Profily pro zavěšené stropy s plovoucími linkami a náklady na práci

Stretch pavučiny jsou již dlouho jednou z nejpopulárnějších možností opláštění.Díky praktičnosti a trvanlivosti materiálu mají majitelé možnost vybavit složité zakřivené struktury a vytvářet různé vizuální efekty.Zjistíme, jaké jsou stoupající linie pro zavěšené stropy, proč jsou potřeba a jak dělat práci vlastníma rukama.

Obsah

Co jsou stoupající linie pro zavěšené stropy

Dekorativní příjem je možný pomocí speciálních profilů a svítidel.Profily pro stoupající stropy jsou vyrobeny z hliníku a jsou vybaveny speciální vložkou, kde je namontován pásek LED.Drážka může být s nebo bez zástrčky.

Profily bez pahýlů jsou považovány za praktické a pohodlné.LED diody v tomto provedení se vkládají kliknutím do drážky.Takový systém pomáhá měnit pásku tolikrát, kolikrát je to nutné, aniž by došlo k demontáži služeb odborníků.

Důležité!Konstrukční znak spočívá v tom, že profil pro stoupající stropy je prvkem rozptylu světelného paprsku, jakýmsi stínem.Rovnoměrné rozložení paprsku vytváří efekt stoupajícího stropu.

Co je prudce stoupající zavěšený strop

Rozdíl mezi konvenční zavěšenou konstrukcí a „beztížnou“ konstrukcí je použití speciální bagety pro prudce zavěšené zavěšení.stropy.Prvky jsou vybaveny speciálními mezerami pro montáž LED, reflektorů.Ale obvyklý materiál je vzat: PVC film, tkaná textilie.

Výsledkem je vynikající design, který má rozmazané hranice, což vytváří účinek beztíže.Skryté profily osvětlené paprskem vizuálně nemají oporu na stěnových panelech.Majitel může umístit světla po celém obvodu, místně nebo podél jedné zdi.Víceúrovňové stoupající strečové stropy zdobené fotografickým tiskem vypadají velmi pěkně.

Technologie instalace stoupajícího stropu s osvětlením

Uspořádání konstrukce se liší od obvyklého natahování fólie nebo plátna jen nepatrně.Hlavní věcí je koupit ten správný stoupající profil pro zavěšené stropy.Systém je upevněn po celém obvodu místnosti, v případě potřeby jsou vytvořeny kudrnaté části (vícevrstvé, stupňovité, zakřivené).

Dalším krokem je napětí tkáně.PVC fólie je natažena předehřevem, materiál - bez zahřívání.Nezkušený mistr udělá při práci mnoho chyb, takže je nejlepší svěřit tuto záležitost profesionálům.Specialisté provedou nejen instalaci samotného profilu, plátna, ale také nainstalují LED pásek.Pokud chcete jedinečnost a pohodlí, můžete připojit osvětlení k dálkovému ovládání a upravit osvětlení podle vašich potřeb.

Doporučení!Stoupající vypadat velmi pěkněstropy s LED různými barvami.Například fotografický tisk s obrázkem hvězdné oblohy je doplněn modrými světly a květinovými tisky - červenou, zelenou.Pomocí dálkového ovladače můžete přepínat řešení osvětlení odstínů a vytvářet tak v místnosti jedinečnou atmosféru.

Nástroje a materiály pro práci

Pro dokončení stropu bude pro velitele užitečná následující sada:

 • ) textilie nebo PVC fólie;
 • spojovací materiál;
 • stropní profily;
 • LED pásek;
 • maskování průsvitné pásky;
 • tepelná pistole (pokud je fólie natažená);
 • úroveň;
 • nůžky na řezání profilů;
 • marker;
 • stavební šňůra;
 • stěrkový nůž pro doplňování bagety.

Hodí se trvanlivé a stabilní schodiště a osobní ochranné prostředky.Při tahání PVC fólie je nutné používat niťové rukavice, jinak zůstanou na plátně otisky prstů.

Výběr profilu pro stoupající strop

K dispozici je několik typů baget.Specialisté navrhují následující možnosti profilu v závislosti na myšlence majitele:

 1. Aby se světelný paprsek rovnoměrně rozptyloval podél zdi , používá se profil stěny KP 4003.Nejlepší je kombinovat s průsvitnými malbami.Nevýhodou je, že drážka profilu je pak blokována páskou, aby bylo možné vyměnit pásku LED, je nutné rozebrat celý panel.
 2. Pokud vezmeteprofil KP 2301 , můžetevyměňte pásku bez odstranění plátna.Je také doplněna průsvitnou páskou, která přenáší až 90% světelného paprsku.Vysoká čistota reprodukce světla a barev je zvláště výhodná při uspořádání vícebarevných přípravků.
 3. Pokud chcete spojit dvě plátna různých struktur, se strukturovanými nebo barevnými rozdíly, vezměte profilKP 4075.Tento spojovací prvek pomůže uspořádat stoupající strop vlastními rukama.Flexibilní systémy se hodí při vytváření křivočarých struktur, které lze namontovat jak na stropní základnu, tak na nosník.Při vytváření víceúrovňových stropů je podsvícení namontováno do výklenku ve středu profilu a poté je zakryto vložkou.Plátno je připevněno na obou stranách pásky, což je velmi výhodné.
 4. PL 75je přechodový profil, který se používá pouze ve víceúrovňových zavěšených stropech.Stoupající profil je doplněn drážkami, kde páska zapadne na své místo, film je upevněn na harpunách, páska, upevňovací zóny jsou uzavřeny rozptylovým plnivem.

Doporučení!V prodeji jsou profily KP-2, NP-5.Jsou zobrazeny pro uspořádání víceúrovňových strečových stropů, ale existuje rozdíl - neexistuje lišta, což znamená, že propustnost světla je mnohem lepší než při použití profilu PL 75.

Výběr profilů proprůsvitné fólie, - vezměte model KP 4003, neprůhledné textilie nebo filmy - KP 2301. V obou případech se získá rozptýlené světlo, které jemně narušuje hranice.

Variace osvětlení pro stoupající strop

Řešení strukturálníchfunkce, je čas přejít na podrobnosti.Jaký druh podsvícení?Nejčastěji je namontován pásek LED, doplněný spínačem, dálkovým ovládáním.Je však možné vzít reflektory.Svítidla se vybírají s ohledem na maximální ohřev až do +40 C. Pokud bude více, plátno se roztaví, vyschne a praskne.

Možnosti montáže podsvícení:

 • zvýrazňující celý obvod stropu;
 • osvětlení jedné strany /stěny;
 • zvýraznění zakřivené struktury, stupně, výklenku;
 • umísťování do středu nebo vytváření kudrnatých vzorů;
 • místní zvýraznění vzorovaného plátna, například osvětlení fotografického tisku.

Vše záleží na představivosti majitele, zkušenostech mistra a finančních schopnostech.

Postupné pokyny k instalaci prudce stoupajícího zavěšeného stropu

Práce začínají přípravou areálu.Veškerý nábytek by měl být odstraněn, aby se maximalizoval přístup ke stropu a stěnám.

Algoritmus prací, jak vyrobit strečový strop s osvětlením:

 1. Rozhodněte se o konstrukčních vlastnostech a nuancích stropů.Vypočítejte a nakupte správné množství materiálu, spotřebního materiálu.
 2. Je-li výzdoba základny pevná, nemusíte ji odstraňovat.Ale při odstraňování omítky, barvy, tapety - to vše je odstraněno, vyčistěte základnu.Bezprostředně uzavřete trhliny, švy, trhliny.V případě potřeby položte zvuktepelná izolace.
 3. Po dokončení čištění stropu proveďte označení.Najděte nejnižší úhel v místnosti, odložte výšku zavěšeného stropu - poznámka.Podobný postup se provádí ve všech rozích, poté se stavební šňůrou odrazí rovnoměrná čára - to je hranice pro upevňovací profily.Pomocí roviny laserem vyrovnejte rovinu.

Důležité!Vybavením křivočarých struktur, výklenků, dalších prvků, je nutné vzít projekt jako základ.Jinak budou pavučiny napnuty nerovnoměrně.

 1. Vodicí kolejnice v řadě, upevněné hmoždinkami, rozteč 10-15 cm.
 2. Nyní stropní profily.Jsou namontovány na základně, ale můžete paprsek předšroubovat a na něj již hodit profily.Trám je nutný, pokud jsou stropy vyrobeny ze sádrové omítky, překližky - takto bude víceúrovňová konstrukce nebo výklenek, výčnělek bude silnější.Montážní rozteč je 8-15 cm.

Tip!Aby byl zakřivený obrázek hladký, je profil oříznut podél žeber a poté se ohýbá na místa pitvy.

 1. Vložte pásek LED do drážky, zacvakněte a zkontrolujte připojení.Po testování systému podsvícení napněte pás.
 2. Před napnutím fólie se místnost zahřeje na +50 ... + 60 C. Instalace se provádí na harpunách, které musí být umístěny do drážek a zacvaknuty na místo.Udržujte teplotní režim až do konce instalačních prací.Začněte z úhlů umístěných na opačných stranách.Poté opatrně upevněte harpuny a jděte směrem ke středu.

Poradenství!Aby se úsek natahoval rychle a efektivně, plátno se rozprostře na podlahu, poté se zavěsí na dočasné strie a upevní se.

 1. Látkové materiály se nezahřívají, instalace začíná od středu nejdelší stěny.Montážní technika: Pomocí špachtle se zaoblenými okraji opatrně vložte látku do profilové spony.Přesuňte se ze středu do rohů, projděte celým obvodem tak, aby rohy doplňovaly palivo.Přeřízněte přebytečný materiál nůžkami a zakryjte oblast kloubu výplní.

To je všechno.Zbývá dát maskovací pásku do rozptylu světla.A pak zakryjte technickou mezeru mezi stěnou a stropem pružnou vložkou, šňůrou.Aby bylo jasnější, podívejte se na instalaci stoupajícího stropního stropu, video od profesionálů vyřeší všechny problémy.

Náklady na instalaci prudce stoupajících stropů

Abychom dosáhli kvalitního výsledku vašich nápadů, je lepší svěřit práci pánům.Když se dozvíte o ceně stoupajících podhledů, musíte okamžitě určit strukturální vlastnosti, typ materiálu, osvětlení a oblast použití.Například v kuchyni je racionálnější natahovat PVC fólii a v dětském pokoji je vhodnější textilie - jsou hypoalergenní.Všechny nuance ovlivňují náklady na práci, která začíná od 28 do 33 USD za m2.

Tipy odborníků pro výběr a instalaci

Zkušení řemeslníci vřele doporučují, aby začátečníci začali pracovat.Kromě zkaženého materiálu a plýtvání penězi majitel nic neobdrží.Ale pokud máte schopnosti pracovatprofil, vhodné nástroje a materiály, veškerá práce netrvá déle než 2-3 dny.

Nejčastější chyby:

 1. Špatně koncipované osvětlovací zařízení.Je nutné předem vypočítat počet žárovek, typ LED, potřebu připojit časovač, dálkové ovládání zapnout a vypnout.Je jednodušší a pohodlnější vzít konvenční zařízení bez dalších funkcí: to stojí méně, vydrží déle.
 2. Neexistuje předběžný přehled, pracovní plán.Pokud to stále dokážete udělat okem při tažení jednoduchého pásu, pak vytvoření víceúrovňových struktur, zakřivených tvarů, výklenků bez selhání vyžaduje přesný schematický plán s vyznačením délky a šířky prvků.

Můžete namontovat podsvícení odděleně od plátna, tato nezávislost umožňuje rychle měnit LED diody, pokud jsou unavené nebo vyhořelé.Použitá monochromatická páska RGB je novinkou s barevným ztvárněním až 90%.Sada okamžitě prodává vložku s reflexní vrstvou, která pomáhá rozptylovat světelný paprsek a poskytuje dokonalý efekt stoupajícího stropu - což je konečný cíl majitele.