Proč byste neměli vyhazovat zbytky stavebních materiálů: výhody v zemi a v ekonomice

Stavební materiály zůstávají téměř vždy po opravách, nezbavte se okamžitě přebytečného linolea, potrubí, cihel, dlaždic.Všechny tyto stavební materiály se mohou hodit při rafinaci osobního pozemku nebo chaty.Dělají dekorativní zahradní dekorace, cesty mezi postelemi, ploty, podpěry pro ovocné keře a mnoho dalšího.Jaké materiály se tedy mohou hodit a které lze vyrobit?

Obsah

Větrací potrubí a kovový profil

Zbývající části ventilacePotrubí může být vynikajícím základem pro vytvoření venkovního drenážního systému.Za tímto účelem je potrubí rozříznuto na polovinu a používá se jako okap k odtoku vody, která je připevněna ke střešní cloně.Pozinkovaný kovový profil bude vykonávat funkci vypouštění dešťové vody do zahrady nebo speciální přívod vody, reprezentovaný jakoukoli ocelovou nádrží v zemi.

Používáte zbytky stavebních materiálů v budoucnosti v každodenním životě?
  • ]
Výsledky
Načítání ...

Palubování

) Zbytky vlnité lepenkybude skvělým plotem do zahrady, kde musíte chránit zeleninové plodiny před růstem plevelů.Tyto listy se často používají jako záloha pro malinové keře.Stačí je vykopat do půdy do hloubky 10-15 cm po obvodu lokality, která potřebuje plot.

Kousky cínu

Praktický materiál se snadno ohýbá, dá se mu libovolný tvar, takže existuje mnoho možností pro použití kusů cínu.Například z nich jsou vyrobeny originální svítidla neobvyklých tvarů a různých velikostí.Zbytky cínu lze snadno přeměnit na neobvyklé urny nebo popelníky, které lze umístit na letní chatu.Pokud zůstanou velké kusy oceli, budou sloužit jako základ pro vytváření květináče a květináče.Kousky cínu se také často používají pro ploty plotu, podpůrné větve stromů atd.

Boj cihel a cihel

Cihly budou vynikajícím materiálem pro stavbu základního plotu pro květinovou zahradu nebo ohraničující postele.Vykopejte dost celých cihel do země a provizorní plot je připraven.Pomocí cementu je možné vytvořit cihlové dekorativní zámky pro ozdobu infield, stojany pro příslušenství.Lemované cihlové sloupy mohou sloužit jako pevný základ pro budoucí lavičky a stoly v zemi nebo v altánu.

Kousky desek a překližky OSB

Takový stavební odpad může být vynikajícím materiálem pro vytváření ptačí budky, přitahující pozornost zahradních asistentů bojujících proti škodlivému hmyzu.Překližka bude vynikající základnou pro střechu ptačí budky.Je-li na území letní chaty plánována výstavba malých architektonických forem, mohou jako součást bednění sloužit kusy desek OSB.Často se vyrábí zahradní nábytek nebo zahradní figurky, stačí se vyzbrojit elektrickou skládačkou.

Kusy linolea

Samozřejmě je nemožné vytvořit silnou podlahu z kusů linolea, ale taková úprava podlahy v venkovském domě bude vypadat velmi originální, pokud zkombinujete několik linoleakousky různých barev a velikostí.Výsledkem je patchworkový koberec na podlaze.Častěji se k ničení plevelů používají kousky materiálu, stačí položit plátna na místa, kde rostou plevele, například u plotu nebo mezi postelemi.Fleecy linoleum je naskládáno vzhůru nohama, aby se snížil klouzavý efekt.Voda nezůstane na povrchu povlaku, pokud v ní budou vytvořeny malé drenážní otvory.

Pokud existuje velmi málo linolea, lze z něj vyrobit univerzální a vysoce pevné lepidlo.Za tímto účelem jsou zbytky podlah rozdrceny a rozpuštěny v acetonu.Připravená směs se odloží do uzavřené skleněné nádoby na 2 až 3 dny, načež se připravené lepidlo může použít k lepení papíru, lepenky, dřeva, plastu.

Také kusylinoleum může být použito na čalounění lavic a stolů v zemi, což výrazně zjednoduší péči o zahradní nábytek.Toaletu na ulici lze také potahovat linolea, což zajišťuje lepší těsnost.

Keramické dlaždice

Z hospodářského hlediska jsou zbytky keramických obkladů a mozaik v zemi jednoduše nenahraditelné.Malé kachlové čipy slouží jako dokončovací materiál do suterénu domu, což vám umožňuje chránit jej před vnějšími vlivy.Kromě toho mohou novou slepou oblast pokrýt keramické dlaždice.Pokud zbývá jen velmi málo dlaždic a jedná se o malou drobeček, můžete je ozdobit figurkami v zahradě.

Plastové PVC panely

Dachy a přístavby jsou poměrně často obloženy plastovými panely zevnitř.Takový stavební materiál je relativně levný, takže PVC panely se často kupují s marží.Zbývající dlaždice se mohou hodit při vytváření miniaturního plotu pro oddělení postelí nebo zvýraznění jednotlivých částí přední zahrady.Zvláštností materiálu je, že je docela odolný.

Desky lze malovat v různých barvách, což vytvoří jedinečný dekor květinových záhonů.Plast bude dobrou volbou pro výrobu střech malých zahradních budov.A pokud spojíte plastové panely se dřevem, můžete udělat atraktivní afunkční okenice pro venkovské domy.

Existuje mnoho možností praktického využití zbytků stavebních materiálů v zemi.Zbývá jen poradit se zkušeným letním obyvatelům nebo propojit vlastní fantazii a výsledek nebude dlouho trvat!