Povolení k zasklení balkonu, je to nutné?

Mnoho lidí považuje povolení zasklení balkonu za naprosto nevhodné.Majitelé bytů zpravidla jednoduše uzavírají dohodu se společnostmi, které instalují okna a provádějí instalační práce bez zákonného povolení.Kromě toho se souběžně s prosklením provádějí další práce (izolace, hydroizolace, podlaha, vnitřní a vnější obklad, obložení lodžie nebo balkonu).

V tomto případě musí jakékoli změny fasády a sanace nutně splňovat četné požadavky stanovené výkonnými orgány, jinak zasklení může být považováno za nezákonné jak architektonickým plánovacím oddělením, tak soudem.

Aby bylo možné získat povolení, bude nutné vyvinout architektonický projekt, který by měl být předložen ZISZ v úplně dokončené podobě.V budoucnu tato organizace rozhodne, zda je možné tuto práci provést.

Nezávislé zasklení balkonu, pokud nebylo provedeno bez projednání technických podrobností projektu v ZISZ, může majiteli domů způsobit mnoho problémů.K této otázce získání povolení ještě není dokončena.Po schválení projektu v ZINZ musí být zaslán do architektonického a plánovacího oddělení, kde bude rozhodnuta otázka vnějšího vzhledu balkonu.Pokud byly dříve navržené možnosti designu schváleny, pak je snadné získat odmítnutí, protože pravidla pro zasklení balkonů zakazujíkardinální změny fasád.

Plastový profil pro zasklení balkonů může být zakázán, pokud oddělení hygienického a epidemiologického dozoru nebo požární bezpečnosti odhalí různé konstrukční nesrovnalosti se stávajícími normami.

Posledním krokem je výzva k meziresortní komisi pro sanaci a inspekci bydlení, která přijme konečné rozhodnutí.

Pro jiné typy zasklení se používá hliníkový profil, který se v poslední době stal díky své snadnosti konstrukce stále populárnější.Tento typ zasklení se také doporučuje provádět až po získání povolení vykonávat práci u příslušných úřadů.

Obsah

Je nutné koordinovat zasklení balkonu a lodžií?

Pokud nebyl dům původně zasklen (během výstavby), pak v tomto případě otázku: „Je zasklení balkonu sanací?“ Lze odpovědět kladně, protože zasklení změní vzhled fasády budovy.V souladu s tím budou jakékoli změny fasády vyžadovat povolení.

Kromě toho se po zasklení výrazně zvýší zatížení balkonu nebo lodžie, protože kromě samotné instalace se navíc provádí izolace, uspořádání teplé podlahy,obložení materiálu, dát jiný nábytek.V důsledku toho má celý dům další zatížení.

Rovněž je třeba si uvědomit, že v důsledku nesprávně provedeného zasklení může dojít ke snížení osvětlení bytu, proto je získání povolení k zasklení balkonu povinné.

Vývoj zasklívacího projektu

Zasklívací projekt smí vytvářet pouze organizace, které mají osvědčení SRO.Ve většině případů je technický závěr učiněn stejnou organizací.Koordinace zasklení balkonu nebo lodžie probíhá se správcovskou společností domu (ve většině případů - DEZ).Poté Rospotrebnadzor kontroluje dodržování hygienických předpisů a norem, zejména pokud jde o izolaci prostor.Vzhled zasklení je v souladu s moskevskou architekturou.

Po získání povolení pro zasklení balkonu můžete bezpečně začít s opravou místnosti.

Poté, co je dokončeno zasklení, je třeba svolat zástupce představenstva a správcovské společnosti, jakož i moskevskou inspekci bydlení, aby byl vypracován zákon o dokončení rekonstrukce.Pokud byly zasklívací práce prováděny s určitými odchylkami od projektu schváleného úřady, zákon pravděpodobně nebude podepsán.V takových situacích byste měliuvést balkon nebo lodžii do úplného souladu s dříve schváleným projektem nebo provést nezbytné změny stávajícího zasklívacího projektu, zahájit proces schvalování a znovu získat povolení.

V územním ZISZ je nutné objednat nová měření bytu, po kterých se do technického pasu bytu zadají údaje o zasklení nebo jakékoli jiné přestavbě bytu, pokud existují.

Všechny změny, které jsou spojeny s přestavbou bytu, se doporučuje provést ve sjednoceném státním rejstříku, který podléhá Úřadu federální státní registrace.

​​

Příprava balkonu na zasklení je pečlivý a zdlouhavý proces.Ve všech velkých městech jsou zpravidla speciální organizace, které mohou pomoci získat všechny potřebné dokumenty po ruce.Specialisté těchto organizací se samostatně zabývají získáváním všech nezbytných dokumentů, takže majitel domu může ušetřit podstatnou část svého času, aniž by cítil potřebu neustále chodit na řadu úřadů.