Při odlivu střechy zvolte nejlepší možnost

Okapové systémy, které odvádějí taveninu a dešťovou vodu ze střech, jsou nedílnou součástí ochrany domu před zamokřením, před ničením zdí a základů.Dům bez odtoků rychle podléhá opotřebení a vypadá neklidně.Pro prodloužení životnosti budovy je nutné na střechu instalovat vysoce kvalitní odlivy.Moderní stylové přílivy nejen spolehlivě chrání dům před zničením, ale také mu dodávají úplnost a eleganci.

Obsah

Klasifikace odlivů na střechy

Zadánože odliv střechy je trvale vystaven vnějšímu prostředí (srážky, teplotní rozdíly, vítr, slunce), musí být vyroben z odolného materiálu odolného proti opotřebení.Nejběžnějšími materiály pro výrobu střešních drenáží jsou kov a plast.Kovové odlitky jsou vyrobeny z oceli a hliníku.Pro větší spolehlivost jsou galvanicky pozinkovány nebo potaženy polymerem.

Plastové odlivy .Široká škála barev plastových výrobků vám umožní zdůraznit individualitu vašeho domova.Jsou celkem odolné, nebojí se velkých teplotních změn, snadno se instalují a snadno se o ně starají.Spolehlivý a flexibilní plast je schopen odolat těžkým nákladům ve formě sněhu a silného větru.Mnoho lidí si vybírá plastové odlivy kvůli skutečnosti, že při dešti produkují minimální hluk.

Pozinkovaný odliv .Ocelové pozinkované jímky prostřechy mají nepochybné výhody ve srovnání s jinými typy odlivů.Jsou odolnější vůči mechanickému poškození, trvanlivé, nepodléhají korozi.Nejnovější technologie polymerního potahování vám navíc umožňuje zvolit tu správnou barvu pro váš domov.Pozinkované střešní odlitky jsou vyrobeny z ocelových plechů o tloušťce 0,5 - 1 mm a jsou vhodné pro jakýkoli druh střešní krytiny.Díky polymerům, které se nanášejí na obě strany fólie, může drenáž kovů odolávat poměrně velkým poklesům teploty (od -40 ° C do 70 ° C).To jim umožňuje použití v jakýchkoli klimatických podmínkách.Správně namontované kovové přílivy nedělají příliš hluk.

Hliníkové odlitky .Hliníkové odlitky ze střechy, jejichž cena je mnohem vyšší než zinkování, mají některé výhody.Jsou velmi lehké, odolné a dobře očištěné vodou.

Výroba hliníkových odlitků má své vlastní vlastnosti.Přednostně jsou hliníkové plechy odmasteny a chromovány, poté jsou naneseny a vypáleny syntetické pryskyřice.Proto mají dokonale hladký povrch a nemění barvu po celou dobu provozu.

Doporučujeme přečíst:

Charakteristiky odvodnění střechy

Odtoky střech se liší několika způsoby.Rozměry žlabů se mohou měnit od 70 do 200 mm a žlaby mají průměr 50 až 160 mm.Čím větší je plocha střechy,čím větší jsou žlaby, musí mít takovou velikost, aby jim umožnil dostatek vody.

Tvary přílivu a odlivu jsou zaoblené a pravoúhlé.Mají stejnou kapacitu, ale z estetického hlediska jsou půlkruhové přitažlivější.Obdélníkové jsou však o něco levnější.

Všechny moderní odlitky střechy, bez ohledu na tvar a materiál, mají vysoký výkon.Jsou odolné vůči atmosférickým jevům, šetrné k životnímu prostředí, necitlivé na korozi, silné a trvanlivé.

Výroba odlivů

Odlivy patří k dalším prvkům střechy.Organizované (dokončené) odvodnění střechy je výhodnější než neorganizované (vyráběné doma).Průmyslově vyráběný drenážní systém je pečlivě promyšlený a má kompletní sadu.

Strukturálně zahrnuje podrobnosti, jako jsou žlaby, odkapávače, trubky různých průměrů, svorky (nebo závěsné háky), kolena a zátky.Připravené drenážní sady navíc obsahují drenážní nálevky a ochranné sítě, které zabraňují vniknutí nečistot a ucpávání drenáží.

I při vlastní montáži je lepší koupit hotové střešní odlitky, které mají následující nepochybné výhody:

Doporučujeme přečíst:
  • různé tvary a barvy;
  • spolehlivost a trvanlivost;
  • snadnost a snadnost instalace a údržby;
  • možnost výroby podleindividuální objednávka;
  • absence potřeby protikorozní úpravy;
  • záruční doby;
  • mírné sazby.

Široký sortiment okapů a trubek různých velikostí a průměrů umožňuje kombinovat drenážní prvky a vybrat správnou sadu na základě cenových parametrů.

Instalace střešních drenáží

Strešné drenáže si můžete nainstalovat sami.Všestrannost a široká škála vyráběných prvků poskytují velké příležitosti pro montáž drenážního systému jakékoli složitosti a konfigurace.

Je však třeba mít na paměti, že příliv odlivu je silně zatížen, zejména v zimě, když se do něj dostane velké množství sněhu a ledu.Proto musíte jako upevňovací prvek zvolit ocelové háčky.

Před získáním odlivu byste měli změřit dům po obvodu a určit počet a délku odlivu a odtoku.Místa pro vypouštění vody z okapového systému musí být také připravena předem.Odtokové drážky by měly být vybaveny tam, kde nebudou zasahovat, a odpadní voda nepoškodí zelené prostory.

Odtok střechy je namontován v určitém úhlu, což umožňuje volné proudění vody do okapového systému.Pro každý běžný metr okapu se doporučuje nastavit sklon nejméně 0,3 cm. Při tomto uspořádání okapu se v něm nebudou shromažďovat odpadky a listy ze stromů.Hloubka a šířka odlivu střechy je stanovena v závislosti na ploše střechy a vzdálenostimezi odpadními trubkami.

Péče o drenážní systém spočívá v pravidelné inspekci a čištění trosek a nečistot.Zvláštní pozornost by měla být věnována očištění odlivu na podzim před začátkem chladného počasí, protože zbývající voda během zmrazení je může výrazně poškodit.