Přímo v bankomatu můžete ztratit peníze i karty!Nespadejte na libanonský smyčku!

Řeknu vám příběh ze života mého přítele, od kterého podvodníci dokázali vyzvednout kartu s penězi přímo v bankomatu.

Obsah
Podvod s bankomatem

Byl večer a můj přítel očekával důležité volání, ale byla taka nezavolal.Pak se rozhodla zavolat sama sobě, ale na účtu nebyly žádné prostředky.Musel jsem jít do nejbližšího nočního supermarketu, kde je terminál, takže můžete vybírat peníze z bankovní karty.Prakticky nebyli žádní lidé, jen chlap s dívkou a muž, který se po bankomatu dlouho hádal.

Moje přítelkyně není jedním z těch lidí, kteří rádi koukají, takže stála a čekala, až se terminál uvolní.V té době muž obratně udělal libanonský smyčku.O tom vám povím o něco později.Jakmile byl bankomat uvolněn, přítel vložil její kartu, zadal PIN kód a vložil peníze na telefonní účet.Když však byla platební operace dokončena a na desce se objevil nápis „Vezměte kartu“, zůstala karta uvnitř zařízení.

Okamžitě začala mít hysterii a slzy.Pak přišel k její záchraně mladý pár, který byl po celou dobu poblíž.Ten chlap ji ujistil a řekl, že se mu nedávno stal podobný příběh, a byl mu poučen o jednom způsobu, jak mu vrátil jak kartu, tak peníze.

Chlap navrhl přítelkyni, aby na terminálu zadala kód PIN dvakrát, a v době, kdy by kód znovu vytočila, klikněte na operaci zrušení.Kamarádka říká, že tehdy byla v panice, takže si nevšimla nic zvláštního, udělala vše, co jí podvodník doporučil, ale karta zůstala uvnitř bankomatu.

Poté chlap doporučil zavolat do banky, která se zabývá obsluhou terminálu.Přítelkyně s ní neměla celu a mladý muž navrhl, aby zavolala z jeho telefonu, jen proto bylo nutné jít do auta, kde byl telefon.Když šli a volali do banky, šla dívka mladého muže (třetí podvodník) do bankomatu a obratně vytáhla kartu pomocí „libanonské smyčky“.

Když můj přítel na zařízení dvakrát vytočil PIN kód, dívka stála za ní a viděla všechno, takže spolu s kartou vybrala velké množství hotovosti.V bance bylo kamarádovi sděleno, že zablokuje starý účet a otevře nový.Další den vyšlo najevo, že z karty bylo staženo 50 tisíc rublů.Rozhodla se, že se znovu obrátí s žádostí o pomoc do banky, kde jí řekli, že se stala obětí profesionálních podvodníků.Navrhli přijít do banky, učinit výpis z účtu a kontaktovat policii s tímto výpisem.

Libanonská metoda krádeže smyček

Podvodníci z ní berou pravidelný film a vytvářejí z něj kapsu, která je větší než samotná karta.Zatímco nikdo nevidí, vloží provizorní past do čtečky karet a čekají na svou oběť.Takový podvodník může pracovat samostatně nebo s nímkomplici, které se stalo mé přítelkyni.Poté, co karta uvízne v bankomatu, oběť začne panikařit a tento scammer okamžitě přijde k její „pomoci“.

Doporučujeme přečíst:

Smyčka samotná je navržena tak, aby zachytila ​​kartu a zabránila jejímu vracení.Úkolem podvodníků je zjistit chráněný kód PIN od oběti, rozptýlit ji a klidně vyjmout kartu, poté, co z ní dříve vybrala hotovost.Takoví podvodníci mohou vzdáleně pracovat prostřednictvím hovoru.Vloží bankovní údaje uvedené v bankomatu vlastním a když oběť spadne do takové pasti, zavolá na uvedené telefonní číslo, kde se doporučuje, aby udělala totéž jako moje kamarádka.Přestože jeden člověk je vždy poblíž a sleduje činnost oběti.Rozptyluje oběť a když někam odejde, vrátí se do bankomatu a rychle z karty odstraní veškerou hotovost.

Byl pro vás náš článek relevantní nebo užitečný?
Výsledky
Načítání ...

Buďte ostražití

Před výběrem peněžních prostředků z bankomatu získejte telefonní číslo své servisní banky.Je důležité si pamatovat, žezaměstnanec banky nikdy nebude vyžadovat, abyste k načtení zadali kód PIN karty ze stroje.Dokud kartu nedostanete zpět, neopouštějte bankomat.Nevěřte „dobrým pomocníkům“ a „poradcům“.

V nejextrémnějším případě můžete požádat banku o zablokování účtu, po chvíli můžete získat novou kartu. Používejte bankomaty pouze ve dne, věnujte pozornost podsvícení čtečky karet , musí být přítomna a pomůže identifikovat cizí předměty.

Už jste někdy narazili na krádež peněz z karty?
Výsledky
Načítání ...