Příprava a povrchová úprava sádrokartonového stropu pro malování

GKL listy - materiál je praktický, pohodlný a levný.Vzhledem k sadě kvalit jsou výrobky považovány za nejlepší pro opláštění nerovných stropních rovin.Ale před uvedením stropů do provozu musí být řádně navrženy.Finální tmel a broušení jsou fáze, které nelze přeskočit.Ale jak zatmelit sádrokartonovou desku na strop pro malování, proč to udělat a jaké nástroje jsou potřeba - budeme se podrobněji zabývat.

Obsah

Proč je sádrokartonový strop před natřením tmelem

Strop tvořený sádrovou omítkou je poměrně plochý povrch, kde se ohyby a výškové rozdíly, štěrbiny objevují pouze ve spojích, v bodech zašroubování hardwaru.Tyto hrboly budou muset být tmel.Cílem je dát rovnou rovinu, aby barva neodhalila vady na hotovém povrchu.

Doporučení!Při přípravě sádrokartonového sádrokartonového stropu pro malování s lesklými kompozicemi musí být podklad obzvláště opatrně vyrovnaný.Lesklá vrstva okamžitě zobrazuje všechny hrboly a zdůrazňuje vady základny.

Proces je komplikovaný při dokončování víceúrovňových nebo složených struktur.Tento proces zahrnuje odvození rovnoměrnosti úhlů vnějších, vnitřních zón sousedících se stěnou, zakřivených prvků.

Stupně omítání sádrokartonového stropu pro lakování:

 • zpracovánízákladní primer;
 • zarovnání výchozího složení švů, defekty;
 • mletí, naplňování směsí;
 • konečný tmel;
 • mletí, plnění, sušení.

Výsledkem je plochý povrch připravený k dekoraci.Přeskakováním schodů majitel snižuje kvalitu podkladu, vystavuje se riziku nerovnoměrného nanášení barvicí kompozice a loupání dekoru během provozu.

Výběr tmelu pro strop

Výsledek práce závisí na kvalitativních vlastnostech povrchové úpravy.

Rozsah tmelu se mění v závislosti na několika faktorech:

 1. Ochota. Existují práškové přípravky, které je třeba mísit s vodou.Takové směsi jsou skladovány déle, vydrží teplotní změny, ale mohou se kazit, jakmile se dostane vlhkost.Hotové směsi je třeba před použitím dobře promíchat, v těsně uzavřeném kontejneru zůstávají životaschopné po dlouhou dobu, rychle ztvrdnou na vzduchu.
 2. Rozsah. ​​Existují různé výchozí sloučeniny používané pro hrubé vyrovnávání defektů, dokončovací prostředky pro utahování malých škrábanců, rovnoměrné zdokonalování stropu a univerzální směsi jsou směsi pro všechny typy prací.
 3. Složení. Směsi sádry jsou vhodné pro použití v suchých prostorách trvalého bydliště, cement je určen k použití v místnostech s proměnlivou vlhkostí, podnebí, polymer má vysokou odolnost proti vlhkosti, odolává klimatickým změnám, nepodléhá smršťování a je použitelný v jakékoli místnosti.

Výrobci směsí označí všechny vlastnosti v návodu k použití směsí.Informace by neměly být zanedbávány, aby výzdoba sádrokartonového stropu pro malování nevyžadovala přepracování.

Nejoblíbenější skladby:

 • značení Houby jsou plastové směsi strvanlivost 1-2 hodiny, má písmena GK - pro jednoduché listy, GV - odolný proti vlhkosti;
 • směs Uniflotu pro listy GK, GV;
 • Konečný tmel Ceresit CT 127 je flexibilní, dobře se natahuje, utírá a je vhodný do suchých místností;
 • Siloitová polymerní směs má vysokou tažnost, která je vhodná pro všechny typy prací;
 • cementový tmel s povrchovou úpravou VH (šedý), VN (bílý) lze nanášet s vrstvou do 4 mm;
 • KR, LR + polymerní kompozice jsou vhodné do suchých místností, do 24 hodin;
 • Konečné směsi PG 41, PSZ 11 - práškové kompozice s dobrým třením, vhodné pro práci do 2 hodin.

Nástroje a materiály pro práci

Před zahájením práce by měl master zkontrolovat následující sadu:

 • ) vrták s tryskou pro míchání;
 • nádoba na hnětení;
 • kartáč nebo váleček;
 • sada špachtlí;
 • brusná síť se struhadlo;
 • hadovitá páska;
 • penetrace s hlubokým průnikem;
 • tmel;
 • schůdek;
 • osobní ochranné prostředky.

Při práci s plachtami bude spousta prachu, takže bude užitečné chránit podlahy a nábytek.

Doporučení!Pro výpočet objemu materiálů vezměte v úvahu standardní spotřebu: tmely ponechávají 25 kg na ploše 25 m2, pokud jsou rozloženy v jedné vrstvě.V závislosti na stavu stropu jsou vloženy do 2-3 vrstev, takže se může zvýšit spotřeba.Přibližné množství nákladů na materiál je uvedeno na kontejneru.

Technologie postupného putování

Všechno to začíná přípravou nadace. Nanášení stropu ze sádrokartonové desky pro lakování se provádí v několika etapách:

 1. Posouzení rovnoměrnosti roviny vizuálně, rozdíly značek, třísky, trhliny a spoje.Zkontrolujte těsnost šroubů: pokud vyčnívají víčka, dotáhněte je, pokud jsou zapuštěny hlouběji než 1 mm, trochu uvolněte.

Doporučení!Šrouby jsou někdy kvůli krátké noze zašroubovány příliš hluboko.Takový hardware by měl být nahrazen delšími.

 1. Pečlivě zkontrolujte oblasti sousedící se stěnovými panely.Při plnění tmelem by měla být mezera 2-3 mm, aby se dosáhlo rovnoměrného švu.Zkosené hrany by měly být zkoseny na jednu třetinu tloušťky plechu přesně pod úhlem 45 stupňů a výrobní hrany nemusí být upraveny.
 2. Zkontrolujte vnější rohy.Je nutné určit přítomnost listů vyčnívajících nad hranici rohu.Je to jednoduché: držte špachtli podél jedné roviny úhlu, pak podél druhé - špachtle je zahnutá, je tam římsa, odříznutá nožem.

V této přípravné práci je dokončeno.

Vyztužení spojů sádrokartonových desek

Serpianka se používá k vytvrzení a utěsnění kloubů.Jedná se o pásku ve formě časté mřížky, na zadní straně doplněné adhezivní vrstvou.Připravit srpek je snadné: odřízněte požadovaný kus, odstraňte ochrannou vrstvu papíru, položte pásku tak, aby šev přesně zapadl do středu pásky.

Jakmile je pásek rozložen, na něj položte vrstvu počátečního tmelu.Nejprve se směs nanese kolmo na šev a vyrovná se.Nyní můžete zavřít upevňovací body - tyto vybrání je třeba také dotáhnout.Jakmile jsou šrouby utaženy, je na švy nanesena druhá vrstva tmelu, nyní rovnoběžná se švem a vyrovnána.Hrubé těsnění se nechá uschnout až 2 dny.

Základní nátěr povrchu

Toto je druhá fáze, která se provádí po vysušení výchozího tmelu.Základní nátěr musí být hluboko impregnován.Naneste válečkem nebo širokým štětcem, ale nepřekračujte to - jedná se o vodnou kompozici, která při nadměrném nanesení GCR nasákne.Po vysušení začnou listy bobtnat, deformovat.

Půdu je třeba aplikovat ve dvou vrstvách: první - ve směru světla, druhá - proti směru světla a až po vysušení první.Kartáč se používá ke zpracování švů, spár se stěnovými panely, protože váleček nepronikává do mezer s nezbytnou péčí.

Důležité!Je přísně zakázáno používat primery na bázi alkydů - ničí vrstvu papíru, která se potom posouvá spolu s barvou.

Nanesení tmelu na strop pro malování

Pokud začínákompozice se nanášejí pouze na oblasti kloubů, kovových uzávěrů a konečný tmel se natáhne přes celou rovinu.Aplikace by měla být rovnoměrná a tenká, ne větší než 2 mm.Pro protahování se používá široká špachtle.Pokud jsou během zpracování zaznamenány defektní zóny (rozdíly), je natažena další vrstva dokončovacího tmelu, ale vrstva by neměla být větší než 1 mm.Druhá vrstva směsi může být nanesena až po zaschnutí první vrstvy.

Důležité!Sloučeniny na bázi cementu se neroztahují dobře, takže pro vyrovnání povrchu je lepší koupit polymerní kompozice pro mokré místnosti a vápno (sádrovec) pro suché.Čím menší jsou rozměry složek kompozice, tím hladší bude strop.

Po vysušení konečné vrstvy začíná fáze injektáže a přípravy povrchu pro lakování:

 1. Pro injektování použijte strouhadlo s okem nebo štěrbinou z jemné frakce.Konečná kompozice se nanáší v tenké vrstvě, takže ji musíte otřít lehkými pohyby bez tlaku.
 2. Celý povrch roviny je vymazán, ale oblasti s defekty jsou trochu důkladnější.Ve zbývajících částech stropu můžete vrstvu jen trochu odloupnout, aby se zvýšila přilnavost k barvě.
 3. Po injektáži je strop bezprašný a opatřený základním nátěrem.Půdu aplikovat opatrně, aniž by procházel jedinou zónou.Typ základního nátěru se volí podle typu barvy.

Potésušení stropu, povrch je připraven k dekoraci.Tím je dokončena úprava sádrokartonového stropu pro malování.

Kvalitativní požadavky na tmelení pro lakování

Hlavním požadavkem pro konečný výsledek je hladkost roviny.Čím pečlivější je práce, tím hladší bude vrstva barvy.Neměli byste šetřit na srpu, aniž by švy vyschly, výzdoba odpadne.Pokud nenasadíte spojovací prvky, švy, rozbije se rovnoměrnost stropu, barva odhalí všechny závady.Bez leštění a základního nátěru bude barva ležet nerovnoměrně, může se začít odlupovat, odlupovat nebo vůbec nelepit na povrch stropu.

Někdy je nemožné dělat práci sami, zde je užitečná pomoc odborníků.Standardní služba omítání stropu ze sádrokartonu pro malování za cenu 6-7 $ za m2 majitele nezničí, ale práce budou provedeny rychle a se zárukou kvality.

Odborné rady

Obecná doporučení jsou užitečná pro začátečníky a domácnosti.Nejprve opakujeme - nesnižujeme kvalitu materiálů a nástrojů.Směsi pro tmelení musí být smíchány a ruce nemohou dosáhnout uniformity, potřebujete vrták s tryskou.Pokud si koupíte drahé - nájemné, bude to levnější.

Rovněž nestojí za to šetřit kvalitu složení: počáteční a konečný tmel by měl být od stejného výrobce a je lepší vzít základní barvu pro typ barvy a s antiseptickými složkami.

Doporučení!Rohy jsou posíleny hadcovou páskoutmel a vyrovnaný.Pokud potřebujete vyztužení, kupte plastový nebo kovový roh - musíte je vtlačit do kompozice, zatímco tmel je mokrý, pak vyrovnat a provést celý pracovní cyklus: základní nátěr, nivelace, injektáž.

Nepoužívejte sušené kartáče, válečky - nový nástroj je levný, ale poskytne vysoce kvalitní práci.A nezapomeňte si přečíst pokyny výrobce týkající se balení směsí - zde jsou uvedeny nejen průtoky, ale také rozsah: pro suché a mokré místnosti.

Do sušicího tmelu nepřidávejte vodu, beznadějně zničí všechny pozitivní vlastnosti složení.A aby směs neměla čas na zaschnutí, udělejte vsádkovou směs se zaměřením na skladovatelnost směsi (uvedená na obalu).

Optimální provozní režim je +10 .. + 30 C. Příliš horké - složení rychle schne, příliš studené - nezíská při sušení požadovanou pevnost.A samozřejmě, po zpracování roviny, rozemelou všechny podezřelé oblasti a dosáhnete hladkosti zóny.

Doporučení!Pokud jsou všechny procesy dokončeny, ale barva neleží na stropě, může to být špatný základní nátěr nebo nedostatečné broušení.Povrch by měl být znovu obroušen, opatřen základním nátěrem, usušen a může být natřen.