Připravte se, váš televizor bude vypnut na začátku příštího roku

Od 10. ledna příštího roku nebudou televizory mnoha občanů přijímat federální kanály.Režim analogového vysílání je přerušen z důvodu realizace projektu přechodu na digitální vysílání.Abychom vysvětlili tento proces, efektivitu práce, uspořádalo se briefing s E. Petkinou.Režisér Kaluga ORTPC poskytl podrobné informace o tom, jak bude proveden přechod televize na „digitální“.

Obsah

Kdo bude ovlivněn?

Ne všechny.Inovace by měla být zavedena v osadách s populací nejméně 100 tisíc lidí.Zejména v oblasti Kaluga v Kalugě opustí Obninsk analogovou televizi.Vzhledem k úplnému dokončení digitální sítě bude v regionu 99% sledovat vysílání v moderním digitálním vysílání.

Zahájený projekt zahrnuje zavedení 10 federálních digitálních kanálů.Zatím existuje pouze jeden multiplex, v listopadu 2018 bude uveden do provozu druhý, což znamená, že bude možné vysílat 20 digitálních rozhlasových kanálů ve „digitálním“ formátu.Populace Kaluga už může těchto změn využít.

U všech, kteří již přešli na satelitní TV nebo kabelové sítě, se neočekávají žádné změny.Televizory produkované později než v roce 2013 mohou také přijímat kanály „v digitální“, proto by měl vlastník zahájit automatické ladění a zařízení bude dělat vše samo.

Kolik stojí a komu zaplatit?

Staré přijímače, jejichž rok výroby je podle technických údajů starší než 2013důvody nebudou moci přijímat digitální vysílání.Standardní televizor DVD-T2 je vyžadován, pokud není, ukončit nákup nového televizoru nebo speciálního set-top boxu.Předpony jsou již obeznámeny s obyvateli megacit, kteří chtějí přijímat příjemné emoce ze sledování televize - „číslo“ poskytuje lepší přenos.

Pokud jde o sortiment a ceny konzolí, odhaduje se, že nejlevnější jednotka je 800 p., A ta, která je novější a „chladnější“ z 1300 p.Při nákupu zařízení je důležité určit vzdálenost k překladači.Pokud překročíte délku 10 km, nemůžete se obejít bez pouliční antény.Může to být jediná anténa s více připojeními.

Vnitřní anténa s decimetrovým dosahem pomáhá pouze v případě, že vzdálenost k překladači je menší než 10 km.Příjem digitálního signálu je však zdarma.

Určení režimu, ve kterém televizor přijímá signál

Věnujte pozornost písmenu „A“ pod logy „prvního“, „pátého“ kanálu, NTV - pokudto je, analogový režim.Musíte si koupit předponu, kam se nikam nedostanete.Samozřejmě, pokud chcete sledovat potřebné programy.

A proč je to všechno nutné?

Cílem transformace vysílání je vytvořit jasný obraz."Digit" není srovnatelný s analogemvysílání při přenosu, barevné rozlišení.Pokud je analogový signál ovlivňován podmínkami přenosu, digitální vysílání nepodléhá těmto změnám.U „digitálního“ obrazu se nemusí vůbec objevit, ale pokud ano, je to výlučně v nejlepší kvalitě.Žádné vlnky, tečky na obrazovce, další šum - jen jasný obraz a přenos.

Přechod navíc řeší otázky uvolnění kmitočtů vzduchu v rozsahu decimetrů.Frekvence mají také svůj fyzický limit, který je již „na okraji“.Výhodou digitálního vysílání je také to, že dokáže na jedné frekvenci pojmout i desetikanálový televizní balíček a několik rozhlasových stanic plus.Analogová televize takovou příležitost nemá.

Stále máte otázky?Můžete volat na „horkou linku“ - telefon 8-800-220-2002.Volání je pro obyvatele Ruska zdarma.

​​

A pokud máte negativní myšlenky, je lepší okamžitě přemýšlet o tom, kolik volného času se objeví bez televizních kanálů pro další zajímavé věci!Dlouhodobé sledování televizních programů může vést k duševním onemocněním.