Přehled programů pro návrh střechy a střechy

Konstrukce střechy je poměrně složitý proces, který vyžaduje určité znalosti a dovednosti.Je mnohem snazší a rychlejší vyvinout střechu ve speciálním programu, který sám vypočítá množství materiálů, úhel sklonu a mnoho dalších strukturálních nuancí.Mělo by však být zřejmé, že existuje specializovaný program pro navrhování střech, který lze pochopit pouze pomocí průvodce nebo odborníka.Pokud mluvíme o jednodušším a dostupnějším svobodném softwaru, který nováček dokáže zjistit, maximum, které získáte, je trojrozměrný model střechy, ale všechny strukturální prvky si musíte spočítat a uspořádat sami.

Obsah

Specializované programy

Pokud mluvíme o specialistech v oblasti designu, architektury adesignéři, při navrhování střechy jsou zvyklí používat speciální programy, které musíte koupit.Patří mezi ně AutoCad (AutoCAD), ArhiCad (Archicad), 3D Max, ArCon (Arcon).

První tři programy z výše uvedeného seznamu umožňují nejen sestavit 3D model budoucí struktury, ale také plnit její plány, řezy a další strukturální a architektonicko-stavební výkresy.V těchto programech se rozvíjí nejen exteriér domu, ale také jeho interiér.

Je však velmi obtížné pro nezkušenou osobu ovládat tento software a ještě více najít jeho bezplatnou verzi.Situace s programem Arcon je mnohem jednodušší,které stavitelé, návrháři a architekti úspěšně používají k výstavbě domu nebo jeho jednotlivých prvků, například střechy.Nejdůležitější výhodou tohoto softwaru je však jeho dostupnost.Tento program zvládnou i lidé daleko od konstrukce a designu.

Arkon

Při navrhování střechy domu v počáteční fázi si uživatel může vybrat požadovaný typ střechy.Poté může provést vybrané změny a zdokonalit vybraný design.Současně není nutné čerpat krokvový systém od začátku do konce, je již součástí softwaru.Máte možnost vybrat si jednu z následujících forem střech:

 • štít nebo štít;
 • volná forma;
 • konstrukce kyčle nebo půl kyčle;
 • půda s koncovkami na koncích;
 • odrůda mansard-hip;
 • kulovitý;
 • plochá střecha;
 • Štít s kolejnicí pro montáž.

Důležité: uživatel má možnost kombinovat různé typy střech.Kromě toho v Arcon můžete nezávisle navrhnout požadovaný design.

Pokud půjdete do editoru, můžete změnit typický design.Chcete-li to provést, musíte v okně nastavit své číselné hodnoty s hodnotou úhlu sklonu, výšky štítů, umístění okapů.Kliknutím na tlačítko Procházet se dostanete okamžitěvidět výsledek.

Pokud jde o část „Informace“, obdržíte veškeré podrobné informace o návrhu, který jste vyvinuli, konkrétně:

 • délka krokví;
 • plocha střechy;
 • délka okapů;
 • brusle;
 • větrné štíty;
 • ​​
 • žebra střechy;
 • objemy řeziva;
 • data jsou zobrazena v několika verzích (kromě vikýřů, zvlášť pro tato okna a obecné ukazatele);
 • , je-li to nutné, můžete získat orientační seznam řeziva kliknutím na tlačítko „Seznam“.

Tip: Než začnete program používat, musíte porozumět základním pojmům a konceptům.Takže pro vás bude snazší pracovat a komunikovat s dodavatelem.

Je třeba mít na paměti, že všechny délky jsou zaokrouhleny až na 5 cm. Stejné druhy řeziva po zaokrouhlování budou sloučeny do jedné sekce.Ale v katalogu budou rozděleny do odrůd, rozměrů, oddílů.

K určení výšky podkroví pomocí podpěry je třeba použít tlačítko „Asistent“.Pokud se na záložce, která se otevře, přejděte do sekce „Obecné“, pak zde najdete výšku podkroví a další hodnoty.Software vám navíc umožňuje vybrat typ zastřešení.Můžete si vybrat barvu, strukturu a materiál.

Další programy

Pokud jde o návrh střechy, Arkon je nejlepšíprogram pro toto.Pokud se ale nepokoušíte vytvořit střechu do nejmenších detailů, ale chcete vidět přibližný trojrozměrný výsledek, můžete použít následující dostupný software:

 1. Google SketchUpje určen k modelování trojrozměrných objektů., včetně střechy.Nejsou v něm prakticky žádné předvolby, takže si můžete vytvořit vlastní design.Různá letadla se mohou pohybovat do strany a podél dané křivky.
 2. Envisioneer Express- software, který se používá pro trojrozměrné modelování.V tomto ustanovení můžete pro začátek vytvořit dvourozměrný plán pro budoucí design a poté jej převést na trojrozměrný obraz.Po vytvoření trojrozměrné struktury lze na budoucí strukturu pohlížet z různých úhlů ve fotorealistické podobě a jako průsvitný rám, což je při navrhování střešních konstrukcí velmi důležité.
 3. Home Plan Prose liší tím, že jeho databáze obsahuje mnoho hotových prvků a předmětů (okna, dveře, vikýře, střešní části).Při práci v programu můžete použít režim vrstvení, standardní obrázky a metrické systémy.

 1. Dom-3Dse nejčastěji používá pro trojrozměrné navrhování interiérů, domů a jejich jednotlivých konstrukčních prvků.Tento software se neustále zlepšuje, objevují se nové užitečné funkce a možnosti.
 2. FloorPlan 3Dse vyznačuje jednoduchou grafikou a jasnou funkčností.V tomto softwaru vášmožnosti vytvoření trojrozměrného obrazu jsou prakticky neomezené.Nejdůležitější výhodou tohoto programu je, že jej mohou využít nejen odborníci, ale i začátečníci, kteří chtějí vidět model budoucího domu, jeho střechu nebo jinou konstrukční část stavby.
 3. Jiný software, který mohou používat lidé bez zvláštních znalostí, jeVisiCon. Zde můžete nejen rychle vytvořit model budoucí střechy, ale také si vybrat různé textury střechy.Díky jednoduché a srozumitelné funkčnosti lze program rychle zvládnout.

Pokud potřebujete zdarma závažnější software, můžete použít software NanoCAD.Ve skutečnosti se jedná o základní úroveň návrhových systémů podporovaných počítačem.