Pravidla péče, výhody a nevýhody saténových strečových stropů

Praktické a krásné saténové strečové stropy pevně zaujaly první místo v popularitě použití.Ručníky mají velký seznam výhod a jsou „zlatým“ prostředníkem pro majitele, kteří nemají rádi lesk na PVC a nestabilitu textilních tkanin před vodou.Zvláštní propletení nití plátna vysvětluje lesk perly a vlastnost měnit stín při různých úhlech dopadu světelného paprsku.Pochopíme výhody, nevýhody materiálu, jeho vlastnosti a náklady na obložení.

Obsah

Co je saténový strečový strop

Vzhled, saténová tkaninaTo se podobá matným strečovým stropům, ale bez zrnité struktury, takže správně napnutý materiál vypadá jako hedvábná tkanina.Produkt vděčí za své vlastnosti jedinečnému propletení polyesterových nití.Vlákna jsou propletena tak, že propouštějí páru a vzduch a vytvářejí pohodlné mikroklima v místnosti, ale zároveň vytvářejí husté elastické plátno.

Rozlišovací charakteristiky:

 1. Refrakce světelného paprsku.Světlo se odráží od lesklých PVC stropů, látky absorbují osvětlení a saténové strečové stropy lámají směrové světlo, odrážející a rozptylují paprsek.
 2. Schopnost měnit odstín při umělém osvětlení umožňuje projít jedním plátnem ve studiových apartmánech.V kuchyni av pracovní oblasti, kde je osvětlení jasnější, bude strop vypadat úplně jinak než v tmavších částech místnosti.

Pružný materiál se dobře hodí pro vytváření přímočarých a křivočarých struktur, vícevrstvých forem kombinovaných se systémy zavěšených stropů a osvědčil se v uspořádání kombinovaných stropů.

Výhody a nevýhody stropu

Obrazy jsou zaslouženě populární, seznam výhod saténu je široký:

 • Díky schopnosti odrazit světlo, materiál vypadá jako měkký měkký semiš, který odráží světlo a rozptyluje jej.Saténové stropní vzory vypadají slušně a bohatě.
 • Velká paleta barevných řešení vám umožňuje vybrat materiál, který odpovídá interiéru místnosti.Výrobci nabízejí více než 110 odstínů, včetně pastelových a nasycených barev.Satén lze ozdobit fotografickým tiskem, lesklé stropy v kovovém stylu.
 • Jako každá napínací tkanina je satén vhodný pro ty, kteří chtějí skrýt vady stropu, skrýt komunikaci a dráty ve stropním prostoru.
 • Šířka pásky je 1,2 - 3,2 m. To je dostačující pro vytvoření bezešvých struktur.Pokud je velikost místnosti větší než šířka plátna, je páska svařována technologií tepelného zpracování.
 • Odolnost materiálu vůči vodě a jeho vlastnosti bariéry proti parám jsou užitečné při uspořádání stropů v koupelnách.Při povodni vydrží textilie až do 100 kg /1 m2.V tomto případě se plátno spolehlivě nevypouštíchrání základnu, ale také nezasahuje do ventilace, která zabraňuje výskytu plísní, plísní.

 • Antistatickými vlastnostmi materiálu jsou ochrana proti vodě, nečistotám a prachu.Díky antistatickému zpracování v továrně jsou textilie vhodné pro instalaci do koupelen a kuchyní.I v oblastech s vysokým stupněm znečištění zůstane saténová hmota po dlouhou dobu čistá.
 • Hypoalergennost obrazů - kvalita, která vám umožňuje vyrábět strečové stropy v dětských pokojích, místnostech s vysokými požadavky na šetrnost k životnímu prostředí a bezpečnost materiálu.
 • Snadná péče.K obnovení původní čerstvosti stropů stačí jednoduché mokré čištění bez agresivních látek.
 • Možnost opakované instalace.Tato nemovitost pomáhá, je-li to nutné, dodatečnou izolaci, izolaci stropního prostoru, výměnu komunikačních trubek v prostoru nad plátnem: musíte pečlivě ohnout okraj plátna, provést požadované práce a vrátit materiál na své místo.
 • ​​
 • Hořlavost.Satin nehoří, taví se pouze při extrémně vysokých teplotách, zatímco do vzduchu nevypouští škodlivé sloučeniny a plyny.

Pokud jde o výhody a nevýhody saténových strečových stropů, je třeba poznamenat: pokud jsou podobné látkovým stropům, satén je levnější, ale má velký seznam výhod.

V materiálu jsou také nedostatky:

Doporučujeme přečíst:
 1. Omezené teplotní podmínky.Instalace a provoz jsou povoleny při teplotách od + 5 ° C do +60 ° C. Níže - textilie praskne, nad - je zdeformovaná a prověšená.
 2. Pečlivý výběr svítidel.Teplota kolem lampy by neměla být vyšší než + 60 ° C.
 3. Křehkost.Opatrnost by měla být věnována ostrým předmětům - plátno se snadno řeže, poškození ranou, děrování.
 4. Rozdíl ve svarech, prověšování - častý společník napínacích pásů pro neprofesionální instalaci.Obzvláště velké plochy stropu se doporučuje potahovat plachtami různých barev, pod nimiž lze vybavit jednotlivé profily nebo stavět víceúrovňové struktury, které skrývají švy.

Nevýhody lze snadno odstranit, pokud tím neporušíte provozní režim, s plátnem zacházejte opatrně.Životnost obrazů je od 15 let, navíc saténový strečový strop není morálně zastaralý, vždy bude „v módě“ a při pečlivé péči potěší čerstvost a krásu.

Druhy saténových stropů

Tenké a trvanlivé plátna se liší odstíny, existují bílé a barevné materiály.Bílý vypadá na stropě jako přírodní semiš, sametový a jemný.Na rozdíl od bílých fólií z PVC se satén nepodobá obílenému stropu.Barevné z nich vypadají jako drahé odrůdy přírodního hedvábí s perleťovým efektem.

Poznámka!Materiál může měnit odstíny v závislosti na nasycení, síle světelného paprsku a jeho typu - sluneční nebo umělé.

Saténový strop nedává lesk zrcadla, neoslňuje, nevypadázrnitý a vypadá dobře v každé místnosti.

Vlastnosti instalace

Plátno je vyrobeno tak, aby odpovídalo velikosti místnosti, je lepší svěřit instalační pracovní postupy veliteli.Silná, ale tenká tkanina se při neodborné instalaci snadno poškodí.Funkce spočívají v tom, že i minimální zkosení pod napětím ohrožuje ochabující materiál.

Obecná pravidla pro uspořádání stavby, normy:

 • je stanoven profil;
 • plátno je upevněno nejprve uprostřed, poté podél okrajů;
 • upevňovací prvky pro klíny nebo spony.

Další výhoda profesionální práce: levná instalace a záruka na celou konstrukci.

Oprava saténového strečového stropu

Hlavní vzniklou vadou jsou řezy.Malé otvory jsou zdobeny lepenou náplastí nebo páskou.Po opravě je náplast nejlépe vymalována tónem hlavního plátna.Pokud je řez dlouhý, ale nechcete volat master, nainstalujte lampu do vadné zóny nebo použijte nástěnné malby - jedná se o spolehlivý materiál, který pevně upevňuje okraje panelu.

Opravy po povodni by měly být svěřeny také řemeslníkům, ale proud vody můžete vypustit mírným ohnutím látky od okraje.Pak byste měli samotnou tkaninu a stropní prostor uschnout a potom materiál upevnit na bagetu.

Péče o saténový strop

Požadavky na provoz a údržbuSaténové stropy se neliší složitostí:

 1. Plátno nemontujte v místnostech s nízkými teplotami, nevystavujte jej výraznému přehřátí.S ostrými předměty zacházejte opatrně.Pokud je v místnosti vysoká skříňka s rohy, je důležité chránit rohy měkkým hadříkem, aby se neprotrhaly plátnem.
 2. Vyberte žárovky se středním výkonem.Instalace osvětlovacích zařízení by měla být prováděna ve vzdálenosti od povrchu plátna.
 3. Pokud je povrch znečištěný, je omyt měkkou houbou a mýdlovou tekutinou.Nepoužívejte tvrdé kartáče, abraziva, agresivní chemikálie.Po omytí strop otřete dosucha bez přitlačení na povrch a bez napnutí materiálu.

Poznámka!Pokud se na stropě vytvořilo silné znečištění a mastná skvrna, použije se k čištění roztok amoniaku.

Saténové stropy v interiérech budov

S ohledem na saténový strečový strop na fotografii z interiérů lze pochopit, že obrazy jsou vhodné téměř v každé místnosti.Vzhledem k tomu, že místnost dává vizuálně větší objem, prostor, vypadá satén dobře v malých tmavých prostorech.

Saténové stropy v interiéru:

 • Kuchyněje oblast, kde budou saténové stropy vypadat obzvláště krásné.Díky rozmanitosti osvětlení bude materiál „hrát“ s různými odstíny.Pokud jde o barvu stropu v kuchyni, tipy na fotografii od designérů doporučují měkké pastelové odstíny bez nadměrné šťavnatosti.
 • Koupelna- oblast s proměnlivou vlhkostí a teplotou.Satén nepropouští páru a jako lesklý strop z PVC odolává zvýšené vlhkosti.Zvláštností bílé barvy je rozšíření stropu, plynulé „proudění“ do stěn - to je užitečné, pokud je místnost s vanou malá.Kombinace lesklých dlaždic na stěnách a perleťově lesklého saténu na stropu vypadá obzvlášť esteticky.
 • Perleťová záře saténových „vyhrává“ ana chodbách, na chodbách , zejména pokud jsou tmavé a malé místnosti.Matný lesk materiálu úspěšně vyhladí ostré rohy a vizuálně rozšíří prostor.

 • V obývacím pokojibude plátno doplňovat jakýkoli styl.Neomezujte se na jednostupňový design, zvažte vícevrstvé vytváření křivočarých tvarů, použití různých odstínů plátna nebo kombinování PVC, tkaniny a saténu.
 • Bílé, barevné typy prádla jsou vhodné do ložnice , zejména pokud je design doplněn fototiskem, bodovými světly.Měkkou volbou v ložnicích budou jemné pastelové barvy, které se budou „hrát“ za různých světelných podmínek.

Dětský pokoj je oblast, kde se tenké plátno může stát vrcholem stylu, ale existuje velké nebezpečí vad.Děti si mohou hrát s míčem nebo šipkami a náhodně proříznout, prorazit satén.

Náklady na instalaci a cena saténových stropů

Profesionální instalace stavby bude levná.Náklady se počítají vv závislosti na výrobci, typu tkaniny.Zejména bílý satén z Německa, Francie, Itálie se odhaduje na 3-15 $, barva 5-18 $ na plátně.Instalační práce se odhadují na 4 až 6 $ na 1 m2.