vložkaminěkteré nevýhody:

 • , je-li struktura vyrobena z tvrzeného skla, může se při nesprávném zacházení snadno rozbít;
 • skleněné a zrcadlové stropní dlaždice vyrobené ze křemičitého skla mají působivou hmotnost, takže místo tohoto materiálu je lepší používat výrobky z plexiskla nebo plexiskla;
 • potíže s instalací (aby produkt dobře přilnul k povrchu, musí být bezpečně upevněn, aniž by poškodil přední povrch).

Důležité!Průsvitný samolepicí film se používá k ochraně obyčejných skleněných panelů před poškozením.I když je povrch poškozen, sklo se nerozbije na malé kousky a nerozpadne se.

Rozsah skleněných stropů v interiéru

Podsvícený plexisklový strop lze použít ve veřejných prostorách a v bytech.Neomezené možnosti, pokud jde o design, vám umožní navrhnout pokrytí stylu a účelu místnosti.Vzhledem k odolnosti vůči vlhkosti, odolnosti vůči extrémním teplotám a pevnosti lze takové struktury použít v jakékoli místnosti, bez ohledu na procesy, které v ní probíhají.

Pokud jde o domy a byty, skleněný strop v koupelně je krásná a praktická verze stropu.Produkt vizuálně rozšiřuje místnost, nebojí se vystavovat vodě a vysoké vlhkosti a je také odolný vůči plísním.

Zrcadlové dlaždice na stropě lze úspěšně použít v ložnici nebo obývacím pokoji.Díkypůvodní design povrchu (světla, pískovací vzory nebo tisk fotografií) takové struktury harmonicky zapadnou do interiéru místnosti a dodají mu zvláštní kouzlo a originalitu.Zrcadlový strop v ložnici může podle přání majitelů vytvořit romantickou atmosféru nebo nastavení paláce.

Doporučení!Mnoho moderních chodeb nemá dostatek přirozeného světla.K vyřešení tohoto problému pomohou zrcadlové stropy, které dobře odrážejí a lámou světlo.

Materiály pro výrobu skleněných a zrcadlových stropů

Stropní panely ze skla jsou zcela průhledné, matné, průsvitné, tónované, zdobené pískovanými vzory nebo fototiskem vyrobeným naprůsvitný film.V prodeji jsou také speciální skleněné panely s nízkou tepelnou vodivostí.

Pro výrobu dílů ze stropního skla se používá:

 • tradiční silikátové sklo, které je v továrně temperováno nebo opatřeno ochrannou samolepicí fólií;
 • lehký plexisklo je vynikající volbou pro lehký a praktický nástrop;
 • triplex - jedná se o speciální brýle, které mají třívrstvou strukturu a zvýšenou pevnost;
 • Systémy z barevného skla se vyznačují řadou metod pro jejich provádění.

Pokud jde o zrcadlové povlaky, pro jejich výrobu se používají tyto materiály:

Doporučená četba:
 • Tradiční zrcátka mají působivou hmotnost, proto jsou vhodná pro montáž pouze na pevný nosný rám připevněný k betonové základně.Lehčí zrcátka jsou vyrobena z plexiskla.Při lepení takových desek k podkladu je nutné zvolit pouze speciální lepidlo, které nekoroduje amalgám zrcadla.
 • Desky z polystyrenu potažené zrcadlem jsou lehké, za rozumnou cenu, snadno se instalují a snadno se udržují.Na zadní straně těchto produktů je samolepicí vrstva, která urychluje instalaci.
 • Pozor!Při výběru svítidel pro použití na strop s polystyrénovými deskami je třeba zvláště opatrně, abyste si nekoupili výkonná svítidla, která by mohla povlak zničit.

  1. Latované hliníkové stropy mají speciální zrcadlový povlak.Jsou namontovány na výztuhách připevněných k základně.Pokud používáte lamely s vložkami, získáte souvislý povlak.Bez vložek vytvářejí systémy s otevřeným stropem, pro které je důležité větrání stropního prostoru.
  2. Napjaté povrchy polyvinylchloridu se vyznačují rychlou instalací, trvanlivostí a krásou.

  Skleněné desky

  Tyto výrobky jsou vhodné pro instalaci v malé místnosti nebo se používají jako oddělené vložky v různých provedeních.Obvykle v prodeji najdete desky o rozměrech 300x300 mm nebo 600x600 mm.

  Deskové prvky jsou vyrobeny z akrylového sklanebo lehký plexisklo.Tradiční výrobky ze silikátového skla se díky své působivé hmotnosti používají méně často.Rozměrové desky mohou být vyrobeny z lehkého materiálu, který nebude podlahu silně zatížit.

  Důležité!Cena skleněných desek se pohybuje od 2-3 dolary a závisí na velikosti prvku a materiálu, ze kterého je vyrobena.Dražší desky z kolekce designérů jsou malované, řezané, potažené matným nebo strukturovaným filmem.

  Skleněné panely

  Panelové struktury se běžně používají v závěsných systémech Armstrong.Z desek s různou průhledností, texturou, barvou a vzory můžete vytvářet povlaky pro velké světlo, za kterými je namontováno skryté podsvícení.Ve stropním prostoru lze současně instalovat různé zdroje světla.

  Konečné náklady na panely závisí na materiálové a povrchové dekoraci.Nejlevnější panely jsou vyrobeny z matného plexiskla.Jsou to dokonce i desky s hladkými hranami, které stojí mezi 6-8 $.

  Zrcadlové PVC panely

  Pokud nalepíte zrcadlový film na plastové panely, získáte lehký a praktický stropní povlak.Takové výrobky přicházejí v různých velikostech a tvarech.Nejjednodušší způsob je instalace panelů z PVC na adhezivní bázi.Potřebují však pečlivé vyrovnání základny.

  Rozměry zrcadlových desek z polyvinylchloridu jsou zpravidla 1000 x 2600 mm a tloušťka je 0,1 cm. Akrylové panely mají tloušťkudo 3 mm a jejich rozměry jsou 1220x2440 mm.Cena jedné lepené PVC desky je 70 $ a bez samolepicí vrstvy bude produkt stát 50 $.Akrylové desky jsou dražší - 100 USD za talíř.

  Mezi širokou paletou zrcadlových a skleněných stropních nátěrů si každý spotřebitel vybere produkt, který svými vlastnostmi vyhovuje účelu a stylu místnosti.Navíc díky široké cenové relaci snadno najdete cenově dostupné produkty.