Předměty, které nesmějí být zvednuty ze země

Často sbíráte peněženku, celá sluchátka nebo možná bankovky nebo vtipné mince?Ale to kategoricky není možné, bez ohledu na to, jak moc by někdo chtěl.Předměty, které se hodí na zem, nemohou být náhodou ponechány.A i když ne všichni z nás věří v lidové znamení, ale nikdo nechce onemocnět z papíru nebo knoflíku.Právě to však ohrožuje zvedání určitých objektů.Zvažte nejnebezpečnější.

Obsah

Obvyklé nálezy

Klenoty

Seznam zahrnuje prsteny, náušnice, přívěsky, medailony.Pokud ji někdo omylem upustí - je to jedna věc, ale podvodníci „chytí“ právě tyto objekty.Jednoduchý příklad: k vám přišel slušně oblečený občan a ukázal na klenot.Z rozumných důvodů je nemůže sám vychovat, ale požaduje určitou vděčnost.A žádá trochu peněz, i když to není škoda.Výsledkem je, že v rukou je levný falešný, ale v peněžence již nejsou peníze.

Kabelka, peněženka, další věc, která ukládá peníze

I když je peněženka zvednuta pouze za účelem jejího vrácení majiteli, je důležité být velmi opatrný.Často se po „nalezení“ objeví osoba, která vyžaduje část peněžních prostředků z peněženky, a poté se objeví „majitel nálezu“.Obviní ho z krádeže, když přivolá svědky toho, kdo se o ně podělí.Bude obtížné prokázat svou nevinu, takže pokud si nejste jisti, že vás nedodržují, neměli byste se k nálezu ohýbat.Chtěl bych udělat dobrý skutek, pozvat pár kolemjdoucích jako svědky.

Příslušenství z telefonu, včetně nabíječek, sluchátek

Člověk by neměl ani mluvit o hygieně činu - osobní věci nelze vyzvednout.Například při výrobě sluchátek se používá pěnová guma, na které se hromadí hordy bakterií.Můžete je odstranit během přetavování, nemytí zde.Najděte nalezená sluchátka do uší - je zaručeno, že se nakazí.S dalším příslušenstvím nemusí být tak nebezpečné nakazit se, ale kdo ví, možná je člověk nemocný domácím syfilisem nebo tuberkulózou.Je tedy lepší najít nález šátkem, s ním a hodit ho do nejbližšího koše.

Malá kuřata, housenky, ježci a jiná zvířata

Nebezpečí nalezení roztomilý ježka ohrožují nejen návštěvníci lesních trávníků, dnes se tato zvířata i housenky nacházejí v parku.oblasti.Nemůžete je vyzvednout.Kuřata, která padla z hnízda, volají své rodiče - postarají se o ně.Vezměte dítě domů - získejte spoustu duševních problémů.Prostě nevíte, jak ho nakrmit.

Pokud jde o ježky, cítí se v přírodě skvěle, dokonce i ti malí.Kromě toho, ježci, lišky, myši, veverky jsou nositeli mnoha smrtelných chorob pro člověka.Housenky jsou také velmi nebezpečné.Některé druhy housenek vylučují jedy, aby je chránily před dravci.Dotknutí se světlé „krásy“ ohrožuje rozvoj dermatitidy, furunkulosy a při závažných patologiích anafylaktický šok.

Nože, mosazné klouby, předměty připomínající zbraně

Takové zjištění je garantem zúčtování s donucovacími orgány.Ne každý člověk ví, jaké rozměry nože automaticky převádějí položku do „ohrožení života a zdraví“, proto je lepší hledání odmítnout.Další věc je, když leží na zemi vizuálně drahé hranaté zbraně - zde se můžete stát obětí podvodu, jako je tomu u šperků, peněženky.

Druhá možnost je nebezpečnější - zbraně by se mohly použít ke spáchání trestného činu.A hodil úmyslně.Otisky prstů zůstanou, dokázat, že nejste viníkem loupeže, a dokonce i vražda bude obtížná.

Nálezy, které jsou vzácné

Kovové předměty v oblastech vojenských operací

Tyto nálezy představují přímé ohrožení života.Může být součástí výbušného zařízení, zařízení samotného nebo předmětu nabitého zářením.Dnes dokonce i zahrádkáři v těchto lokalitách stále vykopávají skořápky a člověk by určitě neměl chodit na místa vojenských operací, do opuštěných vojenských institucí.

Co dělat?Získejte bezpečnou vzdálenost a pečlivě prohlédněte zemi pod nohama.A nezapomeňte nahlásit nález policii a jiným úřadům.Dotkněte se objektu, přesuňte jej nebo zvednětepřísně zakázáno.

Injekční stříkačky, jehly

Tato zjištění nejsou tak vzácná, zejména u vstupů, které nejsou uzamčeny kombinovaným zámkem.Je nemožné zvedat předměty bez rukavic nebo alespoň husté textilie, papíru.I když neexistuje hrozba AIDS, virová hepatitida je běžným onemocněním uživatelů drog.

Doporučujeme si přečíst:

Staré mince, artefakty

A zde je velmi obtížné odolat a nepřijmout požadovaný objekt po ruce.Ale je lepší si dát pozor.Zaprvé, protože některé státy zákonně zakazují vyhledávání mincí, artefakty na svém území.Za druhé, pravděpodobnost podvádění je pravděpodobná, jako je tomu u prstenů nebo peněženky.

Například od roku 2013 je zakázáno používat detektory kovů na území Ruské federace, pokud budou přijata opatření k vyhledávání starožitností.Chcete-li najít, kopat a odebírat věci, jejichž věk se odhaduje na 100 a více let, musíte projít řadou postupů a získat oficiální povolení.Jinak bude občan čelit soudu, který bude mít na starosti „zničení kulturního a archeologického dědictví státu“.

Vysílače a jiné přenosné komunikační prostředky

Také zde existuje nebezpečí vysvětlení u donucovacích orgánů.Na internetu je již dlouho známý příběh, v němž občan našel vysílačku, poté šel do vzduchu a oznámil své místo.Vedlo to neškodné žertobviněn ze zpronevěry.Příběh je spolehlivý, potvrzený fakty.

Co dělat?Přeneste komunikační prostředky zaměstnancům orgánů nebo instituce, kde byly nalezeny.V blízkosti není nikdo, pak zavolejte policii a přesně nahlaste polohu zařízení.Vezměte si s sebou vysílačku, i když ji opravdu chcete, nestojí to za to.Dříve nebo později to bude fungovat a kdo ví, jaké důsledky to povede.

SIM karty

I když je zvedl a podíval se, hodil je do nejbližší volební schránky.Nestačí se nakazit z karty, ale pokud ji vložíte do telefonu, můžete mít spoustu problémů.Například na tuto kartu je vázáno konkrétní odcizené zařízení.Je těžké dokázat tvou nevinu.Druhá možnost - volání od bank, sběratelů, dalších věřitelů půjde na číslo v proudu.

Navíc se dnes lidé často potýkají s podvody, když mapa odhalí nejen polohu předplatitele, ale také řadu dalších podrobností.A pokud věřitelé nebudou jednat zcela legálně, bude obtížné prokázat, že jste jednoduše našli SIM kartu a dlužíte určité osobě určitou částku, neznáte dlužníka.