Proč dobře informovaní lidé nikdy nevyhazují mandarinky

Jako dítě jsem často zůstával u babičky a pořád jsem věnoval pozornost látkové tašce s mandarinkami.Samozřejmě jsem pak nevěděl, jaké zázračné vlastnosti mají.Později jsem zjistil spoustu receptů.

Jednoduché tipy

Tomu nebudete věřit, ale slupka mandarinky umožňuje moderní hospodyňce výrazně ušetřit, zlepšit její zdraví a doplnit její make-up:

  • Aromaterapie .Pomocí těchto citrusů můžete naplnit místnost příjemnou vůní.K tomu položte kůru na plech a pečte v troubě sedm minut.
  • Jam .Také z citrusových slupek se získá skvělý džem.Stačí jednou takovou mňamu uvařit, abyste okamžitě pochopili, jak úžasná je chuť výsledného jídla.Kromě toho dokonale stimuluje imunitní systém.
  • Chlazení .Pokud namočíte hrst mandarinky do vroucí vody, pomůže snáze přenést nachlazení a bronchitidu.K tomu nechte tekutinu vyluhovat po dobu tří hodin, namažte léčivou směs a přidejte několik polévkových lžic medu.Získáte tak nejen zdravý, ale i chutný nápoj.Použijte topo malých částech po celý den.Takže se zbavíte tepla, nasyťte tělo vitamíny a nemoc postupně ustupuje.
  • Hyperglykémie .Mandarinka slupka pomáhá normalizovat vysokou hladinu cukru v krvi.Za tímto účelem oloupejte tři mandarinky, naplňte krusty litrem vody a vařte.Výslednou infuzi použijte během dne místo čisté vody.
  • Akné a vrásky .Mandarinky mohou snadno konkurovat akné kosmetice a krémům z ochablé pokožky.Jedna tinktura stačí ke změně stavu pokožky obličeje k lepšímu.Nalijte mandarinkovou kůru sklenicí minerální vody (doporučujeme použít Essentuki) a tekutinu vylijte během dne.Poté otřete obličej výsledným tonikem.

Jedna taková infuze mi stačí na týden.Dříve jsem si myslel, že výrobky z obchodu jsou efektivnější.Ale v důsledku toho jsem si vážně zničil kůži.A trávil jsem spoustu času zotavováním, používáním lidových prostředků.

  • Scrub .Nejvíc ze všeho miluji mandarinkový peeling.Citrusové plody mají vynikající exfoliační účinek a povzbuzující aroma dává skvělou náladu.Předpis je dost jednoduchý.Nastrouhejte slupku, osušte a použijte podle pokynů.
  • Citrusové koupele .Při koupání lze do vody přidat mandarinky.Takové koupele nasycují pokožku vitamíny a dodávají jí příjemnou vůni.
  • Posílení nehtů .S citrusem můžete viditelnězesílit nehtovou desku.Nehty přestávají odlupovat a barva nabývá zdravého stínu.Chcete-li to provést, pravidelně utírejte nehty mandarinkovou kůrou.