Proč je řetězová pila pokřiveně řezána a jak problém vyřešit sami

Mnoho lidí má problém s motorovou pilou.A celá věc není neschopnost zvládnout nástroj.Je docela obtížné sami určit důvod.

Zkušení řemeslníci okamžitě uvidí, co je špatného, ​​a dávají rady začátečníkům.Po prostudování konkrétních příznaků můžete pochopit, co bylo v této situaci zásadní.

Obsah

Proč řetězová pila začala křivě řezat?

Existují pouze 3 důvody, proč řetězová pila při řezání odchází:

  1. Nerovnoměrné broušení zubů.
  2. Zrychlené opotřebení pilového kotouče.
  3. Použití nesprávného řetězce.

Poruchy se projevují tím, že pila dělá zakřivené řezy.To je plné mnoha důsledků.Pokud je řezaný strom ve výstavbě, nikdo ho nepřijme s křivkami a to bude mít za následek ztráty.

Při této operaci se pneumatika zhoršuje v blízkosti pily, kterou lze později vyměnit.Ale u drahých modelů řetězových pil jsou pneumatiky velmi drahé, je obtížné je vyměnit a jen málo lidí si s tím chce pohrávat.

Opotřebovaná souprava pily

Stává se, že části, které podléhají těžkému pracovnímu opotřebení v průběhu času.Jedná se o normální proces, pokud k němu nedojde v krátké době.

K ověření zjištěného problému je nutné odstranit řezný prvek a prohlédnout rovinu pod ního.Obzvláště pečlivě musíte zkontrolovat od konce, protože je velmi pravděpodobné, že se jedná o problém.

Ve vztahu k sedací drážce se vyhodnocuje, jak se pneumatika opotřebuje na obou stranách.Při správném provozu se pneumatika opotřebuje rovnoměrně.

Máte na farmě řetězovou pilu?
Výsledky
Načítání ...
K vyřešení problému budete muset vyměnit hranu, která je náchylnější k opotřebení..

Abyste mohli pneumatiku rovnoměrně brousit, musíte ji pravidelně obracet.

Po odstranění staré pneumatiky se zkontroluje také mazací systém.Protože při nedostatečném mazání prvků dochází k nadměrnému tření a je nevyhnutelné zrychlené opotřebení.

Nerovnoměrné broušení zubů

Pokyny pro řetězové pily uvádějí, že všechny zuby jsou broušeny ve stejné vzdálenosti, bez ohledu na to, na kterou stranu.A mistři, kteří znají toto pravidlo, se s tímto problémem nikdy nesetkají.

Pokud v nedávné době před provedením vzhledu ostření zakřivení, byla s velkou pravděpodobností nesprávná.

Aby se tomu zabránilo, je to lepšíNaučte se zaostřit řetěz sami.To by mělo být provedeno včas, dokud nebudou zuby kratší než ostatní.Tato situace situaci komplikuje.Po každém použití pily je lepší zkontrolovat opotřebení zubů.

Použití nesprávného řetězu

Pneumatika pilové pily má několik nuancí.Jednou z nich je šířka drážky pro řetěz.Může to být úplně jiné.

Pokud vezmeme jako příklad řetěz s osazením 1,3 mm a namontovaný na pneumatiku se sklonem 1,5 mm, potom tahem za řetěz, nemusíte si všimnout rozdílu.Když ale úsek trochu oslabí, povede řetěz 0,2 mm k jedné straně a řez pily se opět zkroutí.

Používáte v zemi často řetězovou pilu?
Výsledky
]
Nakládání ...

Aby se tomu zabránilo, při nákupu dalšího řetězu se nazývají přesné rozměry uvedené v pokynech výrobce, nikoli značka pily.

Stejná značka může mít modely s různou šířkou rozteče, takže se nemůžete spoléhat na samotné jméno.

Pokud pokyny již nejsou k dispozici, můžete zkontrolovat rozměry pomocí posuvného měřítka.

Rychlá reakce na problém povede k jeho snadnějšímu vyřešení.Jakmile si všimnete prvních příznaků, okamžitě stojí za to odstranit problém.Protože časem neopravené zhroucení povede k ještě větším problémům.