Právní metody vyhoštění majitele z jeho vlastního bytu

Mnozí se domnívají, že pokud je byt ve vlastnictví, neexistuje způsob, jak odtud osobu vyvést.Ale není tomu tak.Ve skutečnosti existují i ​​jiné způsoby vyklizení z právních důvodů.

Majitel může být vystěhován nejen z obecního bytu, ale také v případech, kdy již byl privatizován.

Skutečností je, že byt se nachází ve vícepodlažní budově, v níž nebývá jen jedna osoba.A to nejen poskytuje práva, ale také ukládá povinnosti vyžadující dodržování práv sousedů.

Obsah
Situace, kdy je možné vystěhování

Samozřejmě musí existovat určité důvody, proč bude majiteli zbaven nemovitostí.

Vyhození je možné v takových situacích:

Doporučujeme přečíst:
  • , pokud se byt nepoužívá v souladu s určeným účelem;
  • systematické porušování práv a zájmů sousedů, ignorování varování;
  • majitel neudržuje byt ve správném stavu, což může mít za následek poškození majetku domu.

Bez ohledu na důvod musí místní správa jednat.Nejprve je občanům zasláno písemné varování.Obvykle poskytuje seznam porušení, která je třeba řešit včas.V případě potřebymajitel domu je povinen provést restaurátorské opravy.

Pokud tvrzení ignorujete, je u soudu podána žaloba.Prohlášení o nároku obvykle vyžaduje nucený prodej nemovitostí na veřejné dražbě.Pokud je soudní rozhodnutí kladné, je byt dán do aukce.Prostředky přijaté na prodej bytu jsou převedeny na majitele.Náklady se však od této částky odečtou.

Uvažujme několik příkladů ze skutečné praxe, kdy majitelé nemovitostí přišli o domov.Je lepší se poučit z chyb druhých, než zůstat v jednom „nádherném“ okamžiku na ulici.

Byt se používá k jiným účelům

Občanský majetek byl umístěn v přízemí.Během generální opravy areálu byl byt přeměněn na saunu.Sousedé začali brzy psát stížnosti administrativě a správcovské společnosti.

Hlavními stížnostmi jsou vlhkost v domě, výskyt plísňových a houbových mikroorganismů na stěnách a další důsledky vysoké vlhkosti.Následně byla přestavba uznána za nezákonnou a bylo rozhodnuto vrátit bydlení do původní podoby.Požadavky byly ignorovány.

Druhý příklad.V bytě nikdo nežil, takže byl používán jako sklad věcí.Podle výsledků auditu bylo zjištěno, že hory věcí zablokovaly průchody, což bylo porušením pravidelpožární bezpečnost.Kromě toho byla odhalena porušení hygienického režimu - běžely myši a šváb.Vlastník sám žil v jiném bytě.

V obou případech byly zjištěny skutečnosti hrubého porušení zamýšleného využití nemovitostí.Bylo rozhodnuto o prodeji bytů na veřejné dražbě.

Porušení práv sousedů

Samozřejmě, pokud osoba žije v činžovním domě, musí tak či onak kontaktovat sousedy.Existují situace, kdy můžete souhlasit, protože lidé jsou připraveni se navzájem poslouchat a dělat kompromisy.Ale v moderní realitě je to vzácné.Ve většině případů chce každý dělat to, co chce, aniž by si uvědomil, že porušuje práva stejných vlastníků.

Několik životních situací:

  1. Občan, který vlastní byt chovaný domácími mazlíčky.Zároveň porušil pravidla hygienické bezpečnosti.Nikdo zvířata nechodil a sousedé si stěžovali na nepříjemný zápach, hluk v noci.
  2. Žena žijící v bytovém domě neudržovala byt čistý a neopravovala komunikace, což vedlo k opakovanému zaplavení sousedů.Na balkoně byly hory koše, což způsobilo nebezpečí požáru.

Správa podala žalobu a zaslala ji soudu.V obou případech byli majitelé zbaveni majetku a dali ho do veřejné dražby.Z dobrého důvodu nebyly vzaty v úvahu odkazy obžalovaných na nedostatek finančních prostředků na opravy.Není to nutnéutrácet peníze, aby se vaše bydlení udržovalo v přiměřeném stavu.

Vlastnictví neznamená, že ve svém bytě můžete dělat cokoli.Protože existují povinnosti, které jsou regulovány na legislativní úrovni.Rozhodně není snadné vystěhovat vlastníka, ale u soudu je to možné.V Rusku je mnoho precedentů.